Bluzy męskie i damskie nigdy nie wyjdą z mody filmowej!

Od lat moda determinuje nasze emocje, nawet jeśli chodzi o odbiór dzieł filmowych. Wiele ze znanych filmów zyskało w oczach widzów za sprawą świetnie zaprojektowanych kostiumów, które dziś zyskały rangę kultowych. Tyczy się to każdego stylu, elementów garderoby.
bluzy męskie

Od lat moda determinuje nasze emocje, nawet jeśli chodzi o odbiór dzieł filmowych. Wiele ze znanych filmów zyskało w oczach widzów za sprawą świetnie zaprojektowanych kostiumów, które dziś zyskały rangę kultowych. Tyczy się to każdego stylu, elementów garderoby. Z podziwem patrzymy dziś na małą czarną, wypromowaną przez Audrey Hepburn w “Śniadaniu u Tiffany’ego”, jak i bomberkę Jamesa Deana z “Buntownika bez powodu”. Przemysł filmowy świetnie odwzorowuje zmiany, jakie zachodzą w świecie mody i przenikają tym samym do popkultury. Dlatego nawet wykorzystana w filmie bluza codzienna może zyskać miano kultowej. 

Bluzy męskie podbijają serca 

Szara bluza z kapturem z filmu “Rocky”, a może bluzy męskie z “Akademii policyjnej”? Zapewne każdy z nas ma swój typ, który zapisał mu się w pamięci. Najbardziej podstawowa część z garderoby, znajdująca się w większości szaf widzów, dziś uchodzi za bardzo klasyczny wybór, mogący nadać zawadiackiego błysku lub eleganckiego sznytu. Bluzy słynnych uczelni lub drużyn sportowych, kiedyś uwielbiane przez panów, przewijały się przez ekrany, stopniowo zyskując coraz większą liczbę odbiorców, także wśród kobiet. Amerykańska, oversize’owa hoodie to dziś jeden z najchętniej wykorzystywanych przez nas elementów, ale również przez filmowych stylistów. Współcześnie powracają głównie w serialach nawiązujących do lat ’80 ze “Stranger things” na czele, wytyczając tym trend, który wychodzi daleko poza ekrany. Z łatwością jednak możemy sobie przypomnieć, jak również serialowa Rachel z “Przyjaciół”, między stylizacjami Bloomingdale’s, nosiła oversize’owe bluzy – co jeszcze bardziej umocniło jej pozycję w rankingu najlepiej ubranych serialowych postaci. Jednak wszystkie kostiumy obsady “Przyjaciół” były wyrazem ducha czasów, przez co często w męskiej i damskiej garderobie przewijały się modne ówcześnie – a także dziś – bluzy.  

Sprawdź!
Kłopoty właściciela Cinema City! Koncern kinowy ogłosi upadłość?

Damskie bluzy to przeżytek? 

bluzy damskie

Wydawać się może, iż oversize’owe hoodies wyparły klasyczne damskie bluzy, jednak nie dajmy się zwieść. Moda “na chłopczycę” to nie wszystko, co współczesne kino i telewizja nam zaoferowały. W końcu, we wspomnianym już “Śniadaniu u Tiffany’ego” Audrey Hepburn nie pojawia się tylko w wystawnych kreacjach. Śpiewając “Moon river” była przecież ubrana w szarą, dopasowaną bluzę i wyglądała równie zjawiskowo! A co z bohaterkami “Seksu w wielkim mieście”? Między przechadzkami po nowojorskich alejach i spotkaniach przy koktajlu, gdzieś między szpilkami Diora i Jimiego Choo również znalazło się miejsce na casualowe stylizacje z bluzami, głównie za sprawą Mirandy i Carrie. Nie można zatem uznać, iż kreacje filmowe to tylko męskie bluzy na bohaterach i bohaterkach, gdyż ich damska wersja ma się całkiem dobrze. Nie należy zapominać, iż sportowe wydanie casualowych stylizacji, nie tylko na ekranie, ale i w życiu codziennym, zawdzięczamy Farrze Fawcett, znanej z “Aniołków Charliego”. Jako jedna z pierwszych pokazała, że można się świetnie prezentować, mając na sobie strój do tenisa. 

Film poza filmem 

Moda wchodzi w świat filmowy i z łatwością przenika do naszych realiów, kreując przy tym ponadczasowe trendy. Może właśnie dlatego bluzy damskie i męskie nigdy nie wyjdą z mody filmowej, gdyż jest ona wiecznie żywa i na nowo inspiruje się współczesnymi trendami. Te dwa aspekty oddziałują na siebie tak silnie, iż film wychodzi poza ekrany, przenosi swoje trendy na nas, a do tego sam znajduje swoje miejsce na aplikacjach bluz. “Filmowa bluza” to dużo szersze pojęcie niż nam się wydaje i nie wygląda na to, byśmy szybko się z nim pożegnali. 

Nie wiesz, w co ubrać swojego malucha? Zajrzyj na: https://4baby24.pl/.

Może Cię także zainteresować:
Sprawdź!
Na co zwracać uwagę podczas wyboru nart?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
Czytaj więcej

Historia filmowa Las Vegas

Las Vegas, znane również jako Miasto Grzechu, jest jednym z najpopularniejszych celów turystycznych w Stanach Zjednoczonych. Miasto marzeń,…
Jak powstaje film
Czytaj więcej

Jak powstaje film, jakie są koszty nakręcenia filmu?

Film kojarzy się przede wszystkim z produkcją kinową. Jednak po tę formę sięgają także blogerzy czy marketingowcy. Niezależnie od celu, w jakim jest kręcony, założenia opierają się na tych samych zasadach i wymagają zasobów finansowych.
Na co zwracać uwagę podczas wyboru nart
Czytaj więcej

Na co zwracać uwagę podczas wyboru nart?

Dobre narty to nie tylko podstawa komfortu podczas przebywania na stokach, ale również bezpieczeństwa, o które należy dbać priorytetowo. Na jakie elementy podczas ich zakupu należy uważać najbardziej? Sprawdzamy.
Skyshowtime
Czytaj więcej

SkyShowtime w Polsce

Oficjalnie potwierdzono, że miłośnicy filmów będą mogli bez problemu oglądać SkyShowtime w Polsce. Nowa usługa VOD to kolejny gracz na rynku, który zdominowały Netflix, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video, Apple Tv, Viaplay czy rodzimy Player. Sprawdź, czy masz na co czekać!
detektyw
Czytaj więcej

Jak znaleźć skutecznego detektywa?

Przeszłością są już czasy, gdy wynajem prywatnego detektywa był owianym tajemnicą tematem tabu. Obecnie detektywi pomagają nie tylko w sprawach obyczajowych, takich jak podejrzenie zdrady czy ustalanie planu dnia małżonka, ale także w sprawach dotyczących biznesu - sprawdzania źródła dochodów dłużnika czy wykrywanie podsłuchów. Czym jednak powinniśmy kierować się przy wyborze detektywa?