Monika Mrozowska

Monika Mrozowska jest polską aktorką znaną z roli w serialu „Rodzina zastępcza”. Od roku 2016 gra w produkcji „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”. Jest zadeklarowaną wegetarianką, promującą zdrowy sposób odżywiania. Ma czwórkę dzieci z różnych związków.
Monika Mrozowska

Podstawowe informacje

Data urodzenia14 maja 1980
Miejsce urodzeniaWarszawa
Wzrost1,68 m

Monika Mrozowska – Facebook

Aktorka prowadzi konto na Facebooku, gdzie chętnie nawiązuje kontakt z fanami. Dzieli się informacjami ze swojego życia prywatnego i zawodowego. Zamieszcza zdjęcia swoje i swoich bliskich. Zgromadziła społeczność 52 tys. obserwujących. Monika dostępna jest pod własnym nazwiskiem (https://www.facebook.com/monikamrozowskaofficial).

Monika Mrozowska – Instagram

W podobnym tonie, jak na Facebooku utrzymane są posty zamieszczane na Instagramie. Mrozowska nie skąpi fanom zdjęć, relacji z prywatnych wyjazdów czy odważnych sesji ciążowych. Chętnie dzieli się swoim życiem prywatnym, opiniami na temat wychowania dzieci, ale także zdrowego trybu życia. Monikę obserwuje ponad 174 tys. użytkowników Instagrama. Posty można śledzić pod adresem (@monikakingamrozowska).

Monika Mrozowska – nagrody

Monika Mrozowska otrzymała w 2004 roku Nagrodę Specjalną Fundacji Polsat „Złote Serce”. 

Monika Mrozowska – związki

Monika Mrozowska zasłynęła z bogatego życia prywatnego. Wychowuje czwórkę dzieci z trzech związków. Pierwszym mężem aktorki był Maciej Szaciłło, z którym prowadziła pracownię ceramiczną. Z pierwszego związku aktorka ma dwójkę dzieci. W latach 2012–2018 Mrozowska związana była z Sebastianem Jaworskim. Owocem tej relacji jest syn Józef. Po rozstaniu z Jaworskim artystka spotykała się z Maciejem Auguścikiem-Lipką. Ma z nim syna Lucjana. Obecnie aktorka deklaruje się jako singielka otwarta na nową, dojrzałą miłość.

Monika Mrozowska – dzieci

Monika Mrozowska ma czworo dzieci, dwie córki i dwóch synów. Najstarsza, Karolina przyszła na świat w 2003 roku. Jej ojcem jest Maciej Szaciłło. Jagoda urodziła się w 2010 roku w tym samym związku. Starszy syn Moniki, Józef urodził się w 2014 roku, gdy Mrozowska związana była z Jaworskim. Najmłodsze dziecko celebrytka powitała na świecie w 2021. Lucjan jest synem Mrozowskiej i jej ostatniego partnera. 

Sprawdź!
Małgorzata Kożuchowska

Mrozowska tłumaczy, że nawet w przypadku tzw. „patchworkowej rodziny” możliwe jest zachowanie równowagi i dobrych relacji. W wywiadach podkreśla, że może liczyć na wsparcie byłych partnerów, którzy dobrze sprawują się jako ojcowie. Artystka dzieli z nimi opiekę nad potomstwem. 

Monika Mrozowska – najważniejsze informacje

Monika Kinga Mrozowska ukończyła studium ceramiki i studia pedagogiczne. Pierwsze kroki na scenie stawiała jako członek zespołu dziecięcego „Fasolki”. Popularność przyniosła jej rola w lubianym serialu „Rodzina zastępcza” na planie, którego spędziła aż 10 lat. Mrozowska była zapraszana do programów rozrywkowych takich jak „Jak oni śpiewają” (2008), „Celebrity Splash!” (2015), „Agent – Gwiazdy” (2016).

Wystąpiła w programie „Rozmowy w toku” (2005) i „Hipnoza” (2018). Dwukrotnie brała udział w sesji zdjęciowej dla magazynu „Playboy” (2004, 2008).

Przez kilka lat prowadziła ze swoim pierwszym mężem pracownię ceramiczną. Jest wegetarianką i chętnie opowiada o swoim przepisie na zdrowy sposób odżywiania. Aktorka bardzo chętnie udziela się w mediach społecznościowych.

Monika Mrozowska – kariera

Monika Mrozowska nie została przyjęta do szkoły aktorskiej, jednak od najmłodszych lat ciągnęło ją do życia na scenie i pracy przed kamerą. Zadebiutowała w 1990 roku w filmie „Kapitan Conrad”. Najbardziej jednak kojarzona jest z „Rodziną zastępczą”. Mrozowska gra w serialach i filmach fabularnych.

Monika Mrozowska – filmografia

 • „Kapitan Conrad” (1990);
 • „Kapitan Conrad” (1991 serial);
 • „Rodzina zastępcza” (1999–2009) jako Majka Kwiatkowska;
 • „Blues” (1999) jako Monika;
 • „W Nieparyżu i gdzie indziej” (1999) jako Hania;
 • „Portret podwójny” (2000);
 • „Sandra K.” (2000) jako Marysia;
 • „Usta usta” (2010) jako Maria;
 • „Hotel 52” (2011) jako Aśka Zarańska;
 • „Na dobre i na złe” (2012) jako Roma Żbik;
 • „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” (od 2016) jako Magda;
 • „Klan” (2017) jako Natalia Blum;
 • „Przyjaciółki” (2017) jako przyjaciółka Beaty.
Sprawdź!
Barbara Kurdej-Szatan

Monika Mrozowska – zdjęcia

Fot. główne: Fryta 73 via Flickr, CC BY-SA 2.0

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
Jenna Ortega
Czytaj więcej

Jenna Ortega Wednesday w nowym serialu Netflixa

Jenna Ortega to zdecydowanie jedna z najnowszych gwiazd Netflixa. Ta młoda aktorka znacznie zyskuje na popularności dzięki wcieleniu się w postać słynnej Wednesday Addams, którą doskonale znamy z poprzednich opowieści o Rodzinie Addamsów. Ale zanim zagrała w serialu komediowym wyprodukowanym przez Tima Burtona, Jenna wcieliła się w szereg postaci z listy bardzo imponujących programów telewizyjnych i filmów.
Maja Bohosiewicz
Czytaj więcej

Maja Bohosiewicz

Maja Bohosiewicz jest polską aktorką serialową i filmową, swoich sił próbuje również w teatrze. Oprócz tego działa aktywnie w mediach społecznościowych. Siostrą Mai jest znana aktorka Sonia Bohosiewicz.
alicja bachleda-curuś
Czytaj więcej

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś jest polską aktorką i piosenkarką. Zaczęła występować w wieku 6 lat, a w 1995 roku została uznana za najbardziej uzdolnioną solistkę dziecięcą roku. Szerokiej publiczności dała się poznać jako młodziutka Zosia z „Pana Tadeusza”.
paulina gałązka
Czytaj więcej

Paulina Gałązka

Paulina Gałązka to polska aktorka filmowa i teatralna, która zasłynęła główną rolą w kontrowersyjnym filmie „Dziewczyny z Dubaju”. Znają ją widzowie serialu „Pierwsza miłość” i „Na dobre i na złe”. Aktorka dba o prywatność i rzadko bywa imprezach branżowych.
Magdalena Ogórek
Czytaj więcej

Magdalena Ogórek

Obecnie Magdalena Ogórek kojarzona jest jako dziennikarka Telewizji Polskiej. Jednak jeszcze kilka lat temu jej kariera wyglądała zupełnie inaczej. W młodości Ogórek grywała w filmach i serialach, a później zaangażowała się w działalność polityczną.
małgorzata kożuchowska
Czytaj więcej

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska stała się popularna dzięki roli Hanki Mostowiak w „M jak miłość”. Na swoim koncie ma wiele ról filmowych i teatralnych, za które jest regularnie nagradzana. Oprócz tego angażuje się w działalność charytatywną.
Agnieszka Kaczorowska
Czytaj więcej

Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska-Pela to aktorka, którą cała Polska kojarzy z roli Bożenki w „Klanie”. Jednak jej największą pasją jest taniec – przez wiele lat była zawodową tancerką. Agnieszka jest także bardzo aktywną w mediach społecznościowych influencerką.
katarzyna figura
Czytaj więcej

Katarzyna Figura

Katarzyna Figura znana jest z ról w kultowych polskich komediach (np. „Kingsajz” i „Kiler”), ale zachwyca też na scenie teatralnej. Chociaż urodziła się i wychowała w Warszawie, obecnie związana jest z Trójmiastem.