Katarzyna Cichopek

Cała Polska kojarzy Katarzynę Cichopek z roli Kingi Zduńskiej w serialu „M jak miłość”. Nie jest to jednak jej jedyne filmowe osiągnięcie. Poza tym aktorka jest znana ze swojej pasji do tańca, którą cały czas rozwija.
katarzyna cichopek

Podstawowe informacje

katarzyna cichopek z marcinem
Data urodzenia7 października 1982
Miejsce urodzeniaWarszawa
Wzrost1,58 m

Katarzyna Cichopek – Facebook

Katarzyna Cichopek jest aktywna w mediach społecznościowych. Na Facebooku działa jej oficjalny, zweryfikowany profil https://www.facebook.com/people/Katarzyna-Cichopek/100044610061545/, który zgromadził prawie 300 tys. obserwujących. Aktorka dba o prywatność, dlatego prezentuje starannie wyselekcjonowane materiały.

Katarzyna Cichopek – Instagram

Aktorka dostępna jest także na Instagramie (@katarzynacichopek), gdzie ma ponad pół miliona obserwujących. Posty udostępniane przez aktorkę dotyczą przede wszystkim jej podróży, pracy i kontraktów reklamowych. Katarzyna Cichopek współpracuje z wieloma markami, ale rozwija też własną.

Katarzyna Cichopek – nagrody

Katarzyna Cichopek to ulubienica widzów, co pokazują nominacje oraz nagrody, które otrzymała aktorka. Najważniejsze wyróżnienia to:

 • 2005 r. – wygrana w plebiscycie „Viva! Najpiękniejsi 2005”;
 • 2007 r. – nominacja do nagrody Wiktora w kategorii „Największe odkrycie telewizyjne”;
 • 2008 r. – nominacja wraz z Krzysztofem Ibiszem do nagrody Telekamery „Teletygodnia”;
 • 2008 r. – zdobycie tytułu Cosmogwiazdy 2008 magazynu „Cosmopolitan”
 • 2008 r. – nominacja do nagrody Wiktora w kategorii „Największe odkrycie telewizyjne”;
 • 2010 r. – zdobycie tytułu Pozytywnego Bohatera magazynu „Rewia”;
 • 2012–2013 r. – nominacja do tytułu „Gwiazda dobroczynności”;
 • 2013 r. – nominacja do nagrody Monidło 2013 dla najlepszego niezawodowego aktora Festiwalu Himilsbacha.

Katarzyna Cichopek – związki

Aktorka przez 17 lat była żoną zawodowego tancerza Marcina Hakiela. Para poznała się w 2005 roku na planie show „Taniec z Gwiazdami”, który ostatecznie wygrali. Szybko okazało się, że rozkwitło między nimi uczucie, a jego finałem był bajkowy ślub. Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel pobrali się 20 września 2008 roku w zakopiańskim sanktuarium na Krzeptówkach. Na hucznym weselu para bawiła się z rodziną i przyjaciółmi. Przez wiele lat uchodzili za zgrany duet, który świetnie dogadywał się zarówno na gruncie domowym, jak i zawodowym. Tym większym szokiem dla opinii publicznej było ogłoszenie rozstania. Oficjalne oświadczenie opublikowali w marcu 2022 roku. 

Sprawdź!
Joanna Kulig

Katarzyna Cichopek – dzieci

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel mają dwoje dzieci. W 2009 roku na świat przyszedł ich syn Adam, a w 2013 roku urodziła się córka Helena. Aktorka stara się dbać o prywatność swoich pociech i nie dzieli się ich wizerunkami w mediach społecznościowych.

Katarzyna Cichopek – najważniejsze informacje

Katarzyna Cichopek nie jest zawodową aktorką, ale teatr zawsze był jej pasją. Jako dwunastolatka trafiła do kółka teatralnego Haliny i Jana Machulskich, który działał przy warszawskim Teatrze Ochoty. Uczęszczała także do szkoły sportowej, gdzie trenowała gimnastykę artystyczną. Ukończyła renomowane LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Warszawie, a po maturze zdecydowała się na studia psychologiczne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Pracę magisterską obroniła w 2006 roku. 

Właśnie w tym czasie jej kariera zaczęła nabierać tempa, a aktorka rozwinęła skrzydła – zaczęła prowadzić programy rozrywkowe, rozwijała swoją pasję taneczną, a także otrzymała nowe propozycje ról. Stała się prawdziwą ulubienicą publiczności, którą ludzie pokochali nie tylko jako Kingę Zduńską, ale życzliwą, uśmiechniętą i naturalną osobę.

Katarzyna Cichopek – kariera

Obecnie kariera Katarzyny Cichopek biegnie wielotorowo. Jest nie tylko aktorką i prezenterką, ale także kobietą biznesu, autorką kilku poradników, w których pokazywała kobietom, jak szybko wrócić do formy po ciąży.

katarzyna cichopek występ

Kariera aktorska Katarzyny Cichopek

Katarzyna Cichopek debiutowała w 1997 roku rolą małej Elżutki w serialu „Boża podszewka”. Jednak sława przyszła wraz z „M jak miłość”, gdzie od ponad 20 lat wciela się w postać Kingi Zduńskiej. Oprócz tego można ją było zobaczyć w komediowym serialu „Dziki” oraz „Tancerzach”. Pojawiła się też gościnnie w kilku innych produkcjach, między innymi u boku Bogusława Lindy w „I kto tu rządzi?”, „Agentki”, „Na dobre i na złe” oraz „Wkręceni 2”.

Kariera telewizyjna Katarzyny Cichopek

Katarzyna Cichopek jest także osobowością telewizyjną. Przez kilka lat pracowała dla stacji Polsat, gdzie wspólnie z Krzysztofem Ibiszem była gospodynią show „Jak oni śpiewają?”. Poza tym zajmowała się konferansjerką podczas festiwalu TOP Trendy i Sylwestrowej Mocy Przebojów. Do jej ważniejszych projektów należy także program „Sexy Mama”. Po odejściu z Polsatu była związana między innymi z TV Puls, gdzie prowadziła „Twój Puls”. Natomiast w 2020 roku Katarzyna Cichopek dołączyła do obsady „Pytania na śniadanie”, który można oglądać w TVP2.

Sprawdź!
Adriana Kalska

Kariera taneczna Katarzyny Cichopek

W 2005 roku Katarzyna Cichopek w parze z Marcinem Hakielem wygrała drugą edycję programu rozrywkowego „Taniec z gwiazdami”. Rok później wzięli udział w „Finale Finałów Tańca z Gwiazdami”, gdzie również zajęli pierwsze miejsce. Oprócz tego w 2007 roku Cichopek i Hakiel zostali reprezentantami Polski w Konkursie Tańca Eurowizji, który odbywał się w Londynie. Zajęli tam czwarte miejsce.

Na fali sukcesów para zrealizowała projekt „Taniec krok po kroku – Szkoła tańca Kasi Cichopek i Marcina Hakiela”. Wkrótce przyszedł też czas na założenie szkoły tańca z prawdziwego zdarzenia.

Kariera teatralna Katarzyny Cichopek

Katarzyna Cichopek pozostaje wierna swojej pasji teatralnej. Mimo że związała się z telewizją, fani mogli ją oglądać w kilku spektaklach. Występowała na deskach Teatru Kamienica w „Testamencie cnotliwego rozpustnika”, poza tym we „Wszystko przez judasza” i „Mężczyźnie idealnym”, wystawianych w Teatrze Palladium, a także w „Przygodzie z ogrodnikiem” Teatru Adria.

Projekty biznesowe Katarzyny Cichopek

Aktorka świetnie odnajduje się w świecie biznesu. Stworzyła własną markę biżuterii i linię perfum, które dostępne są w internecie. Wcześniej napisała kilka poradników dla młodych mam i wspólnie z Marcinem Hakielem wydała kurs tańca na DVD. Oprócz tego realizuje wiele kontraktów reklamowych.

Katarzyna Cichopek – filmografia

W dorobku Katarzyny Cichopek znajdują się zarówno seriale, jak i filmy. Oprócz tego ma na swoim koncie wiele programów telewizyjnych.

Seriale, w których grała Katarzyna Cichopek

 • „Boża podszewka” (1997 r.) – młoda Elżutka;
 • „M jak miłość” (od 2000 r.) – Kinga Zduńska;
 • „Dziki” (2004 r.) – Zosia Walczakowa;
 • „Daleko od noszy” (2008 r.) – gościnnie jako policjantka Asia;
 • „I kto tu rządzi?” (2008 r.) – gościnnie jako Iwona Tulczyk;
 • „Agentki” (2008 r.) – gościnnie jako Anna Migdalska;
 • „Tancerze” (2009 r.) – Klaudia Lichotek;
 • „Na dobre i na złe” (2012 r.) – gościnnie jako Anna;
 • „Policjantki i policjanci” (2016 r.) – gościnnie jako Beata;
 • „Ojciec Mateusz” (2017 r.) – gościnnie jako Eliza Kania;
 • „Na sygnale” (2017 r.) – gościnnie jako pacjentka.
Sprawdź!
Paulina Gałązka

Filmy, w których zagrała Katarzyna Cichopek

 • „Dancing for you” (2010 r.) – Kajka;
 • „SkarLans” (2013 r.) – Dziunia;
 • „Wkręceni 2” (2015 r.) – jurorka.

Katarzyna Cichopek – zdjęcia

Fot. główne: Starscream via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Fot.: Starscream via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Fot.: Serecki via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
Jenna Ortega
Czytaj więcej

Jenna Ortega Wednesday w nowym serialu Netflixa

Jenna Ortega to zdecydowanie jedna z najnowszych gwiazd Netflixa. Ta młoda aktorka znacznie zyskuje na popularności dzięki wcieleniu się w postać słynnej Wednesday Addams, którą doskonale znamy z poprzednich opowieści o Rodzinie Addamsów. Ale zanim zagrała w serialu komediowym wyprodukowanym przez Tima Burtona, Jenna wcieliła się w szereg postaci z listy bardzo imponujących programów telewizyjnych i filmów.
Maja Bohosiewicz
Czytaj więcej

Maja Bohosiewicz

Maja Bohosiewicz jest polską aktorką serialową i filmową, swoich sił próbuje również w teatrze. Oprócz tego działa aktywnie w mediach społecznościowych. Siostrą Mai jest znana aktorka Sonia Bohosiewicz.
alicja bachleda-curuś
Czytaj więcej

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś jest polską aktorką i piosenkarką. Zaczęła występować w wieku 6 lat, a w 1995 roku została uznana za najbardziej uzdolnioną solistkę dziecięcą roku. Szerokiej publiczności dała się poznać jako młodziutka Zosia z „Pana Tadeusza”.
paulina gałązka
Czytaj więcej

Paulina Gałązka

Paulina Gałązka to polska aktorka filmowa i teatralna, która zasłynęła główną rolą w kontrowersyjnym filmie „Dziewczyny z Dubaju”. Znają ją widzowie serialu „Pierwsza miłość” i „Na dobre i na złe”. Aktorka dba o prywatność i rzadko bywa imprezach branżowych.
Magdalena Ogórek
Czytaj więcej

Magdalena Ogórek

Obecnie Magdalena Ogórek kojarzona jest jako dziennikarka Telewizji Polskiej. Jednak jeszcze kilka lat temu jej kariera wyglądała zupełnie inaczej. W młodości Ogórek grywała w filmach i serialach, a później zaangażowała się w działalność polityczną.
małgorzata kożuchowska
Czytaj więcej

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska stała się popularna dzięki roli Hanki Mostowiak w „M jak miłość”. Na swoim koncie ma wiele ról filmowych i teatralnych, za które jest regularnie nagradzana. Oprócz tego angażuje się w działalność charytatywną.
Agnieszka Kaczorowska
Czytaj więcej

Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska-Pela to aktorka, którą cała Polska kojarzy z roli Bożenki w „Klanie”. Jednak jej największą pasją jest taniec – przez wiele lat była zawodową tancerką. Agnieszka jest także bardzo aktywną w mediach społecznościowych influencerką.
katarzyna figura
Czytaj więcej

Katarzyna Figura

Katarzyna Figura znana jest z ról w kultowych polskich komediach (np. „Kingsajz” i „Kiler”), ale zachwyca też na scenie teatralnej. Chociaż urodziła się i wychowała w Warszawie, obecnie związana jest z Trójmiastem.