Hubert Urbański

Hubert Urbański to nie osoba, którą ktoś skojarzyłby ze światem teatru czy filmu. Jego nazwisko kojarzy się z teleturniejem „Milionerzy” i innymi telewizyjnymi produkcjami. A jednak Hubert Urbański to także aktor. Poznaj jego filmografię.
hubert urbański
Data urodzenia23 marca 1966 roku
Miejsce urodzeniaWarszawa
Wzrost1,86 m

Hubert Urbański – Facebook

Hubert Urbański posiada oficjalne konto w tym serwisie, które jest obserwowane przez trzydzieści trzy tysiące fanów. Posty na stronie https://www.facebook.com/UrbanskiHubert zamieszcza jednak dość rzadko, raz na miesiąc lub nawet rzadziej. Publikowane przezeń treści koncentrują się na doświadczeniach zawodowych.

Hubert Urbański  – Instagram

Hubert Urbański prowadzi także profil na Instagramie (@huberturbanski_official) Jest on obserwowany przez ponad trzydzieści trzy tysiące osób. Tu również zamieszcza posty związane z jego działalnością zawodową, aczkolwiek zdarzają się i takie, które opisują sytuację z życia prywatnego popularnego prezentera telewizyjnego.

Hubert Urbański – nagrody

 • Wiktor w kategorii „Odkrycie telewizyjne roku” (2000);
 • nagroda „Odkrycia roku” w plebiscycie czasopisma „Elle” (2000);
 • Telekamera „Tele Tygodnia” dla najlepszego prezentera teleturniejów (2000);
 • Telekamera „Tele Tygodnia” dla najlepszego prezentera teleturniejów (2001);
 • miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu miesięcznika „Forbes” przedstawiającego najbardziej popularne gwiazdy polskiego show-biznesu (2006);
 • „Złote Dzioby” Radia Wawa w kategorii „Wydarzenia roku” (2006);
 • drugie miejsce w plebiscycie Telekamery „Tele Tygodnia” w kategorii „Rozrywka” (2006);
 • trzecie miejsce w plebiscycie Telekamery „Tele Tygodnia” w kategorii „Rozrywka” (2007).

Hubert Urbański – związki

Hubert Urbański miał dwie żony. Jego pierwsza żona miała na imię Urszula. Miał z nią dwie córki. Z kolei drugą żoną Urbańskiego była Julia Chmielnik. Małżeństwo to zakończyło się rozwodem w 2013 roku. Miał z nią dwie córki.

Hubert Urbański – dzieci

Dzieci Huberta Urbańskiego to cztery córki. Są to Marianna urodzona w 1990 roku, Krystyna urodzona w 1994 a także dwie córki prezentera z jego małżeństwa z Julią Chmielnik – Stefania urodzona w 2009 oraz Danuta urodzona w 2011 roku.

Sprawdź!
Piotr Fronczewski

Hubert Urbański  – najważniejsze informacje

Hubert Urbański to syn Jerzego Urbańskiego oraz Ałły Lekarskiej. Matka prowadzącego „Milionerów” pochodzi z Bułgarii. Urbański to aktor, a także prezenter radiowy i telewizyjny. Najbardziej znany jest z tej ostatniej roli, jednak ma w swoim dorobku także kilka ról w filmach i serialach. Często wciela się w nich w postać… siebie samego – prowadzącego „Milionerów”. Choć nie tylko.

Hubert Urbański – wykształcenie

Hubert Urbański był uczniem Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Warszawy w stolicy. Gdy ukończył szkołę średnią, przez pewien czas studiował filologię indyjską na Uniwersytecie Warszawskim na tamtejszym wydziale orientalistyki. Następnie studiował w stołecznej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Studia jednak przerwał w połowie lat dziewięćdziesiątych.

Hubert Urbański – kariera

W połowie lat dziewięćdziesiątych Urbański podjął współpracę w Radiu Zet. Potem pracował w innych stacjach radiowych, w tym w TOK FM oraz Radiu Kolor. W późniejszych latach był związany także z RMF FM. Jednak prawdziwą karierę zrobił jako prezenter telewizyjny. Dziś mało kto pamięta, że Hubert Urbański rozpoczął ją od pracy w Telewizji Polskiej, gdzie prowadził program „Antena”. Potem był między innymi prowadzącym teleturniej „Piramida” w Polsacie. Jednak prawdziwa eksplozja popularności w przypadku Urbańskiego przyszła, gdy został on prowadzącym polskiej wersji teleturnieju „Milionerzy” na antenie telewizji TVN. Program ten prowadził od 1999 do 2003 roku, a następnie w latach 2008-2010 i ponownie od 2017. Był także prowadzącym takich programów jak „Wyprawa Robinson”, „Jestem jaki jestem”, czy „Taniec z gwiazdami”.

Hubert Urbański najsilniej kojarzony jest ze stacją TVN, ale także po wielkim sukcesie „Milionerów” współpracował z innymi telewizjami. W telewizyjnej dwójce był gospodarzem programów „The Voice of Poland” oraz „Bitwa na głosy”. Z kolei w 2020 roku rozpoczął współpracę z newonce.radio, gdzie prowadzi audycję, w której rozmawia z młodymi aktywistami i artystami z młodego pokolenia.

Sprawdź!
Daniel Olbrychski

Hubert Urbański brał udział w kilku ogólnopolskich kampaniach reklamowych. Zaliczyć do nich można reklamy Telekomunikacji Polskiej, a także Banku Millenium. Od grudnia 2021 roku pełni funkcję ambasadora marki Rankomat. Urbański na przestrzeni lat wielokrotnie wykorzystywał także swoje aktorskie doświadczenie, grając w filmach i serialach. Pojawiał się między innymi w takich produkcjach jak „Kasia i Tomek”, „Ojciec Mateusz”, czy „Czas honoru”. Wystąpił także w filmie kryminalnym Juliusza Machulskiego „Vinci”.

Hubert Urbański – filmografia

 • „Biała zapaść” (1994);
 • „Bar Atlantic” (1996) jako spiker (głos);
 • „Miasteczko” (2000-2001) jako prowadzący teleturniej „Milionerzy”;
 • „Król przedmieścia” (2002) jako prowadzący teleturniej „Milionerzy”;
 • „Kasia i Tomek” (2002-2003) jako doradca podatkowy Kasi i Tomka;
 • „Vinci” (2004) jako prowadzący licytację;
 • „Czas honoru” (2011) jako pułkownik Mieczysław „Rybak” Skotnicki;
 • „Ojciec Mateusz” (2015) jako mistrz kulinarny Mikołaj Rębacki;
 • „Pierwsza miłość (2015-2016) jako biznesmen Damian Skowronek, właściciel firmy pożyczkowej „Pożyczki Skowronka”;
 • „Tytanowa biel” (2016) jako nieznajomy;
 • „Na dobre i na złe” (2016) jako reżyser Andrzej;
 • „Na Wspólnej” (2016) jako dziennikarz RMF FM;
 • „Druga szansa” (2016) jako Ryszard Hein;
 • „Na Wspólnej” (2017) jako prowadzący teleturniej „Milionerzy”;
 • „Strefa odpływa” (2017) jako radiowiec (głos).

Hubert Urbański – zdjęcia

Fot. główne: Sławek via Wikipedia, CC BY-SA 2.0

Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
jacek kawalec
Czytaj więcej

Jacek Kawalec

Jacek Kawalec to człowiek wielu talentów. Aktor, prezenter a także piosenkarz. Dowiedz się więcej o jego karierze i osiągnięciach!
jakub gierszał
Czytaj więcej

Jakub Gierszał

Jakub Gierszał to aktor znany z takich filmów, jak „Najlepszy” czy „Sala samobójców”. Przekonaj się, jaka była aktorska droga tego twórcy. Poznaj najważniejsze informacje o aktorze.
Paweł Deląg
Czytaj więcej

Paweł Deląg

Paweł Deląg w latach dziewięćdziesiątych i na początku kolejnej dekady był jednym z najbardziej popularnych polskich aktorów. Jak kształtowała się jego kariera przez lata i jak wygląda dziś? Poznaj odpowiedzi na te pytania!
Piotr Gąsowski
Czytaj więcej

Piotr Gąsowski

Piotr Gąsowski to aktor znany głównie z występów w serialach komediowych. Widzowie mogą go też kojarzyć jako konferansjera prowadzącego popularne programy rozrywkowe. Ale to nie wszystko! Dowiedz się więcej o karierze tego aktora.
Jan Nowicki
Czytaj więcej

Jan Nowicki

Jan Nowicki to aktor znany z licznych kultowych ról filmowych. Występował wielu w popularnych polskich produkcjach. Poznaj najważniejsze informacje o aktorze.
Piotr Grabowski
Czytaj więcej

Piotr Grabowski

Piotr Grabowski to polski aktor, który znany jest z licznych ról serialowych. Jego specjalizacją jest także praca w dubbingu. Dowiedz się więcej o karierze tego twórcy.
Tomasz Kot
Czytaj więcej

Tomasz Kot

Tomasz Kot to bez wątpienia jeden z najbardziej uznanych i utalentowanych polskich aktorów. Rolami w takich filmach, jak „Bogowie” czy „Skazany na bluesa” zaskarbił sobie szacunek tak krytyków jak i widowni. Dowiedz się więcej o tym twórcy!
Mateusz Banasiuk
Czytaj więcej

Mateusz Banasiuk

Mateusz Banasiuk to polski aktor znany głównie z ról w serialach telewizyjnych. Przekonaj się, jak wygląda jego kariera i poznaj najważniejsze informacje o tym twórcy.