Jakie są najlepsze filmy o zakładach bukmacherskich oraz o hazardzie?

Pieniądze od zawsze pasjonują społeczeństwo Hazard jest ciekawym oraz niezwykle fascynującym tematem, na tyle ciekawym, że filmowcy w poszukiwaniu inspiracji do kolejnych kasowych produkcji badają tą tematykę. Warto wiedzieć które filmy o hazardzie stały się bestsellerami i na stałe weszły do kanonu.
Jakie są najlepsze filmy o zakładach bukmacherskich oraz o hazardzie

Które filmy o hazardzie warto obejrzeć?

’21’ to doskonały dramat wyprodukowany przez Columbia Pictures, powstały w 2008r. Reżyserem filmu jest Australijczyk Robert Luketic, zaś w filmie zagrali tak uznani aktorzy jak Jim Sturgess, Kevin Spacey, Kate Bosworth oraz Laurence Fishburne. Reżyser szukając inspiracji do kręconej przez siebie produkcji zapoznał się z prawdziwą historią grupy studentów MIT. Głównym bohaterem jest nauczyciel matematyki, który zaleca swoim studentom by zbadali świat hazardu z perspektywy nauk ścisłych. Tajemnicą sukcesu tego filmu była świadomość, że oparty jest na prawdziwych wydarzeniach.

Świetnym filmem jest ‘The Gambler’, gdzie głównym bohaterem jest profesor amerykańskiego college’u James Caan. Naukowiec jest uzależniony od hazardu, nie ma szczęścia w grze a jego sytuacja finansowa staje się coraz to gorsza. Widzowie śledzący losy profesora przez większość filmu z nadzieją obserwują jego losy mając nadzieję, że uda mu się wydostać ze zgubnego nałogu.

Wszyscy fani Jamesa Bonda z pewnością znają kasową produkcję ‘Casino Royale’. Główny bohater gra w pokera celem zbliżenia się do przestępcy o imieniu Le Chiffre. James Bond musi zrezygnować ze swoich dotychczasowych sposobów, odrzuca broń by usiąść do stołu.

Czy polscy reżyserzy stworzyli świetne filmy o hazardzie?

Sylwester Chęciński wyreżyserował świetny film ‘ Wielki Szu’. Główny bohater, doświadczony szuler opuszcza więzienne mury i chce zacząć życie na nowo z dala od hazardu. Okazuje się jednak, że koleje losu znowu pchają bohatera w kierunku gry za pieniądze. Na drodze ‘Wielkiego Szu’, w tej roli genialny Jan Nowicki. pojawia się amator gry w karty taksówkarz Jurek, dla którego stary karciany wyga staje się mistrzem. Mistrz organizuje rozgrywkę pomiędzy Jurkiem oraz karciarzem Denelem, w którego wcielił się Karol Strasburger. ‘Wielki Szu’ wraz z Denelem oszukują taksówkarza. ‘Wielki Szu’ chce dać Jurkowi lekcję, która ma spowodować, że w przyszłości Jurek wzorem swojego mistrza będzie doskonałym karciarzem. Jurek, który utracił cały swój dobytek podnosi się po tym wielkim ciosie wracając do gry, nazajutrz ‘Wielki Szu’ umiera.

Sprawdź!
Sekret urody gwiazd filmowych. Jakich kosmetyków używają aktorki?

Warto obejrzeć również ‘Sztos’ w reżyserii Olafa Lubaszenko. Część scen tego wybitnego filmu w doborowej obsadzie, zagrali m.in. Jan Nowicki, Cezary Pazura, Ewa Gawryluk, Janusz Józefowicz, nakręcono w plenerach Gdańska i Pułtuska. Kazik Czarnecki po opuszczeniu murów więziennych próbuje na nowo się urządzić, nie stroni od hazardu. Film ten spotkał się z doskonałym odbiorem, dlatego postanowiono nakręcić drugą część. ‘Sztos 2’ również zebrał pozytywne oceny. Zdjęcia plenerowe do ‘Sztos 2’ nagrywane były w Warszawie, w Sopocie oraz w Zakopanem. Druga część również spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Jeśli interesujemy się hazardem, sprawdźmy Betfan typy na jutro.

BETFAN sp z o. o. to legalnie działający na terenie naszego kraju bukmacher. Pamiętaj, że granie u podmiotów bez licencji Ministra Finansów jest nielegalne. Sam hazard jest też nierozerwalnie związany z ryzykiem.

Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
Czytaj więcej

Historia filmowa Las Vegas

Las Vegas, znane również jako Miasto Grzechu, jest jednym z najpopularniejszych celów turystycznych w Stanach Zjednoczonych. Miasto marzeń,…
Jak powstaje film
Czytaj więcej

Jak powstaje film, jakie są koszty nakręcenia filmu?

Film kojarzy się przede wszystkim z produkcją kinową. Jednak po tę formę sięgają także blogerzy czy marketingowcy. Niezależnie od celu, w jakim jest kręcony, założenia opierają się na tych samych zasadach i wymagają zasobów finansowych.
Na co zwracać uwagę podczas wyboru nart
Czytaj więcej

Na co zwracać uwagę podczas wyboru nart?

Dobre narty to nie tylko podstawa komfortu podczas przebywania na stokach, ale również bezpieczeństwa, o które należy dbać priorytetowo. Na jakie elementy podczas ich zakupu należy uważać najbardziej? Sprawdzamy.
Skyshowtime
Czytaj więcej

SkyShowtime w Polsce

Oficjalnie potwierdzono, że miłośnicy filmów będą mogli bez problemu oglądać SkyShowtime w Polsce. Nowa usługa VOD to kolejny gracz na rynku, który zdominowały Netflix, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video, Apple Tv, Viaplay czy rodzimy Player. Sprawdź, czy masz na co czekać!
detektyw
Czytaj więcej

Jak znaleźć skutecznego detektywa?

Przeszłością są już czasy, gdy wynajem prywatnego detektywa był owianym tajemnicą tematem tabu. Obecnie detektywi pomagają nie tylko w sprawach obyczajowych, takich jak podejrzenie zdrady czy ustalanie planu dnia małżonka, ale także w sprawach dotyczących biznesu - sprawdzania źródła dochodów dłużnika czy wykrywanie podsłuchów. Czym jednak powinniśmy kierować się przy wyborze detektywa?