Magdalena Ogórek

Obecnie Magdalena Ogórek kojarzona jest jako dziennikarka Telewizji Polskiej. Jednak jeszcze kilka lat temu jej kariera wyglądała zupełnie inaczej. W młodości Ogórek grywała w filmach i serialach, a później zaangażowała się w działalność polityczną.
Magdalena Ogórek

Podstawowe informacje

Data urodzenia23 lutego 1979 r.
Miejsce urodzeniaRybnik
Wzrost165 cm

Magdalena Ogórek – Facebook

Magdalena Ogórek prowadzi profil na Facebooku, gdzie udostępnia treści związane z planami zawodowymi, ale także wstawia fotografie o mniej formalnym charakterze. Można je znaleźć pod adresem https://www.facebook.com/2MagdalenaOgorek.

Magdalena Ogórek – Instagram

Mająca za sobą epizody aktorskie i polityczne osobowość telewizyjna ma również swoje konto na Instagramie. Można zobaczyć je, odwiedzając profil @magdalena.ogorek.

Magdalena Ogórek – nagrody

Magdalena Ogórek jest uznaną publicystką. Za swoją książkę zatytułowaną „Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków” w 2018 r. otrzymała Wielką Nagrodę Honorową im. Witolda Hulewicza.

Magdalena Ogórek – związki

Prezenterka nie komentuje swojego życia prywatnego, co nie oznacza, że nie stanowi ono przedmiotu zainteresowania mediów. Magdalena Ogórek była żoną Piotra Mochnaczewskiego, ekonomisty i nauczyciela akademickiego, a także byłego posła partii SLD. Do rozwodu pary miało dojść na początku 2022 roku. Oprócz tego prasa kolorowa donosiła o krótkiej relacji Magdaleny Ogórek z dziennikarzem Bartoszem Węglarczykiem.

Magdalena Ogórek – dzieci

Magdalena Ogórek ma córkę Magdę, która przyszła na świat w 2005 roku. Jest owocem małżeństwa dziennikarki z Piotrem Mochnaczewskim.

Magdalena Ogórek – najważniejsze informacje

Magdalena Ogórek pochodzi ze Śląska, jej ojciec był górnikiem, a matka nauczycielką. Ma również młodszą siostrę. Cieniem na szczęśliwym dzieciństwie położyła się śmierć mamy, którą obecna dziennikarka straciła w wieku 14 lat. Magdalena Ogórek może pochwalić się gruntownym wykształceniem. Ma tytuł doktora nauk humanistycznych Uniwersytetu Opolskiego, studiowała także w European Institute of Public Administration w Maastricht, a oprócz tego ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim (kierunek Integracja Europejska). Ogórek pracowała naukowo i w administracji publicznej. Otarła się także o świat show biznesu. Jako nastolatka próbowała swych sił w modelingu i startowała w konkursach piękności.

Sprawdź!
Dagmara Bryzek

Magdalena Ogórek – kariera

Zanim Magdalena Ogórek zajęła się polityką i dziennikarstwem, zagrała kilka epizodycznych ról w polskich filmach i serialach. Powinni kojarzyć ją przede wszystkim fani serialu „Na dobre i na złe”, w którym pojawiała się regularnie przez kilkanaście lat.

Kariera telewizyjna Magdaleny Ogórek

Na początku lat dwutysięcznych Magdalena Ogórek dostała niewielką rolę w serialu „Na dobre i na złe”. Aż do 2014 r. wcielała się w pielęgniarkę Magdę. Oprócz tego otrzymała angaż do epizodów w filmach „Los chłopacos” i „Pokaż kotku, co masz w środku”. W tym samym czasie Magdalena Ogórek była komentatorką telewizyjną, a w 2014 r. zaczęła współpracę z TVN Biznes i Świat, gdzie prowadziła program „Atlas świata”. Dwa lata później związała się z Telewizją Polską. W TVP Info była gospodynią programów „W tyle wizji”, „Minęła 20”, „O co chodzi” oraz „W kontrze”. W maju 2022 r. zaczęła prowadzić nowy program polityczny „Plan dnia”. Dziennikarka pracuje także w Polskim Radiu, w którym prowadzi audycję „Utracone, odzyskane”, poświęconą dziełom sztuki zrabowanym podczas drugiej wojny światowej.

Kariera polityczna Magdaleny Ogórek

Zanim Magdalena Ogórek poświęciła się dziennikarstwu, bardzo zajmowała ją polityka. Pracowała w administracji publicznej (między innymi w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Kancelarii Sejmu). Współpracowała z Grzegorzem Napieralskim podczas jego kampanii prezydenckiej (2010 r.), a w 2015 r. sama wystartowała w wyborach prezydenckich z ramienia partii SLD. Zajęła wówczas piąte miejsce (zdobyła 2,3% głosów).

Magdalena Ogórek – filmografia

Magdalena Ogórek wystąpiła w kilku znanych polskich serialach i filmach. Zagrała w nich epizodyczne role.

Filmy, w których zagrała Magdalena Ogórek

  • „Los chłopacos” (2003 r.) – reporterka;
  • „Pokaż kotku, co masz w środku” (2011 r.) – ekspedientka ze stacji benzynowej.

Seriale, w których zagrała Magdalena Ogórek

  • „Na dobre i na złe” (2002-2014 r.) – pielęgniarka Magda;
  • „Lokatorzy” (2003 r.) – sekretarka Rysia;
  • „Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście” (2003 r.) – biegaczka;
  • „Na sygnale” (2014 r.) – pielęgniarka Magda.
Sprawdź!
Anna Mucha

Magdalena Ogórek – zdjęcia

Fot. główne: Fryta 73 via Flickr, CC BY-SA 2.0

Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
Jenna Ortega
Czytaj więcej

Jenna Ortega Wednesday w nowym serialu Netflixa

Jenna Ortega to zdecydowanie jedna z najnowszych gwiazd Netflixa. Ta młoda aktorka znacznie zyskuje na popularności dzięki wcieleniu się w postać słynnej Wednesday Addams, którą doskonale znamy z poprzednich opowieści o Rodzinie Addamsów. Ale zanim zagrała w serialu komediowym wyprodukowanym przez Tima Burtona, Jenna wcieliła się w szereg postaci z listy bardzo imponujących programów telewizyjnych i filmów.
Maja Bohosiewicz
Czytaj więcej

Maja Bohosiewicz

Maja Bohosiewicz jest polską aktorką serialową i filmową, swoich sił próbuje również w teatrze. Oprócz tego działa aktywnie w mediach społecznościowych. Siostrą Mai jest znana aktorka Sonia Bohosiewicz.
alicja bachleda-curuś
Czytaj więcej

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś jest polską aktorką i piosenkarką. Zaczęła występować w wieku 6 lat, a w 1995 roku została uznana za najbardziej uzdolnioną solistkę dziecięcą roku. Szerokiej publiczności dała się poznać jako młodziutka Zosia z „Pana Tadeusza”.
paulina gałązka
Czytaj więcej

Paulina Gałązka

Paulina Gałązka to polska aktorka filmowa i teatralna, która zasłynęła główną rolą w kontrowersyjnym filmie „Dziewczyny z Dubaju”. Znają ją widzowie serialu „Pierwsza miłość” i „Na dobre i na złe”. Aktorka dba o prywatność i rzadko bywa imprezach branżowych.
małgorzata kożuchowska
Czytaj więcej

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska stała się popularna dzięki roli Hanki Mostowiak w „M jak miłość”. Na swoim koncie ma wiele ról filmowych i teatralnych, za które jest regularnie nagradzana. Oprócz tego angażuje się w działalność charytatywną.
Agnieszka Kaczorowska
Czytaj więcej

Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska-Pela to aktorka, którą cała Polska kojarzy z roli Bożenki w „Klanie”. Jednak jej największą pasją jest taniec – przez wiele lat była zawodową tancerką. Agnieszka jest także bardzo aktywną w mediach społecznościowych influencerką.
katarzyna figura
Czytaj więcej

Katarzyna Figura

Katarzyna Figura znana jest z ról w kultowych polskich komediach (np. „Kingsajz” i „Kiler”), ale zachwyca też na scenie teatralnej. Chociaż urodziła się i wychowała w Warszawie, obecnie związana jest z Trójmiastem.
Julia Kamińska
Czytaj więcej

Julia Kamińska

Julia Kamińska to aktorka, która zdobyła rozpoznawalność dzięki roli Uli Cieplak w serialu „Brzydula”. Otworzyło jej to drogę do realizacji innych projektów zawodowych. Jest bowiem scenarzystką, zajmuje się dubbingiem, a także śpiewa.