Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska-Pela to aktorka, którą cała Polska kojarzy z roli Bożenki w „Klanie”. Jednak jej największą pasją jest taniec – przez wiele lat była zawodową tancerką. Agnieszka jest także bardzo aktywną w mediach społecznościowych influencerką.
Agnieszka Kaczorowska

Podstawowe informacje

Data urodzenia16 lipca 1992 r.
Miejsce urodzeniaWarszawa
Wzrost164 cm

Agnieszka Kaczorowska – Facebook

Aktorka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Jej facebookowy profil pod adresem https://www.facebook.com/AgnieszkaKaczorowskaOfficial obserwuje 75 tys. osób. Artystka prezentuje tam sporo kadrów ze swojego życia prywatnego i zawodowego.

Agnieszka Kaczorowska – Instagram

Na Instagramie Agnieszka Kaczorowska (@agakaczor) ma 409 tys. obserwujących. Na jej profilu można zobaczyć sporo prywatnych zdjęć, relacji z życia zawodowego, a także posty sponsorowane.

Agnieszka Kaczorowska – nagrody

Agnieszka Kaczorowska największe sukcesy osiągnęła jako tancerka. Ma najwyższą klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Najważniejsze osiągnięcia Agnieszki Kaczorowskiej w tej dziedzinie to tytuły:

  • Młodzieżowej Mistrzyni Polski 2009 w Tańcach Latynoamerykańskich (w parze z Pawłem Milcarzem);
  • Mistrzyni Polski 2010 w Tańcach Latynoamerykańskich (w parze z Pawłem Tekielą);
  • Mistrzyni Świata 2010 w Tańcach Latynoamerykańskich (w parze z Pawłem Tekielą).

Agnieszka Kaczorowska – związki

Agnieszka Kaczorowska była związana między innymi z montażystą Rafałem Samborskim i aktorem Maciejem Zadykowiczem, ale jej serce zdobył tancerz Maciej Pela. Para poznała się w 2017 r. podczas rozmowy o pracę – aktorka szukała wówczas trenerów do swojej szkoły tańca. Od razu między nimi zaiskrzyło, zaczęli się spotykać, a po kilku miesiącach znajomości zakochani wzięli ślub. Uroczystość odbyła się 7 września 2018 r. w Toskanii.

Agnieszka Kaczorowska – dzieci

Agnieszka Kaczorowska jest nie tylko żoną, ale także mamą. Wspólnie z Maciejem Pelą wychowują dwie córki – Emilię (ur. 2019 r.) i Gabrielę (ur. 2021 r.).

Sprawdź!
Magdalena Ogórek

Agnieszka Kaczorowska – najważniejsze informacje

Agnieszka Kaczorowska urodziła się i wychowała w Warszawie. Ma dwoje starszego rodzeństwa – siostrę Jolantę oraz brata Piotra. Jako 10-letnia dziewczynka przeżyła rozwód rodziców, po którym większość domowych obowiązków spoczęła na jej matce. Agnieszka Kaczorowska do tej pory jest z nią mocno związana. Aktorka ukończyła 21. Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego, a później podjęła studia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Agnieszka Kaczorowska – kariera

Agnieszka Kaczorowska debiutowała jako dziecko w serialu „Klan”, z którym związana jest do dzisiaj. W 1999 r. otrzymała rolę Bożenki Lubicz, adoptowanej córki Ryszarda i Grażyny. Oprócz tego pojawiła się gościnnie w kilku odcinkach „Na dobre i na złe”, a także grała w teatrze. W 2016 r. można ją było oglądać w spektaklu Teatru Dramatycznego „Kochanie na kredyt”. Wystąpiła też w musicalu o życiu papieża Jana Pawła II zatytułowanym „Karol”.

Agnieszka Kaczorowska – tancerka i konferansjerka

Aktorstwo to nie jedyna dziedzina, jaką interesuje się Agnieszka Kaczorowska. W 2014 roku rozpoczęła przygodę z programem Polsatu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Wystąpiła tam jednak nie jako gwiazda, ale trenerka uczestników. W show partnerowała Rafałowi Maślakowi, Krzysztofowi Wieszczkowi (wygrali całą edycję), Łukaszowi Kadziewiczowi, Nikodemowi Rozbickiemu, Michałowi Malinowskiemu oraz Antkowi Smykiewiczowi. W 2018 r. zdecydowała się na odejście z obsady tanecznej. Kaczorowska miała również okazję sprawdzić się jako konferansjerka. Prowadziła między innymi Sopot Hit Festival, Sylwestrową Moc Przebojów i koncert Roztańczony PGE Narodowy.

Szkoła tańca Agnieszki Kaczorowskiej

Jednym z przedsięwzięć Agnieszki Kaczorowskiej była szkoła tańca Danceworld by Agnieszka Kaczorowska, którą założyła w 2016 r. Chociaż zajęcia cieszyły się zainteresowaniem, pandemia COVID-19 zahamowała rozwój biznesu tancerki. W 2020 r. aktorka oficjalnie poinformowała o zamknięciu szkoły.

Agnieszka Kaczorowska – filmografia

Agnieszka Kaczorowska znana jest z ról w dwóch kultowych polskich serialach:

  • „Klan” (od 1999 r.) – Bożena Lubicz-Kazuń;
  •  „Na dobre i na złe” (2016-2019 r.) – Sara.
Sprawdź!
Małgorzata Kożuchowska

Agnieszka Kaczorowska – zdjęcia

Fot. główne: Sławek via Wikipedia, CC BY-SA 2.0

Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
Jenna Ortega
Czytaj więcej

Jenna Ortega Wednesday w nowym serialu Netflixa

Jenna Ortega to zdecydowanie jedna z najnowszych gwiazd Netflixa. Ta młoda aktorka znacznie zyskuje na popularności dzięki wcieleniu się w postać słynnej Wednesday Addams, którą doskonale znamy z poprzednich opowieści o Rodzinie Addamsów. Ale zanim zagrała w serialu komediowym wyprodukowanym przez Tima Burtona, Jenna wcieliła się w szereg postaci z listy bardzo imponujących programów telewizyjnych i filmów.
Maja Bohosiewicz
Czytaj więcej

Maja Bohosiewicz

Maja Bohosiewicz jest polską aktorką serialową i filmową, swoich sił próbuje również w teatrze. Oprócz tego działa aktywnie w mediach społecznościowych. Siostrą Mai jest znana aktorka Sonia Bohosiewicz.
alicja bachleda-curuś
Czytaj więcej

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś jest polską aktorką i piosenkarką. Zaczęła występować w wieku 6 lat, a w 1995 roku została uznana za najbardziej uzdolnioną solistkę dziecięcą roku. Szerokiej publiczności dała się poznać jako młodziutka Zosia z „Pana Tadeusza”.
paulina gałązka
Czytaj więcej

Paulina Gałązka

Paulina Gałązka to polska aktorka filmowa i teatralna, która zasłynęła główną rolą w kontrowersyjnym filmie „Dziewczyny z Dubaju”. Znają ją widzowie serialu „Pierwsza miłość” i „Na dobre i na złe”. Aktorka dba o prywatność i rzadko bywa imprezach branżowych.
Magdalena Ogórek
Czytaj więcej

Magdalena Ogórek

Obecnie Magdalena Ogórek kojarzona jest jako dziennikarka Telewizji Polskiej. Jednak jeszcze kilka lat temu jej kariera wyglądała zupełnie inaczej. W młodości Ogórek grywała w filmach i serialach, a później zaangażowała się w działalność polityczną.
małgorzata kożuchowska
Czytaj więcej

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska stała się popularna dzięki roli Hanki Mostowiak w „M jak miłość”. Na swoim koncie ma wiele ról filmowych i teatralnych, za które jest regularnie nagradzana. Oprócz tego angażuje się w działalność charytatywną.
katarzyna figura
Czytaj więcej

Katarzyna Figura

Katarzyna Figura znana jest z ról w kultowych polskich komediach (np. „Kingsajz” i „Kiler”), ale zachwyca też na scenie teatralnej. Chociaż urodziła się i wychowała w Warszawie, obecnie związana jest z Trójmiastem.
Julia Kamińska
Czytaj więcej

Julia Kamińska

Julia Kamińska to aktorka, która zdobyła rozpoznawalność dzięki roli Uli Cieplak w serialu „Brzydula”. Otworzyło jej to drogę do realizacji innych projektów zawodowych. Jest bowiem scenarzystką, zajmuje się dubbingiem, a także śpiewa.