Masz ochotę na dreszczowiec? Netflix ma niejeden w zanadrzu! Sprawdź, jaki thriller obejrzeć!

Jeżeli jako kinoman chcesz zobaczyć emocjonujący, mroczny i trzymający w napięciu dreszczowiec, Netflix skrywa kilka ciekawych propozycji. Przekonaj się, jakie ciekawe thrillery znajdziesz na tej platformie!
dreszczowiec netflix

Thriller to jeden z najbardziej popularnych i płodnych gatunków filmowych. Co do zasady w kinematograficznej terminologii jest to dokładnie to samo, co dreszczowiec. Netflix jako jedna z najbardziej popularnych platform streamingowych posiada w swojej ofercie niejeden tego typu tytuł. Przekonaj się, po jakie emocjonujące produkcje warto sięgnąć. Poznaj zarówno nowsze filmy tego gatunku jak i klasyki, które czarują po dziś dzień.

„Prestiż” (2006)

Pierwszy z tytułów, które polecamy w naszym zestawieniu to znakomita i fascynująca historia spod ręki Christophera Nolana. Brytyjski reżyser po nakręceniu filmu „Batman: Początek” z Christianem Bale’em spotkał się z aktorem już rok później na planie tego tytułu o niecodziennej rywalizacji dwóch iluzjonistów. W drugiego z nich wcielił się Hugh Jackman. Obaj panowie stworzyli oryginalne i przemyślane kreacje, a cały film odznaczał się mrocznym klimatem, suspensem i zaskakującymi rozwiązaniami fabularnymi. Jak przystało na produkcję, w której na pierwszym planie jest iluzja. Nietypowy, porywający dreszczowiec. Netflix może być dumny z tego tytułu w ofercie.

„Zaginiona dziewczyna” (2014)

Kolejna produkcja stworzona przez jednego z najbardziej utalentowanych reżyserów naszych czasów. Tym razem jest to David Fincher. W tym filmie powstałym na podstawie bestsellerowej powieści widz zetknie się z historią, która w interesujący sposób będzie igrać z jego oczekiwaniami. Typowe schematy thrillera zostają tu bowiem odwrócone. Niejednokrotnie trzeba się zastanowić, kto mówi prawdę i komu w istocie warto ufać. Główny bohater pozornie wraz z żoną tworzy szczęśliwy związek. Kłopoty jednak zaczynają się, gdy pewnego dnia żona nie wraca do domu… To tylko początek tajemniczych zdarzeń. Gęsty i wciągający dreszczowiec Netflixa.

„Contratiempo” (2016)

Na moment porzucamy hollywoodzkie hity i przenosimy się do Hiszpanii, by skosztować kina bardziej kameralnego, co nie oznacza że wyzutego z wrażeń. Wręcz przeciwnie, bo „Contratiempo” to misternie skonstruowany scenariusz wymagający od widza wiele skupienia. Ale skupienie to zostaje wynagrodzone fabułą pełną zagadek i niespodzianek. Historia mężczyzny, który budzi się w hotelowym pokoju i orientuje się, że znalazł się w niemałych tarapatach. By się z nich wykaraskać, zwraca się po pomoc do znajomej prawniczki. Zaczynają toczyć ze sobą dialog, w którym prawda miesza się ze zmyśleniem… Film kameralny acz fascynujący.

Sprawdź!
Netflix – filmy kinowe. Nowości, nadchodzące tytuły i najlepsze filmy na Netflixie po premierze w kinach

„Kapitan Philips” (2016)

Kto powiedział, że dobry thriller nie może być oparty na prawdziwych wydarzeniach? Najlepsze filmy grozy, które warto obejrzeć, to czasem prawdziwe historie. Tak właśnie jest w przypadku tego tytułu spod ręki Paula Greengrassa. To opowieść o tytułowym bohaterze, który musi stawić czoła somalijskim piratom, gdy ci porywają jego statek transportowy. Choć wszystko zaczyna się niewinnie, rychło stawka rośnie. Emocje, lęk, wiarygodnie zainscenizowana akcja – taki jest ten dreszczowiec. Netflix oferuje niejeden tytuł, w którym główną rolę gra Tom Hanks, ale „Kapitan Philips” to bez wątpienia jeden z ciekawszych.

„Adwokat diabła” (1997)

Tym razem film, w którym mieszają się horror, moralitet i dreszczowiec. Netflix udostępniając na swojej platformie ten klasyczny tytuł Taylora Hackforda, stawia przed widzami pytania o dobro, zło, uczciwość, chciwość i sens ludzkich wyborów. Główny bohater grany przez Keanu Reevesa to utalentowany młody prawnik. Dostaje szansę pracy dla wielkiej kancelarii prowadzonej przez bogatego i wpływowego Johna Miltona (Al Pacino). Z wolna orientuje się, że miejsce, w którym się znalazł, nie jest do końca zwyczajne. Film, który warto zobaczyć choćby tylko dla elektryzującej zapadającej w pamięć roli Pacino.

„Dom zły” (2009)

Pora na polski dreszczowiec. Netflix ma bowiem w swojej ofercie i ten niezwykle udany film Wojciecha Smarzowskiego, w którym role główne zagrali Arkadiusz Jakubik, Kinga Preis i Marian Dziędziel. Rozgrywająca się w latach osiemdziesiątych historia morderstwa dokonanego w małej peerelowskiej wsi to aktorsko i realizacyjnie wysoka półka. Zachwycające bielą ośnieżonych terenów i wywołujące trwogę wszechogarniającą pustką zdjęcia. Sugestywne kreacje Jakubika i Dziędziela wcielających się w prostych ludzi skrywających w duszach wiele mroku. To wystarczające powody, by sięgnąć po ten film.

„Czerwony smok” (2002)

Na koniec w naszym zestawieniu tytuł, który czerpał z sukcesu „Milczenia owiec”, jednak który sam w sobie stanowi znakomity wciągający dreszczowiec. Netflix prezentuje w swojej ofercie to pamiętne spotkanie takich gwiazd wielkiego ekranu jak Edward Norton, Ralph Fiennes i rzecz jasna Anthony Hopkins. Ten ostatni powrócił oczywiście w roli Hannibala Lectera. Pomagał Willowi Grahamowi (Norton), agentowi FBI, w ujęciu groźnego psychopatycznego zabójcy. Tego ostatniego zagrał Fiennes oddający w szczegółowy i realistyczny sposób psychologię szaleńca. Tytuł stanowiący niezmiernie udaną adaptację prozy Thomasa Harrisa, odznaczający się prócz świetnego aktorstwa równie znakomitym tempem.

Sprawdź!
Kolorowe i oryginalne filmy fantasy. Netflix i fantastyczne historie. Top najlepszych filmów!

Jaki zobaczyć dreszczowiec Netflixa? Podsumowanie

W powyższym rankingu umieściliśmy tytuły starsze i nowsze. Te powstałe w Fabryce snów jak też przykłady dreszczowców ze Starego Kontynentu. Każdorazowo są to produkcje zapewniające odbiorcy godziwą rozrywkę, angażujące zagadki i nieprzeciętne przygody nieprzeciętnych bohaterów. I oczywiście napięcie, które niejednokrotnie można by ciąć nożem. Dlatego jeżeli szukasz dobrego thrillera na wieczór, sięgnij po jeden z powyższych. Z pewnością się nie zawiedziesz najlepszymi thrillerami psychologicznymi i tajemniczymi filmami oraz serialami z serwisu. Lecz pamiętaj – wiele z powyższych tytułów może pewnego dnia zniknąć z platformy, jako że są udostępniane na zasadach licencji. 

Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
filmy o miłości netflix
Czytaj więcej

Filmy o miłości na Netflix – zestawienie

Filmy o miłości na Netflix to doskonały pomysł na każdy wieczór, nie tylko walentynkowy i nie tylko dla zakochanych par. Ten gatunek może być świetną rozrywką dla każdego.