Sebastian Fabijański

Sebastian Fabijański jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na małym ekranie zadebiutował w 2009 roku epizodem w serialu „Tancerze”. Największą popularność przyniosła mu rola Cukra w filmie „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, który wszedł na ekrany w 2016 roku. Od tamtej pory coraz częściej można zobaczyć go na ekranach kina i telewizji.
Sebastian Fabijański
Data urodzenia14 czerwca 1987
Miejsce urodzeniaWarszawa, Polska
Wzrost185 cm

Sebastian Fabijański – Facebook

Sebastiana Fabijańskiego można spotkać w serwisie społecznościowym Facebook, gdzie prowadzi swój oficjalny profil obserwowany przez 141 tysięcy osób. Można tam znaleźć informacje z pierwszej ręki na temat najnowszych projektów aktora, a także poznać kilka szczegółów z jego życia prywatnego. 

Sebastian Fabijański – Instagram

Sebastian Fabijański prowadzi także oficjalny profil w serwisie Instagram (@sebastian. fabijanski.official) gdzie można znaleźć wiele zdjęć obrazujących wydarzenia z życia prywatnego aktora. Zdecydowanie więcej materiałów odnosi się jednak do kariery i projektów, w których bierze udział – zarówno tych aktorskich, jak i muzycznych. Aktywność aktora w mediach społecznościowych jest umiarkowanie wysoka i skupia się przede wszystkim wokół jego kariery. 

Sebastian Fabijański – nagrody

 • 2014 – nagroda za męski debiut aktorski na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni (role w filmach „Jeziorak” oraz „Miasto 44”);
 • 2015 – XXIX Tarnowska Nagroda Filmowa  im. Andrzeja Konica za debiut, za role w filmach „Jeziorak” i „Miasto 44″”.

Sebastian Fabijański – związki

Sebastian Fabijański należy do aktorów, którzy niewiele mówią o swoim życiu prywatnym. W latach 2014-2016 był związany z aktorką Agnieszką Więdłochą. Kiedy ta relacja dobiegała końca aktor spotykał się z Olgą Bołądź, z którą nawet był zaręczony. Następnie w życiu Sebastiana Fabijańskiego pojawiły się Marianna Zydek a potem Laura Mancewicz. 

Sprawdź!
Bartosz Gelner

Najbardziej medialnym związkiem aktora była jest relacja ze znaną influencerką modową, Julią Kuczyńską, szerzej znaną pod pseudonimem Maffashion. W lipcu 2022 roku kobieta oficjalnie potwierdziła ich rozstanie. 

Sebastian Fabijański – dzieci

Sebastian Fabijański jest ojcem syna, Bastiana Jana. Chłopiec przyszedł na świat w 2020 roku i jest owocem związku aktora z Julią Kuczyńską. Chociaż rodzice udostępniają jego wizerunek w mediach społecznościowych, to jednak zdjęcia Bastiana pojawiają się stosunkowo rzadko i zawsze są starannie wyselekcjonowane. 

Sebastian Fabijański – najważniejsze informacje 

Wczesne lata

Sebastian Fabijański urodził się i dorastał w Warszawie. Jego ojciec był kibicem Legii Warszawa, a młody Sebastian przez jakiś czas trenował piłkę nożną właśnie w tym stołecznym klubie. Karierę sportową przekreśliły jednak problemy zdrowotne. 

Wykształcenie

Sebastian Fabijański przez rok studiował na profilu aktorskim w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie następnie rozpoczął studia prawnicze. 

Po kilku próbach dostał się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, z której jednak został wyrzucony już po pierwszym roku. Edukację aktorską kontynuował w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończył w 2015 roku. 

Kariera muzyczna

Jeszcze w czasie nauki w liceum Fabijański tworzył pierwsze kawałki rapowe. W 2016 roku wystąpił na wydanym przez Agora S.A albumie #WSZYSTKOGRA, gdzie zaśpiewał kilka kultowych kawałków w duetach m.in. z Kingą Preis i Karoliną Czarnecką. Solową płytę „Prymityw” wydał w czerwcu 2020 roku. 

Sebastian Fabijański – kariera

Sebastian Fabijański zadebiutował na srebrnym ekranie epizodyczną rolą w kultowym serialu „Plebania”. Następnie został zaangażowany do produkcji „Tancerze”, w której przestał grać ze względu na przyjęcie do państwowej szkoły teatralnej. 

Jeszcze w czasie studiów Fabijański pojawił się w kilku znakomicie przyjętych serialach, między innymi w „Misji Afganistan” oraz w „Linii życia”. Pierwsze poważne sukcesy spłynęły na aktora po roli w dwóch produkcjach filmowych – „Mieście 44” Jana Komasy oraz „Jezioraku” Michała Otłowskiego. Za obydwie role otrzymał prestiżowe nagrody, między innymi tę za najlepszy debiut męski na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. 

Sprawdź!
Zbigniew Zamachowski

Serca wielu fanek podbił rolą w filmie muzycznym „#WSZYSTKOGRA”. Prawdziwą słowem wśród szerokiej publiczności przyniosła mu jednak rola czarnego charakteru w filmie Patryka Vegi „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Od tamtej pory aktor jeszcze kilkukrotnie współpracował z Vegą między innymi na planie „Botoksu” i „Kobiet Mafii”. Wziął także udział w serialach wyprodukowanych na podstawie tych filmów przez ShowMAX. 

Aktor w ostatnich latach współpracował z wieloma wybitnymi reżyserami. Wystąpił w trzeciej części kultowych „Psów” Władysława Pasikowskiego oraz w „Mowie ptaków” Xawerego Żuławskiego. Za tę ostatnią rolę był nominowany do nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego. 

Sebastian Fabijański wystąpił również w roli Finna, użyczając swojego głosu w polskiej wersji językowej najnowszej trylogii Gwiezdnych Wojen. 

Sebastian Fabijański – filmografia

Sebastian Fabijański jest wszechstronnym aktorem, który brał udział w wielu projektach, zarówno telewizyjnych, jak i kinowych. Jako aktor dubbingowy podkładał głos w popularnych filmach oraz w grze komputerowej. 

Sebastian Fabijański – role filmowe 

 • „Jak pokochałam gangstera” (2022) jako Silvio;
 • „Wygrać marzenia” (2022) jako Antoni „Toni” Szmit;
 • „Inni ludzie” (2021) jako Jezus;
 • „Psy 3. W imię zasad” (2020)  jako Damian;
 • „Legiony” (2019) jako Józek Wieża ;
 • „Mowa ptaków” (2019) jako Marian;
 • „Kamerdyner” (2018) jako Mateusz Kroll;
 • „Kobiety mafii” (2018) jako Artur Ostrowski „Cieniu”;
 • „Gwiazdy” (2017) jako Ginter;
 • „Botoks” (2017) jako Marek Brzyski;
 • „#WSZYSTKOGRA” (2016) jako Staszek Borucki;
 • „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” (2016) jako Remigiusz Puchalski „Cukier”;
 • „Panie Dulskie” (2015) jako Zbyszko Dulski;
 • „Nowy świat” (2015) jako Żołnierz Artur “Azzam”;
 • „Pod mocnym aniołem” (2014) jako Młody „Inżynier”;
 • „Facet (nie)potrzebny od zaraz” (2014) jako Chłopak krzyczący do telefonu;
 • „Jeziorak” (2014) jako Aspirant Wojciech Marzec;
 • „Miasto 44” (2014) jako „Sagan”;
 • „Strażnicy” (2013) jako Marek.

Sebastian Fabijański – role telewizyjne

 • „Odwilż” (2022) jako Marcin Kosiński;
 • „Ultraviolet” (2019) jako Michał Holender;
 • „Botoks” (2018) jako Marek Brzyski;
 • „Kobiety mafii” (2018) jako Artur Ostrowski “Cieniu”;
 • „Pakt” (2016) jako Patryk, asystent Skalskiego;
 • „Belfer” (2016) jako Adrian Kuś;
 • „Strażacy” (2015) jako Maciek Zajda;
 • „Misja Afganistan” (2012) jako Starszy szeregowy Emil Hołubiczko “Młody”;
 • „Linia życia” (2011) jako Kamil Nowik;
 • „1920 Wojna i miłość” (2010) jako Niewczas;
 • „Tancerze” (2009) jako Piotr Treblicki.
Sprawdź!
Cezary Pazura

Sebastian Fabijański – dubbing

 • „Czarna pantera” (2018) jako Erik Killmonger/N’Jadaka;
 • „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” (2017) jako Finn;
 • „LEGO Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” (2016) jako Finn;
 • „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” (2015) jako Finn.

Sebastian Fabijański – zdjęcia

Fot. główne: Fryta 73 via Flickr, CC BY-SA 2.0

Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
jacek kawalec
Czytaj więcej

Jacek Kawalec

Jacek Kawalec to człowiek wielu talentów. Aktor, prezenter a także piosenkarz. Dowiedz się więcej o jego karierze i osiągnięciach!
jakub gierszał
Czytaj więcej

Jakub Gierszał

Jakub Gierszał to aktor znany z takich filmów, jak „Najlepszy” czy „Sala samobójców”. Przekonaj się, jaka była aktorska droga tego twórcy. Poznaj najważniejsze informacje o aktorze.
Paweł Deląg
Czytaj więcej

Paweł Deląg

Paweł Deląg w latach dziewięćdziesiątych i na początku kolejnej dekady był jednym z najbardziej popularnych polskich aktorów. Jak kształtowała się jego kariera przez lata i jak wygląda dziś? Poznaj odpowiedzi na te pytania!
Piotr Gąsowski
Czytaj więcej

Piotr Gąsowski

Piotr Gąsowski to aktor znany głównie z występów w serialach komediowych. Widzowie mogą go też kojarzyć jako konferansjera prowadzącego popularne programy rozrywkowe. Ale to nie wszystko! Dowiedz się więcej o karierze tego aktora.
Jan Nowicki
Czytaj więcej

Jan Nowicki

Jan Nowicki to aktor znany z licznych kultowych ról filmowych. Występował wielu w popularnych polskich produkcjach. Poznaj najważniejsze informacje o aktorze.
Piotr Grabowski
Czytaj więcej

Piotr Grabowski

Piotr Grabowski to polski aktor, który znany jest z licznych ról serialowych. Jego specjalizacją jest także praca w dubbingu. Dowiedz się więcej o karierze tego twórcy.
Tomasz Kot
Czytaj więcej

Tomasz Kot

Tomasz Kot to bez wątpienia jeden z najbardziej uznanych i utalentowanych polskich aktorów. Rolami w takich filmach, jak „Bogowie” czy „Skazany na bluesa” zaskarbił sobie szacunek tak krytyków jak i widowni. Dowiedz się więcej o tym twórcy!
Mateusz Banasiuk
Czytaj więcej

Mateusz Banasiuk

Mateusz Banasiuk to polski aktor znany głównie z ról w serialach telewizyjnych. Przekonaj się, jak wygląda jego kariera i poznaj najważniejsze informacje o tym twórcy.