Netflix, nowości – październik 2023. Tytuły filmów, seriali z dniem premiery

Jak zachęcić widzów, by subskrybowali Netflix? Nowościami! Październik 2023 to kilkanaście filmowych i serialowych premier. Przekonaj się, czy w polskiej ofercie platformy streamingowej na ten miesiąc znajdziesz coś dla ciebie!
netflix nowości czerwiec 2022

Dla usługi Netflix nowości – październik 2023 nie jest żadnym wyjątkiem – mają być istotną przewagą konkurencyjną w starciu z innymi graczami na rynku. Widzowie mają coraz większy wybór, a ich zasoby czasu (i środków na opłacanie abonamentu) są ograniczone. Obecnie serwis spod znaku czerwonego N oferuje 3 plany, w cenie 29 zł, 43 zł oraz 60 zł za miesiąc. Czy nowe filmy, seriale oraz kontynuacje znanych, głośnych i lubianych serii uzasadniają taki wydatek? To każdy użytkownik musi ocenić samodzielnie. Na dodatek platforma wdraża kolejne, restrykcyjne kroki w walce ze współdzieleniem kont.

Spis treści

Nowe filmy na Netflix. Nowości na październik 2023 – oficjalnie potwierdzone

netflix nowości czerwiec 2022 para

Część produkcji platforma promuje szeroko, inne pozostają w cieniu. Im bliżej premiery nowego filmu, tym więcej szczegółów na temat fabuły czy obsady można się spodziewać. To już zależy od tego, jakie decyzje podejmą osoby odpowiadające za marketing i promocje. Poniższe opisy bazują na publikacjach z serwisu Netflix. Nowości października 2023 to w momencie tworzenia artykułu to kilka naprawdę ciekawych tytułów.

„Pojedynek nad przepaścią” – premiera 4 października 2023

Film „Pojedynek nad przepaścią” zabiera widzów w niezwykłą podróż po surowych przestrzeniach Alp. Akcja rozgrywa się w 2011 roku, ukazuje skomplikowane relacje oraz nieokiełznaną rywalizację między dwoma legendarnymi alpinistami – Uelim Steckiem i Danim Arnoldem. Historia zaczyna się w momencie, kiedy Arnold przełamuje rekord szybkości we wspinaczce Stecka, zapisując swoje nazwisko w annałach historii wspinaczki górskiej.

Sprawdź!
Kiedy będzie 2 sezon „Heartstopper”? Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

„Zaproszenie na morderstwo” – premiera 6 października 2023

W filmie „Zaproszenie na morderstwo” jesteśmy świadkami niecodziennej zagadki kryminalnej rozgrywającej się na morzu, w luksusowym jachcie. Ekscentryczna milionerka Olivia organizuje spotkanie, które szybko przeradza się w mroczną grę, w której stawką jest odkrycie prawdy kryjącej się za zaskakującą śmiercią. Jej przyrodnia siostra Agatha, z pomocą niedoświadczonego policjanta, staje przed trudnym zadaniem rozwikłania tej tajemnicy. 

Winny może okazać się każdy z zaproszonych gości: były mąż, aspirujący aktor, dawna przyjaciółka, a nawet instruktor jogi! Wszyscy mają tajemnice, a zegar nieubłaganie tyka. Film jest ekranizacją powieści Carmen Posadas.

„Balerina” – premiera 6 października 2023

Film „Balerina” opowiada historię mężczyzny, która zemsty. Okju jest byłym ochroniarzem, ścigającym Choia. Człowiek ten odpowiada za śmierć jego przyjaciółki Minhee. Netflix przygotował dla fanów thrillerów naprawdę solidną propozycję.

„Fair Play” – premiera 6 października 2023

„Fair Play” opowiada historię Emily, która robi karierę w świecie finansów. Kiedy kobieta osiąga upragniony awans, okazuje się, że cierpi na tym jej życie prywatne. Niegdyś zażyłe relacje z chłopakiem Lukiem ulegają rozluźnieniu, para poznaje prawdziwą cenę ambicji.

Film jest reżyserskim debiutem Chloe Domont. Ukazuje, jakie destrukcyjne skutki może wywołać połączenie władzy oraz ludzkiego ego. W filmie wystąpili: Phoebe Dynevor, Alden Ehrenreich, Eddie Marsan, Rich Sommer oraz Sebastian De Souza.

„Blask dawnej gwiazdy” – premiera 11 października 2023

Jesteście ciekawi kina, jakie produkowanej jest w Tajlandii? „Blask dawnej gwiazdy” to barwna opowieść, która zabiera nas w niezwykłą podróż pełną marzeń, przygód oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji. Śledzimy losy niecodziennej trupy artystycznej. Razem tworzą niepowtarzalny skład, który podróżuje z miejscowości do miejscowości, dążąc do realizacji swojej wielkiej wizji. Dzielą się radością, jaką jest dubbingowanie filmów na żywo!

W filmie zobaczymy tajskie gwiazdy, wystąpili w nim między innymi: Sukollawat Kanarot, Nuengthida Sophon, Jirayu La-ongmanee, Samart Payukaroon.

„Proces diabła” – premiera 17 października 2023

Film „Proces diabła” przenosi nas w sam środek przełomowej sprawy sądowej! Przedstawia historię, kiedy oficjalną linią obrony w procesie o morderstwo było opętanie demoniczne. Jest to opowieść, która nie tylko przedstawia relacje z pierwszej ręki dotyczące dramatycznych wydarzeń, ale także głęboko zanurza się w ludzkie lęki i niepewności wobec nieznanego i niezrozumiałego.

Sprawa, którą film bada, staje się prawdziwym testem dla amerykańskiego systemu sądownictwa, zmuszając go do skonfrontowania się z kwestiami, które wykraczają poza tradycyjne ramy prawne i etyczne. 

„Trzech tatuśków” – premiera 20 października 2023

Komedia „Trzech tatuśków” przedstawia perypetie trzech najlepszych przyjaciół. Pokazuje, jak w ich życiu dokonuje się drastyczny zwrotu, gdy doświadczają ojcostwa w dojrzałym wieku. Ta barwna opowieść śledzi ich nieoczekiwane starcia z nowoczesnym światem, który wydaje się obcy i niezrozumiały. Sprawujący opiekę nad swoimi pociechami bohaterowie próbują odnaleźć swoje miejsce, konfrontując się z dyrekcją szkoły, młodymi, ambitnymi prezesami oraz innymi wyzwaniami nowego pokolenia. 

Sprawdź!
Premiera 3 sezonu Bridgertonów - data

Film z humorem ukazuje ich walkę z niezrozumiałymi dla nich zjawiskami, które zaczęły pojawiać się po 1987 roku.

„Siostra Śmierć” – premiera 27 października 2023

Osoby, które lubią horrory, z pewnością będą czekać na premierę filmu „Siostra Śmierć”. Jego akcja rozgrywa się w powojennej Hiszpanii. Narcisa (w tej roli Aria Bedmar) to nowicjuszka z niezwykłymi mocami. Młoda zakonnica dołącza do grona nauczycieli w szkole dla dziewcząt, mieszczącej się w dawnym klasztorze.

Ta niepokojąca i pełna tajemnic opowieść, z każdym dniem prowadzi Narcisę głębiej w labirynt niepokojących zdarzeń i dziwnych odczuć, pochodzących z przeszłości. Nieodparta chęć rozwikłania mrocznych sekretów, które nękały miejsce i jego mieszkańców, prowadzi ją przez spiralę grozy i odkryć, mogących zagrażać jej własnemu spokojowi.

„Recepta na przekręt” – premiera 27 października 2023

W filmie „Recepta na przekręt” skupiamy się na pełnej zwrotów akcji historii Lizy Drake, granej przez Emily Blunt. Kobieta w obliczu kryzysu życiowego wpada w sidła nielegalnego biznesu. Zmagając się z bezrobociem i brakiem środków do życia, Liza zaczyna współpracę z przebiegłym przedstawicielem farmaceutycznym, Pete’em Brennerem, którego postać kreuje Chris Evans. Wydawałoby się, że opowieść o nielegalnej działalności może być źródłem jedynie problemów, jednak film ukazuje nam też tragiczny dualizm ludzkich decyzji, gdzie desperacja spotyka się z chciwością. 

Fabuła filmu zręcznie manewruje między światem korporacyjnego wyzysku a osobistą walką Lizy. Kobieta próbuje zrównoważyć troskę o chore dziecko z rosnącą świadomością zła, którego jest częścią. Reżyseria Davida Yatesa i starannie dobrana obsada czynią „Receptę na przekręt” filmem, który prowokuje do głębokich refleksji na temat moralności i konsekwencji naszych wyborów życiowych.

Nowe seriale i sezony na Netflixie. Nowości października 2023 z pewną premierą

W kategorii seriali Netflix umieszcza również produkcje typu reality TV – czasami także teleturnieje, cykle stand-upów czy inne, typowo rozrywkowe propozycje. Nie należy po nich oczekiwać rozbudowanych historii i ciekawych bohaterów, ale niektórzy widzowie chętnie się nimi emocjonują. We wrześniu tego typu tytułów również nie zabraknie.

„Lupin” sezon 3 – premiera 5 października 2023

W październiku powróci jeden z popularniejszych seriali Netflixa. Szykujcie się na 3. sezon „Lupina”!

Nie mogąc znieść rozłąki i bólu, który zafundował swojej żonie i synowi, ukrywający się Assane podejmuje decyzję o powrocie do Paryża. Jego celem jest przekonanie rodziny do szalonego pomysłu opuszczenia Francji i rozpoczęcia życia w innym miejscu, za granicą. Niemniej jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, ciągle rzucając na jego plany cień. Dramatyczny i niespodziewany powrót dodatkowo komplikuje sytuację, sprawiając, że jego starannie opracowane plany zostają wywrócone do góry nogami, wprowadzając nowy poziom chaosu i niepewności w jego już burzliwym życiu. 

Sprawdź!
"Komisarz mama" (sezon 4) - kiedy będzie można oglądać?

„Wszystko, teraz!” – premiera 5 października 2023

Mia ma 16 lat i przez dłuższy czas przebywała w ośrodku, który zajmował się leczeniem zaburzeń odżywiania. Kiedy wraca do domu, wraca w sam środek chaotycznego świata nastolatków. Okazuje się, że podczas jej nieobecności, rówieśnicy nie próżnowali. Randkowali, spędzali wspólnie czas, bawili się – Mia stara się więc nadrobić stracony czas i sama rzuca się w wir imprez i towarzyskich spotkań. Wkrótce odkrywa, że nie wszystko można skrupulatnie zaplanować.

„Zostanie tylko 1” – premiera 10 października 2023

W talk-show biorą udział komicy, którzy rywalizują między sobą. Jeśli któryś z ich żartów, nie znajdzie się w improwizowanych scenach, wówczas odpadną z programu… Prowadzącymi są Daigo i Nobu, tworzący duet Chidori.

„Good night world” – premiera 12 października 2023

„Good night world” to serial animowany, który powstał na podstawie mangi stworzonej przez Uru Okabe.

Pośród konfliktów i nieporozumień każdy z członków przeżywającej kryzys rodziny znajduje ukojenie w cyfrowym uniwersum gry „Planet”. Nieświadomi wspólnej przestrzeni, którą dzielą, zanurzają się w rozgrywkę, przenosząc w nią swoje lęki, marzenia i tęsknoty. Jak w kalejdoskopie, wirtualne życie każdego z nich zaczyna się przeplatać, odkrywając przed nimi sekrety i niewypowiedziane pragnienia. 

Wraz z postępującą fabułą, zaczynają dostrzegać powiązania między rzeczywistością a światem wirtualnym, doprowadzając do nieprzewidzianych konfrontacji i przełomów, zarówno w obszarze cyfrowym, jak i poza nim. Odkrycie tego, że ich cyfrowe alter ego współistnieją w tej samej przestrzeni, staje się początkiem drogi do odbudowy związków i zrozumienia prawdziwej istoty swojej rodziny.

„Zagłada domu Usherów” – premiera 12 października 2023

W najnowszym serialu mistrz agrozy Mike’a Flanagana zanurzamy się w mroczny świat inspirowany prozą Edgara Allana Poe. Oś fabuły kręci się wokół rodzeństwa Rodericka i Madeline Usherów, którzy przekształcili firmę Fortunato Pharmaceuticals w potężne imperium. Jednak ich dominacja zaczyna się chwiać, gdy dawne, zatajone grzechy zaczynają wychodzić na światło dzienne. Niebawem dziedzice rodu Usherów zaczynają padać ofiarami tajemniczej kobiety. Z każdym odcinkiem, widzowie są świadkami stopniowej, lecz nieuchronnej chwili, gdy władza i bogactwo nie mogą ustrzec ich przed konsekwencjami grzechów przeszłości.

„Neon” – premiera 19 października 2023

Serial „Neon” przenosi nas w słoneczne zakątki Florydy, gdzie spotykamy trójkę nieodłącznych przyjaciół marzących o wielkiej karierze w świecie muzyki reggaeton. Aby odnieść sukces, postanawiają przenieść się z małego miasteczka do pełnego blasku Miami.

Sprawdź!
„Pamiętniki z wakacji” wrócą! Chcesz polecieć na Kanary?

W serialu śledzimy losy młodego i zdolnego Santiego, granego przez Tylera Deana Floresa, który razem z energiczną Ness (Emma Ferreira) i zabawnym Felixem (Jordan Mendoza), oraz ich nieustępliwą agentką Mią (Courtney Taylor), zamierza podbić muzyczny świat. Ośmioodcinkowa opowieść serwuje nam koktajl wielkich marzeń oraz nieprzewidywalnych i humorystycznych przygód, które ukazują zarówno blaski, jak i cienie życia w branży muzycznej. W „Neonie” żart splata się z realizmem, kreując lekką, ale i poruszającą historię o przyjaźni, dążeniach i muzyce, która łączy serca.

„Ciała” – premiera 19 października 2023

Serial „Ciała” wciąga widzów w zawiły świat śledztwa kryminalnego, w którym cztery pokolenia detektywów łączą swoje siły, by rozwikłać tajemniczą sprawę morderstwa. Fabuła, bazująca na złożonej powieści graficznej Si Spencera, przedstawia śledczych, którzy próbują rozwikłać zagadkę zbrodni popełnionej na Longharvest Lane w londyńskiej dzielnicy East End.

Akcja serialu rozgrywa się w różnych czasach: w latach 1890, 1941, 2023 i 2053, ukazując nam jednocześnie zmieniający się obraz świata i metod dochodzeniowych. Detektywi odkrywają, że mimo różnych epok, ich dochodzenia są ze sobą ściśle powiązane, a poszlaki, które odkrywają, wiodą ich do tajemniczego lidera politycznego – Eliasa Mannixa. Postać ta staje się głównym elementem spinającym wszystkie wątki narracyjne, wplątując widzów w intrygę pełną pytań o rolę Mannixa w całej sprawie.

„Stwór” – premiera 20 października 2023

Serial „Stwór” przedstawia pełną napięcia opowieść Ziyi, młodego studenta medycyny o nieokiełznanej inteligencji i zamiłowaniu do przygód. Jego głębokie pragnienie stania się wybitnym lekarzem oraz odkrycia lekarstwa na choroby zakaźne, doprowadza go do niebezpiecznej znajomości z Ihsanem. Mężczyzna wydaje się być równie genialny, co szalony.

Ten niekonwencjonalny duet postanawia podjąć się wyzwania, jakim jest odkrycie tajemnic starożytnego szyfru. Nie zdają sobie sprawy, że ta próba może obudzić siły, które powinny zostać w uśpieniu.

„Szkoła dla elity” sezon 7 – premiera 20 października 2023

W siódmym sezonie „Szkoły dla elity” śledzimy dalsze losy Omara, który nieustannie zmaga się z ciężarem przeszłości. Prowadzi go to z powrotem do miejsca, które pełne jest bolesnych wspomnień – Las Encinas. Nawiedzany przez dręczące go poczucie winy związane ze śmiercią Samuela, Omar zdecydował się na podjęcie próby uzdrowienia swojego psychicznego stanu przez terapię.

Ta głęboko emocjonalna seria nie tylko przybliży nam zmagania Omara, ale także ukaże, jak wiele osób ignoruje swoje problemy psychiczne, zamiast się z nimi zmierzyć. Sezon ten obnaży niezwykle ważne zagadnienia zdrowia psychicznego, demonstrując jednocześnie, jak łatwo jest zaniedbać opiekę nad swoim umysłem z powodu strachu czy ignorancji.

„Życie na planecie Ziemia” – premiera 25 października 2023

„Życie na planecie Ziemia” to serial dokumentalny Netflixa, który jest epicką opowieścią o przetrwaniu i podboju planety. Czy wiesz, że żyjące obecnie gatunki na Ziemi – a jest ich  20 milionów – stanowią niewielki wycinek? Większość została dotknięta zagładą. Serial na chwilę przywraca je do życia i pozwala śledzić historię kolonizacji planty, którą przywykliśmy traktować jak własność.

Sprawdź!
7 sezon Szkoły dla Elity potwierdzony! Kiedy będzie można go obejrzeć?

„Pluto” – premiera 26 października 2023

Kolejna propozycja dla wielbicieli mangi. Serial „Pluto” uznawany jest za arcydzieło tego gatunku. To historia, która rozgrywa się w neofuturystycznym świecie, gdzie ludzie i roboty egzystują obok siebie w całkowitej harmonii. Brzmi sielankowo? Fabuła trzyma widzów w napięciu do ostatniej sekundy!

„Tore” – premiera 27 października 2023

W październiku w zasobach Netflixa pojawi się też szwedzki serial „Tore”. To obyczajowa opowieść o młodym mężczyźnie, który w wypadku traci ukochaną osobę. Tłumi jednak swoje uczucia – w ciągu dnia pracuje w zakładzie pogrzebowym ojca, zachowuje pozory, flirtując z florystą Erykiem. Swoje uczucia usiłuje wyrzucić podczas nocnych zabaw na imprezowej łodzi. Korzysta z używek, przypadkowego seksu i coraz bardziej traci kontakt z rzeczywistością. Czy przyjaciołom uda się go zawrócić znad skraju przepaści?

Netflix – nowości października 2023. Czy to już wszystko?

Powyższe tytuły nie wyczerpują w pełni listy produkcji, które trafią do biblioteki Netflixa w kilku najbliższych tygodniach. Oferta wszystkich platform streamingowych zmienia się niezwykle dynamicznie. Zawsze pojawiają się różne przecieki i plotki, które nie zawsze znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Dlatego niektóre doniesienia o zbliżających się premierach należy traktować z większą dozą ostrożności.

Niektóre tytuły pojawiają się w oficjalnym katalogu Netflixa dosłownie na ostatnią chwilę, tuż przed premierą, w ciągu miesiąca często udostępniane są starsze produkcje na czasowej licencji od innych wytwórni. Są też przypadki dokładnie odwrotne. Niektóre filmy i seriale znikną z powodu wygaśnięcia praw – liczba usług VOD systematycznie rośnie, a ich właścicielom zależy na ekskluzywnych produkcjach, w tym klasykach sprzed lat.

Wszystkie powyższe daty i tytuły mogą ulec jeszcze zmianie. Kiedy będzie wiadomo na pewno, co nowego zaoferuje Netflix? Nowości września 2023 być może będzie więcej, a nie można wykluczać, że z różnych powodów plany zmienią się w ostatniej chwili.

Archiwum: wrzesień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
pamiętniki z wakacji nowy sezon
Czytaj więcej

„Pamiętniki z wakacji” wrócą! Chcesz polecieć na Kanary?

To już oficjalnie potwierdzone – będzie nowy sezon „Pamiętników z wakacji”. Dla części widzów kultowego programu, dla innych szczytu telewizyjnej żenady. Obie grupy powinny być zainteresowane konkretami. Poznaj najnowsze informacje!
kiedy będzie 2 sezon heartstopper
Czytaj więcej

Kiedy będzie 2 sezon „Heartstopper”? Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

Kiedy będzie 2 sezon „Heartstopper”? To pytanie nurtuje fanów serialu na całym świecie. Jeśli ty też z niecierpliwością czekasz na kolejne przygody Nicka i Charliego, mamy dla ciebie dobrą wiadomość! Szczegóły dotyczące drugiego sezonu są już dostępne. Zapraszamy do lektury!
lupin sezon 3
Czytaj więcej

„Lupin” sezon 3 – dżentelmen-złodziej powraca!

„Lupin” – sezon 3. nadchodzi wielkimi krokami i przynosi nowe wyzwania dla uwielbianego przez wszystkich Assane Diopa. Sprawdź, jakie niespodzianki szykują twórcy i kiedy premiera nowych odcinków!