Co warto zapamiętać??

  • Epizodysta jest ważnym elementem świata filmowego, odgrywającym znaczącą rolę w budowaniu fabuły i kontekstu.
  • Aby zostać epizodystą warto mieć obycie z kamerą, a także umiejętność naturalnego zachowania się przed jej obiektywem.
  • Praca na planie w charakterze epizodysty może stanowić wstęp do kariery aktorskiej.

Jeśli chodzi o nowości kinowe, kwiecień 2023 zapowiada się znakomicie dla koneserów dobrych filmowych produkcji, a szczególnie dla wielbicieli horrorów. Momenty pełne strachu, napięcia i grozy zapewnią takie pozycje jak: Renfield, Konsekracja, czy Egzorcysta Papieża. W repertuarze również takie pozycje jak: Martwe zło: Przebudzenie oraz Ostatni pociąg do Nowego Yorku, który jest amerykańską wersją słynnego koreańskiego hitu- Zombie Ekspress. W kwietniowych zapowiedziach także coś dla fanów lekkiego i wzruszającego kina. Piękna katastrofa oraz Skołowani to propozycje dla wielbicieli komedii romantycznych. 

Premiery kwiecień 2023 – tych, którzy uwielbiają filmy akcji ze szczególnie krwawym scenariuszem zachęci tytuł Sisu. To fińska produkcja, której akcja rozgrywa się w ostatnich dniach II wojny światowej. Były żołnierz odnajduje złoża złota na pustkowiach Laponii. Weteran wojenny staje do pojedynku z niemieckimi żołnierzami, którzy kradną jego skarb. Z kolei fanów filmowych dramatów na seans przyciągną takie pozycje jak: Niebieska linia, Bo się boi, Bezmiar, oraz Air, w którym została przedstawiona historia sprzedawcy Sonny’ego Vaccaro i znanej na całym świecie marki obuwniczej Nike. 

Na fanów polskich produkcji czeka m.in. Prawdziwe życie Aniołów w reżyserii Artura Więcka. Produkcja inspirowana prawdziwymi wydarzeniami Krzysztofa Globisza, który po udarze, cierpiąc na afazję i paraliż wciela się w Adama, głównego bohatera kinowej produkcji. U jego boku, znakomita Kinga Preis, jako wspierająca i kochająca żona Agnieszka. Repertuar kinowy nie zapomina również o fanach musicalu, proponując muzyczną przygodę w filmie Czarodziejski flet. 

Premiery kinowe kwiecień 2023. Kiedy i jakie produkcje pojawią się na dużym ekranie?

Jeśli chodzi o hity kinowe kwiecień 2023, z pewnością premiery usatysfakcjonują wielu fanów filmowych wrażeń. Poniżej przedstawiamy harmonogram kinowych ekranizacji, na które zdecydowanie warto zakupić bilety.

  • 05.04. Air 
  • 12.04. Egzorcysta Papieża 
  • 14.04. Dungeons & Dragons: Złodziejski Honor, Renfield, Bezmiar, Prawdziwe życie aniołów, Liczba doskonała, Skołowani, Niebieska linia, Nic, Blueback, Głowa pełna Ciebie 
  • 21.04. Bo się boi, Martwe zło: Przebudzenie, Braty, Czarodziejki Flet, Big George Foreman,
  • 28.04. Sisu, Piękna katastrofa, Champions, Konsekracja, Uratuj drzewo

Najbardziej wyczekiwane tytuły w kwietniu 2023

Jeśli często chodzisz do kina i lubisz filmy, kwiecień 2023 jest niezwykle bogaty w interesujące produkcje filmowe. Wśród najbardziej wyczekiwanych tytułów, pojawia się m.in.:

Renfield

Renfield plakat filmu

Renfield to klasyczna historia w nowoczesnej odsłonie w reżyserii Chrisa McKaya. Film opowiada o losach tytułowego bohatera, który jest sługą słynnego księcia ciemności Draculi. Renfield jest zmuszony wykonywać rozkazy hrabiego, niezależnie od tego jak bardzo czuje się upokorzony. Po wielu latach spędzonych w niewoli Renfield kwestionuje swoją egzystencję, pragnąc zmiany swojego dotychczasowego losu. Podróż do Nowego Orleanu i spotkanie pewnej wyjątkowej policjantki, otwierają nowy rozdział w życiu tytułowego bohatera. Wszystko jednak do czasu, kiedy Dracula zdaje sobie sprawę z nieobecności swojego sługi.

Konsekracja 

Konsekracja plakat filmu

Konsekracja to sakralny film grozy w reżyserii Christophera Smitha. Film opowiada historie Grace, która bada sprawę rzekomego samobójstwa swojego brata, księdza. Główna bohaterka nie ufa raportom kościoła w tej sprawie, dlatego podejmuje samodzielne śledztwo. W dochodzeniu do prawdy pomaga jej watykański duchowny- Romero. Grace w niedługim czasie odkrywa nie tylko mroczne tajemnice klasztoru, ślady morderstwa i świętokradztwa, ale także pewną niepokojącą prawdę o swojej własnej przeszłości.

Egzorcysta Papieża

Egzorcysta Papieża plakat

Egzorcysta Papieża to film na podstawie prawdziwych wydarzeń księdza Gabriele Amortha, zawartych w książce „Wyznania egzorcysty”. Amorth był jednym z najbardziej znanych egzorcystów na świecie. W słynną postać księdza wciela się Russell Crowe. 

Niebieska Linia 

To historia pełna wzruszeń, ukazująca dramat pewnej rodziny. Margaret, główna bohaterka jest dojrzałą i  bardzo rozchwiana emocjonalnie kobietą. Jest zarówno ofiarą jak i sprawcą przemocy. W wyniku gwałtownej kłótni z matką, Margaret dostaje sądowny zakaz zbliżania się do swojej rodziny. Wymuszona separacja wzmaga w Margaret jeszcze większe pragnienie bliskości za swoimi bliskimi. Główna bohaterka desperacko pragnie uzyskać przebaczenie najbliższych. W oczekiwaniu na sądowy proces każdego dnia zbliża się do granicznej, niebieskiej lini, której nie może przekroczyć. 

Big George Foreman 

Big George Foreman plakat filmu

Big George Foreman to bardzo przewrotna, a zarazem niezwykła historia bokserskiego mistrza świata. Film został oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia Foremana. Zdobywca medalu olimpijskiego, mistrz świata w wadze ciężkiej w pewnym momencie życia przenosi się z ringu na ambonę, zostając pastorem. Po kilku latach ponownie wraca do walki, odzyskując swój tytuł.

Co dla młodszych fanów dużego ekranu?

Wśród premier kinowych emitowanych w kwietniu 2023, znajdują się także propozycje, które ucieszą najmłodszych miłośników filmowych produkcji. Na maluchy czeka animowana opowieść o chochlikach, które mogą dostrzec jedynie dzieci żyjące w zgodzie z naturą w filmie: Uratuj drzewo. Natomiast na pełen fantastycznych przygód ze wspaniałą muzyką w tle zabierze nas:

Czarodziejski flet

Czarodziejski flet plakat filmu

Nastoletni Tim to główny bohater opowieści, który marzy o muzycznej karierze. Jego marzenia stają się już niemal rzeczywistością, kiedy dostaje się na wymarzoną uczelnię.

W budynku starej szkoły odnajduje magiczne przejście, które prowadzi go do niezwykłej i tajemniczej krainy z opery „Czarodziejski flet” Mozarta. Od tej pory główny bohater zmaga się nie tylko ze szkolną codziennością, starając się o upragnioną rolę w przedstawieniu. Nocami Tim przenosi się do dalekiej krainy, gdzie jako książę Tamino ryzykuje życie, by uwolnić księżniczkę. A to wszystko w muzycznym świecie niczym nieograniczonej fantazji. Ten niezwykły musical to świetna propozycja na seans dla całej rodziny.

Fot. główne: Zrzut ekranu ze zwiastuna filmu „Renfield” via Youtube.com – TYLKOHITY

Archiwum: marzec 2023