Olga Kalicka

Olga Kalicka jest młodą polską aktorką, którą publiczność poznała dzięki serialowi „Rodzinka.pl”. Jako dziecko występowała z zespołem „Tintilo” działającym przy Teatrze Rampa. Uczęszczała do szkoły musicalowej i kończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2011 roku. W 2020 wraz z Karoliną Borowską założyła markę modową Rĕves.
Olga Kalicka

Podstawowe informacje

Data urodzenia4 sierpnia 1993
Miejsce urodzeniaPiaseczno
Wzrost1,6 m

Olga Kalicka – Facebook

Olga Kalicka prowadzi konto na Facebooku, jednak ostatnie wpisy datowane są na październik 2021 roku. Można znaleźć tam zdjęcia artystki z rodziną, garść informacji o ważniejszych wydarzeniach z życia gwiazdy. Profil Kalickiej znajduje się pod jej nazwiskiem https://www.facebook.com/olga.kalicka.official.

Olga Kalicka – Instagram

Aktorka jest dużo bardziej aktywna na swoim instagramowym koncie. Zamieszcza regularne posty, zdjęcia, informacje z życia prywatnego oraz zawodowego. Dzięki wpisom fani mogą nie tylko śledzić karierę Kalickiej, ale zobaczyć, jak spędza czas wolny czy dokąd podróżuje. Profil aktorki śledzi obecnie ponad 440 tys. użytkowników. Znajduje się pod adresem (@olgakalicka)

Olga Kalicka – nagrody

W 2017 roku Olga Kalicka otrzymała wyróżnienie za rolę w spektaklu „Pibloktoq. Piosenki Marii Peszek” na 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Olga Kalicka – związki

Olga Kalicka przez lata była związana ze swoim kolegą ze szkolnych lat, Cezarym Nowakiem. Wiadomość o łączącym ich uczuciu została nagłośniona w mediach w 2018 roku. W 2019 roku młodzi zaręczyli się, a wkrótce na świecie pojawił się ich syn, Aleksy. Niestety związek nie przetrwał próby czasu, a para się rozstała. Kalicka nie tłumaczy powodów rozstania, komentując jedynie, że była to trudna decyzja, a chęci czasem nie wystarczą, by stworzyć trwały związek.

Olga Kalicka – dzieci

Olga Kalicka ma syna z byłym narzeczonym, Cezarym Nowakiem. Aleksy urodził się w 2019 roku. Aktorka każdą wolną chwilę poświęca swojemu dziecku. Choć nie jest skora do zwierzeń na temat życia prywatnego, w wywiadach podkreśla, że macierzyństwo bardzo ją zmieniło.

Sprawdź!
Joanna Koroniewska

Olga Kalicka – najważniejsze informacje

Olga Kalicka wychowała się w Piasecznie. Od najmłodszych lat występowała na scenie przy warszawskim Teatrze Rampa. Znana jest z polskich filmów fabularnych i seriali. Zagrała również w zagranicznych produkcjach (niemieckim i rosyjskim serialu). Była finalistką VI edycji programu rozrywkowego „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Kalicka była także współprowadzącą „World of Dance Polska” emitowanym przez telewizję Polsat w 2018 roku. Aktualnie oprócz rozwijania kariery aktorskiej, kreuje własną markę młodzieżową. 

Olga Kalicka – kariera 

Kalicka wraz z dziecięcym zespołem zagrała w przedstawieniach „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek”, „W cieniu”. W Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego działającej przy Muzycznym Teatrze „Roma” zagrała w musicalu „Aladyn JR”. Od roku 2018 jest etatową aktorką Teatru Kwadrat w Warszawie. Współpracuje również z Teatrem Komedia, Capitol, Rampa i Palladium.

Olga Kalicka – filmografia

 • „Niania” (2005) jako Andżelika;
 • „Hela w opałach” (2008) jako dziewczyna w szkole;
 • „Plebania” (2009) jako Marieta;
 • „Na Wspólnej” (2009-2011) jako Ruda;
 • „Prosto w serce” (2010) jako Sabrina;
 • „Ojciec Mateusz” (2011) jako Wiktoria Kozakiewicz;
 • „Księstwo” (2011) jako Małgorzata;
 • „Instynkt” (2011) jako Lidia „Andżelika” Rychter;
 • „Plebania” (2011-2012) jako Kasia Cieplak;
 • „Rodzinka.pl” (2011-2020) jako Magda;
 • „Galeria” (2012-2014) jako Joasia;
 • „Prawo Agaty” (2012) jako Julia Kowerska;
 • „Na dobre i na złe” (2012) jako Marta;
 • „Munio. Strażnik Księżyca” (2014) jako Glim;
 • „Wkręceni 2” (2015);
 • „Ojciec Mateusz” (2015) jako Monika;
 • „M jak miłość” (2016-2019) jako Justyna Górska;
 • „Belfer” (2016);
 • „Singielka” (2016) jako Sandra Kempa;
 • „Lekarze na start” (2017) jako Justyna;
 • „W rytmie serca” (2018) jako Anna Wiśniewska;
 • „Za marzenia” (2018) jako niania;
 • „Komisarz Alex” (2018) jako Paulina Morańska;
 • „Dom pełen życia” (2018) jako Olga Kalicka;
 • „Godunow” (2019) jako Maryna Mniszchówna;
 • „O mnie się nie martw” (2020) jako Klara;
 • „Czarny młyn” (2020);
 • „Dziewczyny z Dubaju” (2021) jako Kamila.
Sprawdź!
Agnieszka Dygant

Olga Kalicka – zdjęcia

Fot. główne: Fryta 73 via Flickr, CC BY-SA 2.0

Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
Jenna Ortega
Czytaj więcej

Jenna Ortega Wednesday w nowym serialu Netflixa

Jenna Ortega to zdecydowanie jedna z najnowszych gwiazd Netflixa. Ta młoda aktorka znacznie zyskuje na popularności dzięki wcieleniu się w postać słynnej Wednesday Addams, którą doskonale znamy z poprzednich opowieści o Rodzinie Addamsów. Ale zanim zagrała w serialu komediowym wyprodukowanym przez Tima Burtona, Jenna wcieliła się w szereg postaci z listy bardzo imponujących programów telewizyjnych i filmów.
Maja Bohosiewicz
Czytaj więcej

Maja Bohosiewicz

Maja Bohosiewicz jest polską aktorką serialową i filmową, swoich sił próbuje również w teatrze. Oprócz tego działa aktywnie w mediach społecznościowych. Siostrą Mai jest znana aktorka Sonia Bohosiewicz.
alicja bachleda-curuś
Czytaj więcej

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś jest polską aktorką i piosenkarką. Zaczęła występować w wieku 6 lat, a w 1995 roku została uznana za najbardziej uzdolnioną solistkę dziecięcą roku. Szerokiej publiczności dała się poznać jako młodziutka Zosia z „Pana Tadeusza”.
paulina gałązka
Czytaj więcej

Paulina Gałązka

Paulina Gałązka to polska aktorka filmowa i teatralna, która zasłynęła główną rolą w kontrowersyjnym filmie „Dziewczyny z Dubaju”. Znają ją widzowie serialu „Pierwsza miłość” i „Na dobre i na złe”. Aktorka dba o prywatność i rzadko bywa imprezach branżowych.
Magdalena Ogórek
Czytaj więcej

Magdalena Ogórek

Obecnie Magdalena Ogórek kojarzona jest jako dziennikarka Telewizji Polskiej. Jednak jeszcze kilka lat temu jej kariera wyglądała zupełnie inaczej. W młodości Ogórek grywała w filmach i serialach, a później zaangażowała się w działalność polityczną.
małgorzata kożuchowska
Czytaj więcej

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska stała się popularna dzięki roli Hanki Mostowiak w „M jak miłość”. Na swoim koncie ma wiele ról filmowych i teatralnych, za które jest regularnie nagradzana. Oprócz tego angażuje się w działalność charytatywną.
Agnieszka Kaczorowska
Czytaj więcej

Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska-Pela to aktorka, którą cała Polska kojarzy z roli Bożenki w „Klanie”. Jednak jej największą pasją jest taniec – przez wiele lat była zawodową tancerką. Agnieszka jest także bardzo aktywną w mediach społecznościowych influencerką.
katarzyna figura
Czytaj więcej

Katarzyna Figura

Katarzyna Figura znana jest z ról w kultowych polskich komediach (np. „Kingsajz” i „Kiler”), ale zachwyca też na scenie teatralnej. Chociaż urodziła się i wychowała w Warszawie, obecnie związana jest z Trójmiastem.