Kochasz serial „Zbuntowani”? 2022 rok przyniesie ci niespodziankę! Netflix wyprodukował uwspółcześnioną wersję tej słynnej opery mydlanej dla młodzieży, która ponad dekadę temu zaskarbiła sobie miłość widzów z całego świata. W nowym serialu można zobaczyć kilka znanych twarzy, jednak fabuła skupia się przede wszystkim na nowym pokoleniu uczniów Elite Way School. Kto występuje w nowej wersji? O czym opowiada? I czy Netflix zamierza ją kontynuować? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

„Rebelde” (2004) – zbuntowani nastolatkowie, których pokochał cały świat

zbuntowani trójka przyjaciół

4 października 2004 roku w meksykańskiej telewizji zadebiutował serial „Rebelde”. Był to reboot argentyńskiego tytułu, który na meksykańskie realia przełożył Pedro Damian. Serial wyprodukowany przez Televisę miał premierę w Canal de las Estrellas. Opowiadał o uczniach prestiżowego liceum z internatem, którzy tworzyli zespół muzyczny o nazwie RBD.

Popularność oryginału

Telenowela o perypetiach licealistów szybko zgromadziła przed telewizorami sporą widownię, głównie w wieku zbliżonym do jej bohaterów. Popularny stał się także sam zespół, który koncertował nawet po zakończeniu serialu. W pierwszej dekadzie XXI wieku RBD był jedną z najbardziej uwielbianych grup w Ameryce Południowej. Sławę zdobył zresztą nie tylko na swoim kontynencie. „Zbuntowanych” emitowano w kilkunastu państwach, w których później odbywały się też koncerty grupy.

„Zbuntowani” (2022) – nowa wersja młodzieżowego hitu z 2004 roku

Netflix, który uwielbia wykorzystywać sentymenty współczesnych widzów, w 2021 roku ogłosił powrót młodzieżowego hitu. Zdjęcia rozpoczęto w maju, cztery miesiące później pojawił się pierwszy plakat nadchodzącego serialu, zaś w grudniu fani mogli zobaczyć nową ekipę z Elite Way School w oficjalnym zwiastunie. 5 stycznia 2022 roku „Zbuntowani” zadebiutowali na Netflixie.

Nowy serial wzbudził mieszane reakcje miłośników oryginału

Komentarze i recenzje były bardzo różnorodne – od euforycznych po bardzo krytyczne. Warto jednak zaznaczyć, że „Zbuntowani” z 2022 roku nie są rebootem opery mydlanej sprzed 18 lat, lecz jej kontynuacją. W serialu widzowie poznają nowe pokolenie uczniów elitarnego liceum. Głównymi bohaterami są Jana, Luka, Esteban, Dixon, Sebas, MJ, Andi i Emilia i to ich perypetie śledzone są we współczesnej produkcji. Grupę licealistów, tak jak w oryginale, łączy miłość do muzyki. Razem starają się wygrać ważny konkurs muzyczny. Tymczasem muzyczne plany pierwszoroczniaków próbuje pokrzyżować tajemnicza Loża.

„Zbuntowani” (2022) – obsada i twórcy nowego serialu

W obsadzie serialu znaleźli się młodzi meksykańscy aktorzy. Większość z nich dopiero zaczyna swoje kariery. Główne role grają Azul Guaita (Jana), Franco Masini (Luka), Sergio Mayer Mori (Esteban), Andrea Chaparro (MJ), Jerónimo Cantillo (Dixon), Lizeth Selene (Andi), Alejandro Puente (Sebas), Giovanna Grigio (Emilia). Twórcy serialu przygotowali też niespodziankę dla fanów oryginału. W „Zbuntowanych” (2022) pojawiają się Estefanía Villarreal i Karla Cossío, które ponownie wcielają się w swoje role sprzed lat. Teraz nie są już jednak uczennicami. Celina Ferrer została dyrektorką Elite Way School, zaś Pilar Gandia to matka jednej z głównych bohaterek. Reżyserami „Zbuntowanych” z 2022 roku są Santiago Limón i Yibran Asaud.

„Zbuntowani” (2022) – ile odcinków miało dotychczas premierę?

Pierwszy sezon serialu składa się z 8 odcinków. Ich czas trwania liczy od 30 do 50 minut. Wszystkie są dostępne w serwisie Netflix od 5 stycznia 2022 roku.

„Zbuntowani” (2022) – Czy Netflix planuje 2. sezon?

Mimo pojawienia się krytycznych głosów serial zdobył sporą popularność i nie grozi mu skasowanie. Netflix bardzo szybko zdecydował się zamówić kolejne odcinki. Drugi sezon „Rebelde” ogłoszono już 9 stycznia 2022 roku. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy rozpoczną się zdjęcia. Nieznana jest też data premiery nowych epizodów.

„Zbuntowani” (2022) – podsumowanie

Wiesz już, o czym opowiada kontynuacja serialu „Zbuntowani” (2022). W oczekiwaniu na nowe odcinki warto sięgnąć po inne, podobne seriale. Osoby, którym przypadła do gustu teen drama Limóna i Asauda, z pewnością polubią także „Szkołę dla elity” i „Glee”.

Archiwum: czerwiec 2022