Kategoria

Aktorki

Jenna Ortega
Czytaj więcej

Jenna Ortega Wednesday w nowym serialu Netflixa

Jenna Ortega to zdecydowanie jedna z najnowszych gwiazd Netflixa. Ta młoda aktorka znacznie zyskuje na popularności dzięki wcieleniu się w postać słynnej Wednesday Addams, którą doskonale znamy z poprzednich opowieści o Rodzinie Addamsów. Ale zanim zagrała w serialu komediowym wyprodukowanym przez Tima Burtona, Jenna wcieliła się w szereg postaci z listy bardzo imponujących programów telewizyjnych i filmów.
Maja Bohosiewicz
Czytaj więcej

Maja Bohosiewicz

Maja Bohosiewicz jest polską aktorką serialową i filmową, swoich sił próbuje również w teatrze. Oprócz tego działa aktywnie w mediach społecznościowych. Siostrą Mai jest znana aktorka Sonia Bohosiewicz.
alicja bachleda-curuś
Czytaj więcej

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś jest polską aktorką i piosenkarką. Zaczęła występować w wieku 6 lat, a w 1995 roku została uznana za najbardziej uzdolnioną solistkę dziecięcą roku. Szerokiej publiczności dała się poznać jako młodziutka Zosia z „Pana Tadeusza”.
paulina gałązka
Czytaj więcej

Paulina Gałązka

Paulina Gałązka to polska aktorka filmowa i teatralna, która zasłynęła główną rolą w kontrowersyjnym filmie „Dziewczyny z Dubaju”. Znają ją widzowie serialu „Pierwsza miłość” i „Na dobre i na złe”. Aktorka dba o prywatność i rzadko bywa imprezach branżowych.
Magdalena Ogórek
Czytaj więcej

Magdalena Ogórek

Obecnie Magdalena Ogórek kojarzona jest jako dziennikarka Telewizji Polskiej. Jednak jeszcze kilka lat temu jej kariera wyglądała zupełnie inaczej. W młodości Ogórek grywała w filmach i serialach, a później zaangażowała się w działalność polityczną.
małgorzata kożuchowska
Czytaj więcej

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska stała się popularna dzięki roli Hanki Mostowiak w „M jak miłość”. Na swoim koncie ma wiele ról filmowych i teatralnych, za które jest regularnie nagradzana. Oprócz tego angażuje się w działalność charytatywną.
Agnieszka Kaczorowska
Czytaj więcej

Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska-Pela to aktorka, którą cała Polska kojarzy z roli Bożenki w „Klanie”. Jednak jej największą pasją jest taniec – przez wiele lat była zawodową tancerką. Agnieszka jest także bardzo aktywną w mediach społecznościowych influencerką.
katarzyna figura
Czytaj więcej

Katarzyna Figura

Katarzyna Figura znana jest z ról w kultowych polskich komediach (np. „Kingsajz” i „Kiler”), ale zachwyca też na scenie teatralnej. Chociaż urodziła się i wychowała w Warszawie, obecnie związana jest z Trójmiastem.
Julia Kamińska
Czytaj więcej

Julia Kamińska

Julia Kamińska to aktorka, która zdobyła rozpoznawalność dzięki roli Uli Cieplak w serialu „Brzydula”. Otworzyło jej to drogę do realizacji innych projektów zawodowych. Jest bowiem scenarzystką, zajmuje się dubbingiem, a także śpiewa.
Anna Dymna
Czytaj więcej

Anna Dymna

Anna Dymna to jedna z najwybitniejszych polskich aktorek. Na swoim koncie ma wiele wybitnych ról oraz nagród. Obecnie, chociaż nie rezygnuje z aktorstwa, najbliższa jest jej działalność charytatywna i społeczna – prowadzi m.in. fundację „Mimo wszystko”.
teresa lipowska
Czytaj więcej

Teresa Lipowska

Chociaż obecnie Teresa Lipowska znana jest przede wszystkim jako nestorka rodu Mostowiaków, w dorobku artystycznym aktorski można znaleźć wiele wybitnych ról. Pojawiała się bowiem zarówno w znanych filmach, jak i na deskach teatralnych.
Maja Ostaszewska
Czytaj więcej

Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska już jako dziecko chciała zostać aktorką. W 1996 roku ukończyła studia na wydziale aktorskim PWST w Krakowie. Jej debiutem filmowym była rola w produkcji Spielberga „Lista Schindlera”. Ostaszewska występowała na deskach Teatru Dramatycznego, Rozmaitości, Narodowego. Jest wegetarianką i buddystką oraz działaczką społeczną.
Olga Kalicka
Czytaj więcej

Olga Kalicka

Olga Kalicka jest młodą polską aktorką, którą publiczność poznała dzięki serialowi „Rodzinka.pl”. Jako dziecko występowała z zespołem „Tintilo” działającym przy Teatrze Rampa. Uczęszczała do szkoły musicalowej i kończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2011 roku. W 2020 wraz z Karoliną Borowską założyła markę modową Rĕves.
Agata Kulesza
Czytaj więcej

Agata Kulesza

Agata Kulesza jest czterokrotną laureatką nagrody „Orła”, zwyciężczynią ósmej edycji programu rozrywkowego „Taniec z gwiazdami”. Kulesza związana jest z Teatrem Ateneum w Warszawie. Od najmłodszych lat marzyła o zawodzie aktorki, a szkołę teatralną ukończyła z wyróżnieniem. Poza tworzeniem doskonałych kreacji w sztukach teatralnych oraz na wielkim i małym ekranie artystka użycza głosu bohaterom filmów animowanych.
Anna Karczmarczyk
Czytaj więcej

Anna Karczmarczyk

Anna Karczmarczyk jest młodą aktorką, która już jako nastolatka marzyła o występach przed kamerą. Anna wychowała się w podwarszawskim Otwocku, ma brata Jakuba i siostrę Martynę. Aktorka trenowała karate. Jej debiutem filmowym była epizodyczna rola w serialu „Na Wspólnej”.
tamara arciuch
Czytaj więcej

Tamara Arciuch

Tamara Arciuch jest znaną i lubianą polską artystką. Na scenie zadebiutowała w 1997 roku, a w tym samym czasie zagrała w sensacyjnym filmie „Młode wilki ½”. Brała udział w programie „Taniec z gwiazdami” i „Twoja twarz brzmi znajomo”. Arciuch grywa w serialach i filmach fabularnych. Przez 7 lat grała w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Na swoim koncie ma kilka ról komediowych, jest także aktorką dubbingową.
Joanna Moro
Czytaj więcej

Joanna Moro

Joanna Moro zdobyła popularność dzięki głównej roli w serialu „Anna German”. Przez długi czas grała w Polskim Teatrze w Wilnie. Znana z licznych ról w polskich serialach była także uczestniczką programów rozrywkowych jak „Twoja twarz brzmi znajomo” i „Taniec z gwiazdami”. Do Polski przeniosła się w 2003 roku.
Monika Mrozowska
Czytaj więcej

Monika Mrozowska

Monika Mrozowska jest polską aktorką znaną z roli w serialu „Rodzina zastępcza”. Od roku 2016 gra w produkcji „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”. Jest zadeklarowaną wegetarianką, promującą zdrowy sposób odżywiania. Ma czwórkę dzieci z różnych związków.
Joanna Kulig
Czytaj więcej

Joanna Kulig

Joanna Kulig jest polską aktorką filmową i teatralną, a także piosenkarką. Pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Rola w filmie „Zimna wojna” otworzyła jej drogę do kariery. Jej talent został dostrzeżony i doceniony także za granicami kraju.
Aleksandra Adamska
Czytaj więcej

Aleksandra Adamska

Aleksandra Adamska jest aktorką teatralną i telewizyjną. Pochodzi z artystycznej rodziny – mama była choreografem, a tata muzykiem. Nic dziwnego, że Adamska tańczy, jeździ konno, jest wysportowana, zna aż trzy języki obce. Widzowie kojarzą ją głównie z filmów jak „Miasto 44”, „Atak paniki” czy serialu „Skazana”.
Agnieszka Dygant
Czytaj więcej

Agnieszka Dygant

Agnieszka Dygant jest polską aktorką filmową i serialową. W 1998 roku ukończyła z wyróżnieniem łódzką „filmówkę”. Artystce nie było dane na długo nawiązać współpracy z teatrem, dlatego postanowiła spróbować sił w telewizji. Jej oryginalna uroda oraz talent komediowy zostały docenione zarówno przez producentów, jak i publiczność. Agnieszka Dygant jest rozpoznawalną i lubianą gwiazdą show-biznesu.
Barbara Brylska
Czytaj więcej

Barbara Brylska

Barbara Brylska to jedna z najwybitniejszych i najpiękniejszych aktorek powojennych. Nie bez przyczyny zyskała miano polskiej Brigitte Bardot. Zadebiutowała w latach 60. Największą popularność przyniosła jej rola u boku Jerzego Zelnika w produkcji „Faraon” oraz kreacja w „Panu Wołodyjowskim”. Artystka ukończyła studia aktorskie w łódzkiej PWSTviT.
Maja Hirsch
Czytaj więcej

Maja Hirsch

Maja Hirsch jest córką Rosjanki i Polaka pochodzenia niemieckiego. Wiele lat dzieciństwa aktorka spędziła w Rosji. W 2000 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie, w tym samym roku podjęła współpracę z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Widzowie poznali artystkę z licznych ról serialowych. Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola w popularnej „BrzydUli”.
Ilona Ostrowska
Czytaj więcej

Ilona Ostrowska

Ilona Ostrowska była początkowo związana z wrocławskimi teatrami. W 2001 roku dołączyła do zespołu warszawskiego Teatru Współczesnego. Zaraz po ukończeniu studiów aktorskich pojawiła się na małym ekranie w serialu „Życie jak poker”. Rozpoznawalność i wielką sympatię widzów zdobyła rolą Amerykanki Lucy.
Małgorzata Foremniak
Czytaj więcej

Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak szerszej publiczności dała się poznać jako sympatyczna doktor Zosia z serialu „Na dobre i na złe”. Jednak jej debiutem były sztuki wystawiane w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Była jurorką w programie „Mam talent!”, a także brała udział w „Tańcu z gwiazdami”, gdzie zdobyła II miejsce.
Gabriela Muskała
Czytaj więcej

Gabriela Muskała

Gabriela Muskała jest aktorką i dramatopisarką. Grała w Teatrze Powszechnym w Łodzi, Teatrze im. Jaracza w Łodzi, Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Współpracuje z Teatrem Narodowym oraz Och-Teatrem.

Dagmara Bryzek

Dagmara Bryzek należy do grona młodych polskich aktorek. Mimo młodego wieku zagrała już w kilku znanych produkcjach. Artystka jest bardzo utalentowana muzycznie – gra na fortepianie, śpiewa, jest zawodową tancerką tańca towarzyskiego (zdobyła klasę taneczną A).
Joanna Koroniewska
Czytaj więcej

Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska jest aktorką i prezenterką, ale zajmowała się także produkcją filmową. Publiczności dała się poznać z roli Małgorzaty Mostowiak w lubianym polskim serialu „M jak miłość”. Jest żoną Macieja Dowbora, matką Janiny i Heleny.
Anna Cieślak
Czytaj więcej

Anna Cieślak

Anna Cieślak jest aktorką teatralną i filmową, ale grywała również w serialach. Oprócz tego chętnie zajmuje się dubbingiem. Za swoją debiutancką rolę została uhonorowana prestiżowymi nagrodami.
Barbara Kurdej-Szatan
Czytaj więcej

Barbara Kurdej-Szatan

Rozpoznawalność zdobyła dzięki udziałowi w kampaniach reklamowych sieci komórkowej Play. Jednak Barbara Kurdej-Szatan to utalentowana aktorka i piosenkarka, która świetnie odnajduje się na scenie. Dzięki swej spontaniczności jest ulubienicą widzów.
anna dereszowska
Czytaj więcej

Anna Dereszowska

Anna Dereszowska jest aktorką o bogatym dorobku artystycznym. Sympatię widzów zdobyła rolą policjantki Kaliny w serialu „Złotopolscy”. Gra również w filmach i w teatrze. Dereszowska czaruje głosem – świetnie dubbinguje, czyta książki, ale również śpiewa.
adriana kalska
Czytaj więcej

Adriana Kalska

Adriana Kalska jest popularną polską aktorką, którą widzowie znają z ról w serialach „M jak miłość” oraz „Papiery na szczęście”. Oprócz tego pojawia się na deskach m.in. Teatru 6. Piętro, wzięła także udział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”.
maria dębska
Czytaj więcej

Maria Dębska

To jedna z najlepszych polskich aktorek, która swój talent potwierdziła rolami w takich filmach jak „Zabawa, zabawa” i „Bo we mnie jest seks”, gdzie wcieliła się w Kalinę Jędrusik. Maria Dębska występuje również polskich serialach, a oprócz tego próbuje swoich sił w dubbingu.
klaudia halejcio
Czytaj więcej

Klaudia Halejcio

Klaudia Halejcio to aktorka młodego pokolenia, która debiutowała jako czterolatka. Rozpoznawalność przyniosła jej rola Andżeliki Kwaśniewskiej w serialu „Złotopolscy”. Kariera Klaudii rozwija się znakomicie, co idzie w parze z powodzeniem w życiu prywatnym.
wiktoria gąsiewska
Czytaj więcej

Wiktoria Gąsiewska

Wiktoria Gąsiewska debiutowała jako dziecko epizodyczną rolą w serialu „Na dobre i na złe”. Od tego czasu nie może narzekać na brak wyzwań i propozycji zawodowych. Gąsiewska gra w filmach i serialach bierze też udział w programach rozrywkowych.
katarzyna cichopek
Czytaj więcej

Katarzyna Cichopek

Cała Polska kojarzy Katarzynę Cichopek z roli Kingi Zduńskiej w serialu „M jak miłość”. Nie jest to jednak jej jedyne filmowe osiągnięcie. Poza tym aktorka jest znana ze swojej pasji do tańca, którą cały czas rozwija.
anna mucha
Czytaj więcej

Anna Mucha

Anna Mucha z aktorstwem związana jest od dziecka. Na swoim koncie ma role filmowe u najlepszych reżyserów. Występuje także w serialach i programach rozrywkowych. Jest niezwykle barwną osobowością, znaną z ciętego języka i kontrowersyjnych wypowiedzi.
ida nowakowska
Czytaj więcej

Ida Nowakowska

Ida Nowakowska zdobyła rozpoznawalność dzięki udziałowi w pierwszej edycji tanecznego show „You Can Dance”. Jest utalentowaną tancerką, ale spełnia się też jako aktorka i gospodyni programów telewizyjnych. Obecnie jest związana z Telewizją Polską.
joanna opozda
Czytaj więcej

Joanna Opozda

Joanna Opozda to aktorka serialowa, filmowa i teatralna, którą szeroka publiczność poznała dzięki roli w serialu „Pierwsza miłość”. Brała udział w show telewizji Polsat „Taniec z gwiazdami”, zajmując w nim 8. miejsce. Obecnie głośno jest w mediach o jej życiu prywatnym.