Maja Bohosiewicz

Maja Bohosiewicz jest polską aktorką serialową i filmową, swoich sił próbuje również w teatrze. Oprócz tego działa aktywnie w mediach społecznościowych. Siostrą Mai jest znana aktorka Sonia Bohosiewicz.
Maja Bohosiewicz
Data urodzenia20 listopada 1990 r.
Miejsce urodzeniaŻory
Wzrost:165 cm

Maja Bohosiewicz – Facebook

Konto facebookowe aktorki można znaleźć pod adresem https://www.facebook.com/bohosiewiczmaja. Posty pojawiają się jednak sporadycznie, a w 2022 aktorka nie wstawiła tam jeszcze żadnych treści.

Maja Bohosiewicz – Instagram

Maja Bohosiewicz zgromadziła imponującą liczbę followersów na innym z popularnych portali. Instagramowy profil @majabohosiewicz jest obserwowany przez ponad pół miliona użytkowników.

Maja Bohosiewicz – nagrody

Maja Bohosiewicz prężnie działa jako influencerka. W 2020 r. otrzymała nagrodę Ofeminin Influence Awards 2020 w kategorii „Success”.

Maja Bohosiewicz – związki

Do tej pory aktorka wiązała się z mężczyznami spoza branży rozrywkowej. Podobnie jest w przypadku jej obecnego związku. W 2018 r. Maja Bohosiewicz została żoną przedsiębiorcy Tomasza Kwaśniewskiego. Mężczyzna często pojawia się w mediach społecznościowych aktorki.

Maja Bohosiewicz – dzieci

Maja Bohosiewicz jest mamą dwójki dzieci, których ojcem jest Tomasz Kwaśniewski. Jej syn Zachary urodził się 17 czerwca 2016 r., a córka Leonia przyszła na świat 28 lipca 2017 roku.

Maja Bohosiewicz – najważniejsze informacje

Maja Bohosiewicz urodziła się na Śląsku w rodzinie o ormiańskich korzeniach. Ma troje starszego rodzeństwa – braci Łukasza i Mateusza, a także siostrę Sonię. Ukończyła Liceum Aktorskie, działające L’Art Studio w Krakowie, a później próbowała swych sił podczas egzaminu do szkoły teatralnej. Nie została przyjęta na wybrany kierunek, więc podjęła naukę w Warszawskiej Szkole Filmowej, gdzie studiowała reżyserię. Brak formalnego wykształcenia nie przeszkadza jej w realizowaniu swojej aktorskiej pasji.

Sprawdź!
Maja Hirsch

Maja Bohosiewicz – kariera

Maja Bohosiewicz debiutowała w 2007 r. rolą Hedvig w „Dzikiej kaczce”, która wystawiana była w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Kolejne jej spotkanie z teatrem miało miejsce w Warszawie. W 2015 r. występowała w dwóch sztukach „Przekręt (nie)doskonały” (Teatr Capitol) oraz „Ruby” (Teatr Warsawy). Jej debiutem telewizyjnym był serial „Londyńczycy”, w którym zagrała Kingę, byłą dziewczynę głównego bohatera. Później pojawiała się w rolach epizodycznych, jak i drugoplanowych (na przykład w serialu „M jak miłość” i „Na dobre i na złe”), a w 2019 r. zagrała główną bohaterkę w serialu „Za marzenia”. Natomiast pierwszym filmem fabularnym w dorobku aktorki był „Warsaw dark”. Maja Bohosiewicz wzięła również udział w drugiej edycji programu rozrywkowego „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Maja Bohosiewicz – przedsięwzięcia biznesowe

Kariera aktorska to tylko jeden z aspektów życia zawodowego Mai Bohosiewicz, która zajmuje się również biznesem. Aktorka monetyzuje swoją popularność na Instagramie, a także rozwija własną markę odzieżową. Kilka lat temu prowadziła kwiaciarnię, sprzedającą tzw. flower boxy, jednak ze względu na inne zobowiązania musiała sprzedać tę firmę.

Maja Bohosiewicz – filmografia

Maja Bohosiewicz realizuje się jako aktorka, grając w polskich filmach i serialach. Na swoim koncie ma kilkanaście ról.

Filmy, w których grała Maja Bohosiewicz

 • „Warsaw dark” (2007 r.) – Emilka;
 • „Hochzeitspolka” (2010 r.) – Patti;
 • „Wojna żeńsko-męska” (2011 r.) – Julka Patrycka;
 • „In darkness” (2011 r.) – dziewczyna;
 • „Pokaż kotku, co masz w środku” (2011 r.) – Mariola;
 • „Leszczu” (2011 r.) – Celestyna;
 • „Wybraniec” (2012 r.) – Iga;
 • „Pani z przedszkola” (2014 r.) – Kasia;
 • „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” (2015 r.) – matka chłopca u dentystki.

Seriale, w których grała Maja Bohosiewicz

 • „Londyńczycy” (2008 r.) – Kinga;
 • „Siostry” (2009 r.) – Klaudia Słowik;
 • „M jak miłość” (2010 r.) – Ewelina;
 • „Ojciec Mateusz” (2010 r.) – Anna Pol;
 • „Szpilki na Giewoncie” (2010 r.) – dziewczyna;
 • „Rodzinka.pl” (2011 r.) – Kinga;
 • „Aida” (2011 r.) – Aneta;
 • „Julia” (2011 r.) – Anita Ziółkowska;
 • „Na dobre i na złe” (2013-2014 r.) – Paulina Olech;
 • „Za marzenia” (2018-2019 r.) – Zosia Morawiec;
 • „Zainwestuj w marzenia” (2019 r.) – Zosia Morawiec;
 • „W rytmie serca” (2020 r.) – Dorota Woronowicz;
 • „Barwy szczęścia” (2020 r.) – Agnieszka „Agnes” Sokołowska.
Sprawdź!
Joanna Koroniewska

Maja Bohosiewicz – zdjęcia

Fot. główne: Fryta 73 via Flickr, CC BY-SA 2.0

Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
Jenna Ortega
Czytaj więcej

Jenna Ortega Wednesday w nowym serialu Netflixa

Jenna Ortega to zdecydowanie jedna z najnowszych gwiazd Netflixa. Ta młoda aktorka znacznie zyskuje na popularności dzięki wcieleniu się w postać słynnej Wednesday Addams, którą doskonale znamy z poprzednich opowieści o Rodzinie Addamsów. Ale zanim zagrała w serialu komediowym wyprodukowanym przez Tima Burtona, Jenna wcieliła się w szereg postaci z listy bardzo imponujących programów telewizyjnych i filmów.
alicja bachleda-curuś
Czytaj więcej

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś jest polską aktorką i piosenkarką. Zaczęła występować w wieku 6 lat, a w 1995 roku została uznana za najbardziej uzdolnioną solistkę dziecięcą roku. Szerokiej publiczności dała się poznać jako młodziutka Zosia z „Pana Tadeusza”.
paulina gałązka
Czytaj więcej

Paulina Gałązka

Paulina Gałązka to polska aktorka filmowa i teatralna, która zasłynęła główną rolą w kontrowersyjnym filmie „Dziewczyny z Dubaju”. Znają ją widzowie serialu „Pierwsza miłość” i „Na dobre i na złe”. Aktorka dba o prywatność i rzadko bywa imprezach branżowych.
Magdalena Ogórek
Czytaj więcej

Magdalena Ogórek

Obecnie Magdalena Ogórek kojarzona jest jako dziennikarka Telewizji Polskiej. Jednak jeszcze kilka lat temu jej kariera wyglądała zupełnie inaczej. W młodości Ogórek grywała w filmach i serialach, a później zaangażowała się w działalność polityczną.
małgorzata kożuchowska
Czytaj więcej

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska stała się popularna dzięki roli Hanki Mostowiak w „M jak miłość”. Na swoim koncie ma wiele ról filmowych i teatralnych, za które jest regularnie nagradzana. Oprócz tego angażuje się w działalność charytatywną.
Agnieszka Kaczorowska
Czytaj więcej

Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska-Pela to aktorka, którą cała Polska kojarzy z roli Bożenki w „Klanie”. Jednak jej największą pasją jest taniec – przez wiele lat była zawodową tancerką. Agnieszka jest także bardzo aktywną w mediach społecznościowych influencerką.
katarzyna figura
Czytaj więcej

Katarzyna Figura

Katarzyna Figura znana jest z ról w kultowych polskich komediach (np. „Kingsajz” i „Kiler”), ale zachwyca też na scenie teatralnej. Chociaż urodziła się i wychowała w Warszawie, obecnie związana jest z Trójmiastem.
Julia Kamińska
Czytaj więcej

Julia Kamińska

Julia Kamińska to aktorka, która zdobyła rozpoznawalność dzięki roli Uli Cieplak w serialu „Brzydula”. Otworzyło jej to drogę do realizacji innych projektów zawodowych. Jest bowiem scenarzystką, zajmuje się dubbingiem, a także śpiewa.