Rytuały piękna w filmach i serialach

We współczesnej sztuce filmowej możemy dostrzec przede wszystkim odbicie naszej codzienności. Nie może obyć się także bez rytuałów pielęgnacyjnych! Zobacz, jak są przedstawiane w filmach i serialach.
rytuały piękna w filmach

Historie przedstawiane na ekranie bywają różne – mniej i bardziej prawdopodobne. Łączy je natomiast to, że są osadzone w codzienności, jaką zna każdy. Zwykle bohaterowie tak jak ty chodzą do pracy czy szkoły, mają rodziny, z którymi czasem się dogadują, a czasem nie, chodzą na zakupy, na spacer z psem, mają problem z porannym wstawaniem, a także dbają o siebie! Przeczytaj, na jakie rytuały piękna możesz natknąć się oglądając nowy film lub ulubiony serial.

Codzienna pielęgnacja

To absolutna podstawa! Niewiele jest tytułów, w których bohaterowie nie zadają sobie ważnych życiowych pytań stojąc przed lustrem i myjąc zęby. Często przeprowadzają w ten sposób także rozmowy – te błahe, jak i całkiem poważne. Aktorzy przed kamerami przechodzą też często wszystkie etapy pielęgnacji twarzy. Od demakijażu, przez mycie, tonizację, aż po nawilżenie kremem. 

Wypady do SPA

To kolejny bardzo popularny zwyczaj filmowych bohaterów. Często wręcz całe fabuły oparte są o wspólny wyjazd przyjaciółek do hotelu, w którym mają wspólnie korzystać z zabiegów upiększających i masaży. W takich warunkach ważą się losy przyjaźni, miłości, rozwiązywane są problemy życiowe. SPA zwykle znajduje się w pięknej okolicy, blisko plaży. Oczywiście nawet w filmach bohaterki nie zapominają o kremie z odpowiednim spf do twarzy

Podczas takich wyjazdów aktorki rozmawiają też o tym, jak ważny jest balans pomiędzy obowiązkami i relaksem. Niejednokrotnie zdarza się, że główna bohaterka jest zabiegana i zapracowana, a wycieczka jest organizowana przez jej przyjaciółki. Często na ekranie pojawia się motyw wieczoru panieńskiego w SPA, podczas którego przyszła panna młoda i druhny przeżywają przygody pomiędzy licznymi maseczkami i zabiegami.

Wspólny manicure

Kto tego nie widział w telewizji lub w kinie, niech pierwszy rzuci kamień! Bohaterki spotykają się w ekskluzywnym salonie lub jeszcze częściej – w sieciówce pełnej innych klientów. Zwykle są w trakcie zakupów i wpadają na wspólne malowanie paznokci i pielęgnację dłoni i stóp. W produkcjach filmowych pojawia się również motyw, w którym kobieta do takiego salonu przyprowadza mężczyznę, by ten mógł zadbać o swoje dłonie. 

Sprawdź!
O czym należy pamiętać w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych OC?

Męski akcent związany z rytuałami piękna pojawia się także w komediowych salonach depilacji. Przypominasz sobie kard z filmu czy serialu, w którym zaskoczony mężczyzna krzyczy z bólu po oderwaniu od nogi czy klatki piersiowej plastra z woskiem? Komediowe sceny z tego typu miejsc zwykle kończą się wyjściem bohatera z wydepilowanym jedynie niewielkim kawałkiem ciała. 

Prysznic lub wanna

Pojawiają się w filmach tak często, jak mycie zębów! Są częstymi gośćmi w porannych i wieczornych scenach. Myśląc o tym motywie mamy przed oczami aktorkę z kieliszkiem wina w ręku, zanurzoną w gęstej, białej pianie. Ale to nie jedyne sceny z wanną. Niezwykle często jest ona przedstawiana jako miejsce śmierci bohatera filmowego. Pojawia się w thrillerach i horrorach przyprawiając o szybsze bicie serca. Podobnie sprawa wygląda z prysznicem. To tam niejednokrotnie na ekranach kin morderca zaskakuje swoją ofiarę.

Wieczór z maseczką

Ręcznik na głowie, drugi wokół ciała, a na twarzy maseczka. Tak aktorki często wychodzą spod prysznica w filmowych scenach. W wątkach komediowych pojawić może się także ktoś, kto wystraszy się kobiety „bez twarzy”, szczególnie gdy maska jest w ciemnym kolorze, na przykład zielonym lub czarnym.

Makijażowe szaleństwo

Pielęgnacja to także makijaż. On też pojawia się na ekranach w wielu odsłonach. Może być nieodłącznym towarzyszem odtwórczyni głównej roli lub wręcz przeciwnie – bohaterka może go unikać jak ognia. Jest nieodzownym elementem metamorfoz szarych myszek w atrakcyjne kobiety.

Te sceny wydają ci się znajome? Zapewne czytając o nich, przypominasz sobie motywy swoich ulubionych filmów czy seriali. Nic dziwnego! Pojawiają się naprawdę często upodabniając filmowych bohaterów do nas, żebyśmy mogli bez trudu identyfikować się z nimi. A my? Chętniej oglądamy takie produkcje, w których możemy odnaleźć, choć część siebie.

Może Cię także zainteresować:
Sprawdź!
Aktorzy nie będą mogli udawać lekarzy w reklamach. Z jakiego powodu takie działanie było szkodliwe?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
Czytaj więcej

Historia filmowa Las Vegas

Las Vegas, znane również jako Miasto Grzechu, jest jednym z najpopularniejszych celów turystycznych w Stanach Zjednoczonych. Miasto marzeń,…
Jak powstaje film
Czytaj więcej

Jak powstaje film, jakie są koszty nakręcenia filmu?

Film kojarzy się przede wszystkim z produkcją kinową. Jednak po tę formę sięgają także blogerzy czy marketingowcy. Niezależnie od celu, w jakim jest kręcony, założenia opierają się na tych samych zasadach i wymagają zasobów finansowych.
Na co zwracać uwagę podczas wyboru nart
Czytaj więcej

Na co zwracać uwagę podczas wyboru nart?

Dobre narty to nie tylko podstawa komfortu podczas przebywania na stokach, ale również bezpieczeństwa, o które należy dbać priorytetowo. Na jakie elementy podczas ich zakupu należy uważać najbardziej? Sprawdzamy.
Skyshowtime
Czytaj więcej

SkyShowtime w Polsce

Oficjalnie potwierdzono, że miłośnicy filmów będą mogli bez problemu oglądać SkyShowtime w Polsce. Nowa usługa VOD to kolejny gracz na rynku, który zdominowały Netflix, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video, Apple Tv, Viaplay czy rodzimy Player. Sprawdź, czy masz na co czekać!
detektyw
Czytaj więcej

Jak znaleźć skutecznego detektywa?

Przeszłością są już czasy, gdy wynajem prywatnego detektywa był owianym tajemnicą tematem tabu. Obecnie detektywi pomagają nie tylko w sprawach obyczajowych, takich jak podejrzenie zdrady czy ustalanie planu dnia małżonka, ale także w sprawach dotyczących biznesu - sprawdzania źródła dochodów dłużnika czy wykrywanie podsłuchów. Czym jednak powinniśmy kierować się przy wyborze detektywa?