Kategoria

Aktorzy

jakub gierszał
Czytaj więcej

Jakub Gierszał

Jakub Gierszał to aktor znany z takich filmów, jak „Najlepszy” czy „Sala samobójców”. Przekonaj się, jaka była aktorska droga tego twórcy. Poznaj najważniejsze informacje o aktorze.
Paweł Deląg
Czytaj więcej

Paweł Deląg

Paweł Deląg w latach dziewięćdziesiątych i na początku kolejnej dekady był jednym z najbardziej popularnych polskich aktorów. Jak kształtowała się jego kariera przez lata i jak wygląda dziś? Poznaj odpowiedzi na te pytania!
Piotr Gąsowski
Czytaj więcej

Piotr Gąsowski

Piotr Gąsowski to aktor znany głównie z występów w serialach komediowych. Widzowie mogą go też kojarzyć jako konferansjera prowadzącego popularne programy rozrywkowe. Ale to nie wszystko! Dowiedz się więcej o karierze tego aktora.
Jan Nowicki
Czytaj więcej

Jan Nowicki

Jan Nowicki to aktor znany z licznych kultowych ról filmowych. Występował wielu w popularnych polskich produkcjach. Poznaj najważniejsze informacje o aktorze.
Piotr Grabowski
Czytaj więcej

Piotr Grabowski

Piotr Grabowski to polski aktor, który znany jest z licznych ról serialowych. Jego specjalizacją jest także praca w dubbingu. Dowiedz się więcej o karierze tego twórcy.
Tomasz Kot
Czytaj więcej

Tomasz Kot

Tomasz Kot to bez wątpienia jeden z najbardziej uznanych i utalentowanych polskich aktorów. Rolami w takich filmach, jak „Bogowie” czy „Skazany na bluesa” zaskarbił sobie szacunek tak krytyków jak i widowni. Dowiedz się więcej o tym twórcy!
Mateusz Banasiuk
Czytaj więcej

Mateusz Banasiuk

Mateusz Banasiuk to polski aktor znany głównie z ról w serialach telewizyjnych. Przekonaj się, jak wygląda jego kariera i poznaj najważniejsze informacje o tym twórcy.
Dawid Ogrodnik
Czytaj więcej

Dawid Ogrodnik

Dawid Ogrodnik nie skończył jeszcze 40 lat, a już jest jednym z najczęściej nagradzanych i najbardziej uznanych polskich aktorów. Jakie filmy przyniosły mu status gwiazdy polskiego kina? Co wiadomo o jego życiu prywatnym? Sprawdź w poniższym artykule.
radosław pazura
Czytaj więcej

Radosław Pazura

Radosław Pazura to aktor, który na przestrzeni lat wystąpił w wielu polskich filmach i serialach. Z których ról jest pamiętany najbardziej? Jak wyglądała jego droga twórcza? Zobacz!
Marcin Dorociński
Czytaj więcej

Marcin Dorociński

Marcin Dorociński to współcześnie jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorów. Zagrał wiele ról w znakomitych i często kultowych polskich filmach. W ostatnich latach odnosił nawet sukcesy zagranicą. Dowiedz się więcej o tym aktorze.
jacek rozenek
Czytaj więcej

Jacek Rozenek

Jacek Rozenek to aktor, którego wielu kojarzy z ról dubbingowych. Jakim bohaterom podkładał głos? Jak przedstawiała się jego kariera na innych polach oprócz dubbingu? Poznaj odpowiedzi na te pytania.
tomasz oświeciński
Czytaj więcej

Tomasz Oświeciński

Tomasz Oświeciński to postać znana w ostatnich latach z ról filmowych, przede wszystkim w tych spod ręki Patryka Vegi. Poza kinem podejmuje też inne aktywności, w tym sportowe. Dowiedz się więcej o tej postaci.
Borys Szyc
Czytaj więcej

Borys Szyc

Borys Szyc to aktor znany z wielu popularnych i nagradzanych polskich filmów. Które z jego ról można uznać za najważniejsze? Jak kształtowała się jego kariera? Oto odpowiedzi na te pytania.
wiktor zborowski
Czytaj więcej

Wiktor Zborowski

Wiktor Zborowski jako aktor pojawił się w niezliczonej liczbie polskich produkcji filmowych i serialowych. Które z jego ról są najsłynniejsze? Jak toczyła się jego kariera? Przekonaj się!
Wojciech Mann
Czytaj więcej

Wojciech Mann

Wojciech Mann to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych współczesnych postaci polskiej sceny rozrywkowej. Przekonaj się, jak kształtowała się jego kariera.
hubert urbański
Czytaj więcej

Hubert Urbański

Hubert Urbański to nie osoba, którą ktoś skojarzyłby ze światem teatru czy filmu. Jego nazwisko kojarzy się z teleturniejem „Milionerzy” i innymi telewizyjnymi produkcjami. A jednak Hubert Urbański to także aktor. Poznaj jego filmografię.
Artur Barciś
Czytaj więcej

Artur Barciś

Artur Barciś jest aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Reżyseruje, pisze scenariusze i użycza swojego głosu w wielu produkcjach dubbingowych. Zyskał ogromną popularność dzięki roli Norka w komediowym serialu „Miodowe Lata”. To jednak tylko kropla w morzu osiągnięć tego niezwykle zdolnego i wszechstronnego artysty.
Antoni Pawlicki
Czytaj więcej

Antoni Pawlicki

Antoni Pawlicki to polski aktor znany z licznych ról w popularnych filmach i serialach. Regularnie pojawia się także na deskach teatrów. Poznaj najważniejsze informacje na jego temat.
Jan Englert
Czytaj więcej

Jan Englert

Jan Englert uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najprzystojniejszych polskich aktorów. Zajmuje się także reżyserią, zarządzaniem kulturą i nauczaniem aktorstwa. Obecnie zmaga się ciężką chorobą. Sprawdź najważniejsze informacje o Janie Englercie.
piotr adamczyk
Czytaj więcej

Piotr Adamczyk

Piotr Adamczyk to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. W swojej karierze grał Chopina, papieża, a nawet Jezusa. Stał się też pierwszym polskim gwiazdorem MCU. Które role zaważyły na jego karierze? Z kim jest związany? Czy ma dzieci? Sprawdź!
Daniel Olbrychski
Czytaj więcej

Daniel Olbrychski

Daniel Olbrychski uważany jest za jednego z najlepszych polskich aktorów. Na swoim koncie ma ponad 180 ról w filmach i serialach polskich oraz zagranicznych. Występował też na scenach wielu teatrów. Sprawdź, co warto wiedzieć o Danielu Olbrychskim.
Maciej Stuhr
Czytaj więcej

Maciej Stuhr

Maciej Stuhr to syn Jerzego Stuhra. Zaczynał jako komik, a dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Jego publiczne wypowiedzi budzą tyle samo emocji, co role. Sprawdź najważniejsze informacje na temat Macieja Stuhra.
tomasz włosok
Czytaj więcej

Tomasz Włosok

Tomasz Włosok rozpoczynał karierę aktorską w 2011 roku, jednak prawdziwy rozgłos i uznanie zdobył prawie dekadę później. Gdzie jeszcze możemy zobaczyć Tomasza Włosoka? Co wiadomo o jego życiu prywatnym? Sprawdź najważniejsze informacje na temat aktora.
Włodzimierz Press
Czytaj więcej

Włodzimierz Press

Włodzimierz Press starszej publiczności znany jest przede wszystkim z roli Grigorija z kultowego serialu „Czterej Pancerni i Pies”. Dorobek tego aktora jest jednak zdecydowanie bardziej bogaty. Przez lata występował zarówno w telewizji, jak i na deskach teatralnych. Wielokrotnie użyczał również swojego głosu w dubbingu. Pracował również jako scenarzysta. Sprawdź, jakie są najważniejsze role tego artysty i w jakich filmach można go zobaczyć.
Tomasz Karolak
Czytaj więcej

Tomasz Karolak

Tomasz Karolak jest aktorem, wokalistą, reżyserem i założycielem Teatru IMKA, którego życie prywatne budzi liczne kontrowersje. Jest jedną z największych gwiazd komedii romantycznych w Polsce. Gdzie grał? I dlaczego jest nazywany „wiecznym chłopcem”? Sprawdź.
Artur Żmijewski
Czytaj więcej

Artur Żmijewski

Artur Żmijewski zapisał się na zawsze w pamięci polskich widzów rolą Ojca Mateusza – detektywa w sutannie oraz doktora Jakuba Burskiego ze szpitala w Leśnej Górze. Kariera aktora jest jednak o wiele bardziej różnorodna, a stworzone przez niego kreacje znacznie bogatsze. W jakich filmach grał Artur Żmijewski? Co wiadomo o jego prywatnym życiu? Wszystkie informacje znajdziesz poniżej.
Bartosz Gelner
Czytaj więcej

Bartosz Gelner

Bartosz Gelner jest aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym. Dużą popularność przyniosła mu rola w słynnym dramacie Jana Komasy „Sala Samobójców”. Artysta ma jednak na swoim koncie wiele innych bardzo ciekawych ról. Można oglądać go zarówno na ekranie, jak i na deskach teatru. Chociaż prasa plotkarska często rozpisuje się o jego życiu uczuciowym, to jednak aktor bardzo rzadko udziela wywiadów i unika skandali. Z każdą kolejną rolą udowadnia, że jest jednym z najzdolniejszych aktorów swojego pokolenia.
Sebastian Fabijański
Czytaj więcej

Sebastian Fabijański

Sebastian Fabijański jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na małym ekranie zadebiutował w 2009 roku epizodem w serialu „Tancerze”. Największą popularność przyniosła mu rola Cukra w filmie „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, który wszedł na ekrany w 2016 roku. Od tamtej pory coraz częściej można zobaczyć go na ekranach kina i telewizji.
Michał Żebrowski
Czytaj więcej

Michał Żebrowski

Michał Żebrowski na przełomie wieków był jedną z największych gwiazd kina w Polsce. Dziś grywa rzadko. Jest dyrektorem warszawskiego teatru, a wolny czas spędza z rodziną na Podhalu. Jak przebiegała jego kariera? Co wiadomo o jego życiu prywatnym? Sprawdź.
Janusz Chabior
Czytaj więcej

Janusz Chabior

Janusz Chabior znany jest z ról typów spod ciemnej gwiazdy. Debiutował w wieku 30 lat, jednak nie przeszkodziło mu to w osiągnięciu pozycji jednego z najpopularniejszych polskich aktorów. Sprawdź najważniejsze informacje na temat Janusza Chabiora.
Jerzy Stuhr
Czytaj więcej

Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr to znany i lubiany aktor filmowy, którego na przestrzeni dekad mogliśmy podziwiać w wielu różnych rolach. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Sprawdź, jakie są jego najważniejsze kreacje i co wiemy o życiu prywatnym aktora.
Olaf Lubaszenko
Czytaj więcej

Olaf Lubaszenko

Olaf Lubaszenko i popularny aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Jest również reżyserem i aktorem dubbingowym. Widzowie mogli oglądać go w wielu programach telewizyjnych, które współprowadził. W zawodzie funkcjonuje aktywnie od czternastego roku życia. Poznaj bliżej jego role, nagrody i osiągnięcia.
Paweł Domagała
Czytaj więcej

Paweł Domagała

Paweł Domagała jest polskim muzykiem i aktorem najbardziej znanym z produkcji takich jak „Wkręceni 2” czy „Miasto z morza”. Wszechstronnie uzdolniony aktor ceniony jest przede wszystkim za swój talent komediowy. Występuje w filmach, serialach i teatrze. Dodatkowo gra koncerty, pisze piosenki i monologi kabaretowe. O życiu prywatnym Pawła Domagały wiadomo niewiele. Od lat stroni od skandali oraz medialnego szumu, dlatego widzom i słuchaczom znany jest przede wszystkim ze swojej pracy.
Maciej Musiał
Czytaj więcej

Maciej Musiał

Maciej Musiał znany jest przede wszystkim z serialu „Rodzinka.pl”. Od lat pojawia się też w programach rozrywkowych TVP. Gdzie jeszcze mogliśmy go oglądać? Czy Maciej Musiał ma dziewczynę? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.
Jacek Braciak
Czytaj więcej

Jacek Braciak

Jacek Braciak to niezwykle popularny aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Od lat widzowie mogą podziwiać go w różnorodnych i bardzo wymagających rolach, za które artysta otrzymał mnóstwo nagród i nominacji. Szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim z roli Pshemka w serialu „Brzydula” oraz z filmów, takich jak „Róża” czy „Pod mocnym aniołem”.
Łukasz Nowicki
Czytaj więcej

Łukasz Nowicki

Łukasz Nowicki to popularny polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Widzowie znają go z wielu produkcji serialowych oraz z programów telewizyjnych, które prowadzić. W jakich filmach grał? Co wiadomo o jego życiu prywatnym? Sprawdź to!
roman polański
Czytaj więcej

Roman Polański

Roman Polański to polski reżyser o najbardziej imponującej międzynarodowej karierze, który jest uznawany za kontrowersyjną postać. Poniższy tekst nie dotyczy jednak reżyserskich dokonań słynnego Polaka, lecz jego ścieżki aktorskiej.
Mateusz Damięcki
Czytaj więcej

Mateusz Damięcki

Mateusz Damięcki to aktor pochodzący z wielopokoleniowej rodziny aktorskiej. Poza występowaniem na ekranie i na deskach teatru, zajmuje się też podróżowaniem i działa jako Ambasador Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Sprawdź, co jeszcze warto o nim wiedzieć.
Janusz Gajos
Czytaj więcej

Janusz Gajos

Janusz Gajos uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Ma na swoim koncie wiele nagród i odznaczeń, w tym Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Sprawdź najważniejsze informacje na temat Janusza Gajosa.
Marek Kondrat
Czytaj więcej

Marek Kondrat

Marek Kondrat to aktor, reżyser, wokalista i biznesmen. Zagrał w ponad 100 filmach. Występował u Andrzeja Wajdy, Kazimierza Kutza i Marka Koterskiego. Znany jest przede wszystkim z roli w „Dniu świra”. Poznaj biografię i historię kariery Marka Kondrata.
Andrzej Grabowski
Czytaj więcej

Andrzej Grabowski

Andrzej Grabowski, znany powszechnie jako Ferdek Kiepski, to wszechstronny aktor filmowy, serialowy i teatralny, który zajmuje się też inną działalnością artystyczną. Co warto wiedzieć o gwiazdorze „Świata według Kiepskich” i filmów Patryka Vegi? Sprawdź.
antoni królikowski
Czytaj więcej

Antoni Królikowski

Antoni Królikowski pochodzi ze słynnej aktorskiej rodziny. Karierę na ekranie zaczynał już jako nastolatek. Dziś jest nie tylko znanym aktorem, ale też jednym z najbardziej rozpoznawalnych celebrytów w kraju, o którego życiu prywatnym bezustannie huczą media.
Franciszek Pieczka
Czytaj więcej

Franciszek Pieczka

Franciszek Pieczka to polski aktor, który miał za sobą niemal 70 lat kariery. Widzowie znali go głównie z roli Gustlika z „Czterech pancernych i psa”. Powrót popularności po latach przyniósł mu udział w serialu „Ranczo”.
Piotr Fronczewski
Czytaj więcej

Piotr Fronczewski

Piotr Fronczewski to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Swoją charyzmą i charakterystycznym głosem zaskarbił sobie sympatię kilku pokoleń Polaków. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o Piotrze Fronczewskim.
Cezary Pazura
Czytaj więcej

Cezary Pazura

Cezary Pazura jest jednym z najsłynniejszych aktorów w Polsce. Od momentu swojego ekranowego debiutu w 1986 roku zagrał w dziesiątkach filmów i seriali. Użyczał także głosu animowanym postaciom, występował na deskach teatru i na scenie kabaretowej, udzielał się jako prezenter, reżyser i piosenkarz, a także założył własny kanał na YouTube. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat Cezarego Pazury.