Bartosz Gelner

Bartosz Gelner jest aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym. Dużą popularność przyniosła mu rola w słynnym dramacie Jana Komasy „Sala Samobójców”. Artysta ma jednak na swoim koncie wiele innych bardzo ciekawych ról. Można oglądać go zarówno na ekranie, jak i na deskach teatru. Chociaż prasa plotkarska często rozpisuje się o jego życiu uczuciowym, to jednak aktor bardzo rzadko udziela wywiadów i unika skandali. Z każdą kolejną rolą udowadnia, że jest jednym z najzdolniejszych aktorów swojego pokolenia.
Bartosz Gelner
Data urodzenia25 kwietnia 1988 roku
Miejsce urodzeniaKatowice
Wzrost 184 cm

Bartosz Gelner – Facebook

Bartosz Gelner posiada konto w serwisie społecznościowym Facebook (https://www.facebook.com/bartek.gelner). Jest to jednak profil prowadzony przez jego agentkę i poświęcony niemal w stu procentach karierze aktora i projektom, w których aktualnie bierze udział. Próżno szukać tam informacji o jego życiu prywatnym. Artystę obserwuje około 11 tysięcy osób. 

Bartosz Gelner – Instagram

Aktora można obserwować na portalu społecznościowym Instagram (@gelner_bartek), gdzie raz na jakiś czas publikuje zdjęcia ze swojego życia. Najczęściej posty dotyczą projektów, w których bierze udział, jednak czasami można zobaczyć również fotografie z jego podróży oraz te wykonane w towarzystwie przyjaciół czy zwierząt. 

Bartosz Gelner – nagrody

Pomimo młodego wieku Bartosz Gelner został już uhonorowany przez kapituły kilku nagród. W 2014 roku otrzymał Wyróżnienie Sekcji Krytyków Teatralnych ZASP za rolę zagraną w spektaklu “Kabaret warszawski” wystawianym w stołecznym Teatrze Nowym. W 2013 roku zostały natomiast laureatem nagrody im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu na Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles.

Bartosz Gelner – związki

Bartosz Gelner jest w związku z aktorką Magdaleną Cielecką. Ze względu na dzielącą ich różnicę wieku zakochani bywają obiektem zdjęć robionych z ukrycia przez paparazzi. Sami jednak nie udzielają wywiadów i rzadko wypowiadają się na temat swojego życia prywatnego. 

Bartosz Gelner – dzieci

Bartosz Gelner nie ma dzieci. 

Sprawdź!
Jacek Braciak

Bartosz Gelner – najważniejsze informacje

Bartosz Gelner przyszedł na świat w Katowicach. Jest synem lekarki i inżyniera, a w jego rodzinie kultywowało się śląskie tradycje. Już w liceum spełniał się artystycznie, tworząc z kolegami „Kabaret na ¾”. 

W 2012 roku aktor ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Znany jest przede wszystkim ze swojej roli w „Sali Samobójców”. Rozpoznawalność i szacunek szerszej publiczności zyskał jednak występując na małym ekranie w wielu popularnych serialach telewizyjnych

Bartosz Gelner – kariera

Bartosz Gelner zadebiutował na ekranie już na pierwszym roku studiów. Grał wówczas w serialu „Przystań”, którego fabuła opowiadała historię młodych ratowników wodnych. Dwa lata później po raz pierwszy wystąpił w filmie i to od razu w takim, który odbił się szerokim echem. Był to dramat „Sala Samobójców”, w którym Gelner zagrał przyjaciela głównego bohatera. 

Po tak udanym debiucie na dużym ekranie aktor coraz częściej pojawiał się w produkcjach telewizyjnych. Wystąpił zarówno w „Czasie Honoru”, serialu historycznych produkcji TVP, jak i w obyczajowych i dobrze znanych widzom „Barwach Szczęścia”. 

Kolejnym kamieniem milowym w karierze Bartosza Gelnera była rola  w „Płynących Wieżowcach”, dramacie w reżyserii Piotra Wasilewskiego. Aktor grał tam homoseksualistę  Michała, a film odegrał dużą rolę w dyskusji o sytuacji osób LGBT+ w Polsce. Tę kreację doceniono na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles. 

Od tamtej pory artysta regularnie pojawia się zarówno w telewizji, jak i na scenach teatralnych. Jest związany ze stołecznym Nowym Teatrem, gdzie można oglądać go między innymi w dramach „Uczta” czy „Mieszkanie na Uranie”. 

Bartosz Gelner – filmografia

Bartosz Gelner – filmy

 • „Legiony” (2019), reż. Dariusz Gajewski, jako Tadek
 • „Kobieta sukcesu” (2019), reż. Robert Wichrowski, jako Piotr
 • „Powrót”, (2018), reż. Magdalena Łazarkiewicz, jako Lech
 • „Reakcja łańcuchowa” (2017), reż. Jakub Pączek, jako Bartek
 • „Szatan kazał tańczyć” (2016), reż. Katarzyna Rosłaniec, jako Tomek
 • „Płynące wieżowce”, (2013), reż. Tomasz Wasilewski, jako Michał
 • „Sala samobójców” (2011), reż. Jan Komasa, jako Alex
Sprawdź!
Zbigniew Zamachowski

Bartosz Gelner – seriale

 • „Sekrety rodzinne” (2022), reż. Łukasz Ostalski, jako Jan
 • „Marzec 68″ (2022), reż. Krzysztof Lang, jako Dunin
 • „Sexify” (2021), reż. Piotr Domalewski, jako Konrad
 • „Szadź” (2020), reż. Sławomir Fabicki, Maciek Bochniak, Anna Kazejak, jako Komisarz Tomasz Mrówiec
 • „Odwróceni. Ojcowie i córki”, reż. Michał Gazda, Jan Holoubek, jako Karol Iwaniszczuk
 • „Drogi wolności” (2018), reż. Maciej Migas, jako Albert Rudzki
 • „Ultraviolet” (2017), reż. Jan Komasa, Sławomir Fabicki, jako Kamil
 • „Singielka” (2016), reż. wielu, jako Kris
 • „Krew z krwi 2″ (2015), reż. Jan Komasa, rola: Młody
 • „Ojciec Mateusz” (2013), reż. Filip Zylber, jako Igor
 • „Prawo Agaty”, reż. Maciej Migas, jako Robert
 • „Barwy szczęścia” (2011), reż. Natalia Koryncka-Gruz, jako Bartek
 • „Komisarz Alex” (2011), reż. Robert Wichrowski, jako Tomasz Wolski
 • „Czas honoru” (2011), reż. Michał Kwieciński, Michał Rogalski, jako Alan Krawczyk
 • „Ratownicy” (2010), reż. Marcin Wrona, jako Gąsior
 • „Przystań” (2009), reż. Filip Zylber, jako Olaf

Bartosz Gelner – dubbing

 • „Spider-Man: Bez drogi do domu” (2021) jako Spider-Man (Peter Parker)
 • „Z domu” (2016)

Bartosz Gelner – zdjęcia

Fot. główne: Fryta 73 via Wikipedia, CC BY-SA 2.0

Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
jacek kawalec
Czytaj więcej

Jacek Kawalec

Jacek Kawalec to człowiek wielu talentów. Aktor, prezenter a także piosenkarz. Dowiedz się więcej o jego karierze i osiągnięciach!
jakub gierszał
Czytaj więcej

Jakub Gierszał

Jakub Gierszał to aktor znany z takich filmów, jak „Najlepszy” czy „Sala samobójców”. Przekonaj się, jaka była aktorska droga tego twórcy. Poznaj najważniejsze informacje o aktorze.
Paweł Deląg
Czytaj więcej

Paweł Deląg

Paweł Deląg w latach dziewięćdziesiątych i na początku kolejnej dekady był jednym z najbardziej popularnych polskich aktorów. Jak kształtowała się jego kariera przez lata i jak wygląda dziś? Poznaj odpowiedzi na te pytania!
Piotr Gąsowski
Czytaj więcej

Piotr Gąsowski

Piotr Gąsowski to aktor znany głównie z występów w serialach komediowych. Widzowie mogą go też kojarzyć jako konferansjera prowadzącego popularne programy rozrywkowe. Ale to nie wszystko! Dowiedz się więcej o karierze tego aktora.
Jan Nowicki
Czytaj więcej

Jan Nowicki

Jan Nowicki to aktor znany z licznych kultowych ról filmowych. Występował wielu w popularnych polskich produkcjach. Poznaj najważniejsze informacje o aktorze.
Piotr Grabowski
Czytaj więcej

Piotr Grabowski

Piotr Grabowski to polski aktor, który znany jest z licznych ról serialowych. Jego specjalizacją jest także praca w dubbingu. Dowiedz się więcej o karierze tego twórcy.
Tomasz Kot
Czytaj więcej

Tomasz Kot

Tomasz Kot to bez wątpienia jeden z najbardziej uznanych i utalentowanych polskich aktorów. Rolami w takich filmach, jak „Bogowie” czy „Skazany na bluesa” zaskarbił sobie szacunek tak krytyków jak i widowni. Dowiedz się więcej o tym twórcy!
Mateusz Banasiuk
Czytaj więcej

Mateusz Banasiuk

Mateusz Banasiuk to polski aktor znany głównie z ról w serialach telewizyjnych. Przekonaj się, jak wygląda jego kariera i poznaj najważniejsze informacje o tym twórcy.