Najlepsze seriale o lekarzach – TOP 3 najlepsze tytuły

Seriale o lekarzach cieszą się ogromną popularnością już od wielu lat. Na obecną chwilę jest ich aż tak dużo, że zdecydowanie się na jeden z nich stanowi nie lada wyzwanie. Kiedy zaczął się fenomen medycznych produkcji? Jaki serial wybrać?
seriale o lekarzach

Krótka historia medycznych seriali 

Seriale medyczne obecne są w kulturze od lat 50. XX wieku. Jedna z pierwszych produkcji City Hospital (1951-1953). Warto jednak zauważyć, że już w latach 30. szersza publiczność miała okazję zaznajomić się z realiami szpitalnego życia. Wszystko to za sprawą Doktora Kildare, którego postać została wykreowana na potrzeby słuchowisk radiowych i powieści. Postać sławnego wówczas lekarza została przeniesiona na ekrany telewizorów w latach 60. W kolejnych latach powstało około 50 nowych produkcji, które uwagę skupiały na szpitalnym życiu. Do najpopularniejszych należy zaliczyć: Medical Centre, M*A*S*H czy Emergency. Chirurgia, transplantologia, psychiatria, a nawet stomatologia estetyczna to tylko niektóre tematy podejmowane w medycznych serialach XXI wieku. W ostatnich dwóch dekadach serca widzów podbili: Chirurdzy, Dr House czy Heartbeat. Z roku na rok powstaje coraz więcej produkcji opowiadających historie rodem ze szpitalnych sal. Które z nich warto zobaczyć?

Zobacz też Centrum stomatologiczne Estetique Wrocław

Ranking TOP 3 najlepszych seriali o lekarzach

3. Szpital New Amsterdam (2018)

Pierwszy sezon amerykańskiego serialu miał miejsce w 2018 roku. Szpital New Amsterdam szybko zyskał grono wielbicieli, dzięki czemu powstały kolejne sezony. Na obecny moment jest ich pięć. Za głównego twórcę uważa się Davida Schulnera, który znany jest również z Gotowych na wszystko czy Emerald City. Głównym bohaterem historii jest doktor Max Goodwin (Ryan Eggold), który zostaje mianowany dyrektorem najstarszego ośrodka zdrowia w całej Ameryce. Każdego dnia walczy o zapewnienie prawidłowej opieki medycznej osobom, które najbardziej jej potrzebują. Każdy odcinek emanuje optymizmem i ciepłem, który karze wierzyć, że chcieć to móc. Ryanowi Eggoldowi na ekranie towarzyszy: Janet Montgomery, Freema Agyeman i Jocko Sims. Szpital New Amsterdam otrzymał nominację od Amerykańskiej Gildii Scenarzystów. Serial można obejrzeć na platformie NBC. 

Sprawdź!
Jakie są najlepsze filmy o zakładach bukmacherskich oraz o hazardzie?

2. The Good Doctor (2017)

Serial ten powstał pod okiem wybitnego specjalisty w dziedzinie produkcji medycznych – Davida Shore’a, który jest twórcą hitu Dr House. W 2017 roku stworzył on adaptację południowoamerykańskiego serialu, który nosił taki sam tytuł. Głównym bohaterem jest autystyczny doktor Shaun Murphy, który otrzymuje posadę w cenionej placówce w San Jose. Udowadnia on, że pomimo dysfunkcji, jest on wstanie nawiązywać kontakty z pacjentami i stawiać trafne diagnozy. Produkcja ta stała się przyczyną rozpoczęcia dyskusji na temat funkcjonowania osób z autyzmem. Rola Murphy’ego przypadła, nominowanemu do Złotego Globu Freddie’mu Highmore’owi. Wśród innych aktorów warto również wyróżnić Antonię Thomas, Nicholasa Gonzaleza czy Chuku Modu. The Good Doctor otrzymał siedem nominacji od GLAAD Media, Critics’s Choice Television, Teen Choice, People’s Choice i do Złotych Globów. Serial doczekał się sześciu sezonów. Można go obejrzeć na platformie Hulu lub ABC. 

W zachowaniu serialowego białego usmiechu pomoże Ci https://www.estetique-wroclaw.pl/stomatologia-estetyczna/

1. Chirurgiczne cięcie (2020) 

Amerykański serial dokumentalny, który podbił serca widzów na całym świecie. Składa się on z czterech odcinków, które trwają około godziny. Bohaterami serialu są czterej chirurdzy, osiągający wiele sukcesów w swojej dziedzinie. Lekarze Ci specjalizują się w medycynie płodu, kardiologii, neurochirurgii, a także transplantologii. W produkcji zostały umieszczone zarówno materiały z sali operacyjnej jak i z prywatnego życia chirurgów. Chirurgiczne cięcie pozwala podejrzeć codzienność wybitnych medyków, którzy podczas pracy wykorzystują najnowsze technologie i odkrycia w dziedzinie medycyny. Za produkcję odpowiedzialnych było czterech reżyserów: Lucy Blakstad,  Stephen Cooter, James Newton i Sophie Robinson. Serial dokumentalny dostępny jest na platformie Netflix. 

Może Cię także zainteresować:
Sprawdź!
Jak wyszykować się na premierę długo wyczekiwanego filmu z ukochanym? Podpowiadamy, jaki film wybrać na randkę w kinie
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
Czytaj więcej

Historia filmowa Las Vegas

Las Vegas, znane również jako Miasto Grzechu, jest jednym z najpopularniejszych celów turystycznych w Stanach Zjednoczonych. Miasto marzeń,…
Jak powstaje film
Czytaj więcej

Jak powstaje film, jakie są koszty nakręcenia filmu?

Film kojarzy się przede wszystkim z produkcją kinową. Jednak po tę formę sięgają także blogerzy czy marketingowcy. Niezależnie od celu, w jakim jest kręcony, założenia opierają się na tych samych zasadach i wymagają zasobów finansowych.
Na co zwracać uwagę podczas wyboru nart
Czytaj więcej

Na co zwracać uwagę podczas wyboru nart?

Dobre narty to nie tylko podstawa komfortu podczas przebywania na stokach, ale również bezpieczeństwa, o które należy dbać priorytetowo. Na jakie elementy podczas ich zakupu należy uważać najbardziej? Sprawdzamy.
Skyshowtime
Czytaj więcej

SkyShowtime w Polsce

Oficjalnie potwierdzono, że miłośnicy filmów będą mogli bez problemu oglądać SkyShowtime w Polsce. Nowa usługa VOD to kolejny gracz na rynku, który zdominowały Netflix, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video, Apple Tv, Viaplay czy rodzimy Player. Sprawdź, czy masz na co czekać!
detektyw
Czytaj więcej

Jak znaleźć skutecznego detektywa?

Przeszłością są już czasy, gdy wynajem prywatnego detektywa był owianym tajemnicą tematem tabu. Obecnie detektywi pomagają nie tylko w sprawach obyczajowych, takich jak podejrzenie zdrady czy ustalanie planu dnia małżonka, ale także w sprawach dotyczących biznesu - sprawdzania źródła dochodów dłużnika czy wykrywanie podsłuchów. Czym jednak powinniśmy kierować się przy wyborze detektywa?