Joanna Opozda

Joanna Opozda to aktorka serialowa, filmowa i teatralna, którą szeroka publiczność poznała dzięki roli w serialu „Pierwsza miłość”. Brała udział w show telewizji Polsat „Taniec z gwiazdami”, zajmując w nim 8. miejsce. Obecnie głośno jest w mediach o jej życiu prywatnym.
joanna opozda

Podstawowe informacje

Data urodzenia2 lipca 1988
Miejsce urodzeniaBusko-Zdrój
Wzrost1,72 m

Joanna Opozda – Facebook

Joanna Opozda ma swój oficjalny fanpage na Facebooku ( www.facebook.com/opozdajoanna ), gdzie obserwuje ją 124 tysiące osób. Aktorka udostępnia im nie tylko prywatne zdjęcia, ale także informacje o swoich nowych projektach zawodowych.

Joanna Opozda – Instagram

Na Instagramie Joanna Opozda jest obecna jako @asiaopozda. W tej chwili ma ponad 600 tysięcy obserwujących. Aktorka dzieli się kadrami ze swojego życia prywatnego, pokazuje kulisy pracy i jest w stałym kontakcie z fanami.

Joanna Opozda – nagrody

Najważniejsze nagrody branży filmowej są jeszcze przed Joanną Opozdą, co nie oznacza, że jej praca nie jest zauważana. 15 grudnia 2021 roku podczas gali Marki i Osobowości Roku odebrała nagrodę dla najlepszej aktorki. Doceniana jest też jej działalność na rzecz ekologii, o czym świadczy nagroda w plebiscycie Skrzydła Ekologii 2021.

Joanna Opozda – związki

Do momentu udziału Joanny Opozdy w „Tańcu z gwiazdami” (2016 r.) o jej życiu prywatnym niewiele było wiadomo. Aktorka miała narzeczonego, jednak związek nie przetrwał próby czasu. Później spotykała się ze swoim partnerem z tanecznego show Kamilem Kuroczko, a prasa plotkarska łączyła ją także z Aleksandrem Milwiwem-Baronem i Wojciechem Łozowskim (obaj są muzykami grupy Afromental). Jednak największą rozpoznawalność przyniósł jej głośny związek z Antonim Królikowskim. Para zaczęła spotykać się w lipcu 2020 roku, a już 7 sierpnia 2021 roku wzięła głośny ślub. Małżeństwo przetrwało tylko kilka miesięcy. Joanna Opozda i Antoni Królikowski prawdopodobnie rozstali się jeszcze przed narodzinami syna.

Sprawdź!
Agnieszka Dygant

Joanna Opozda – dzieci

Joanna Opozda ma jedno dziecko. Jej syn Vincent przyszedł na świat 22 lutego 2022 roku. Aktorka szczegółowo relacjonowała przebieg ciąży w mediach społecznościowych. Również za ich pomocą poinformowała fanów o szczęśliwym rozwiązaniu.

Joanna Opozda – najważniejsze informacje

Joanna Opozda urodziła się w malowniczym uzdrowiskowym miasteczku Busko-Zdrój w województwie świętokrzyskim. Jest nie tylko aktorką, ale również modelką, a do jej najważniejszych osiągnięć w tej dziedzinie należy sesja zdjęciowa we włoskim wydaniu magazynu „Vogue”. Joanna Opozda brała udział w pokazach i kampaniach reklamowych, a billboardy z jej wizerunkiem można było zobaczyć zarówno w kraju, jak i za granicą. Inną pasją aktorki jest taniec. Wiosną 2016 roku brała udział w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Swoją przygodę z show zakończyła w czwartym odcinku, zajmując ósme miejsce.

Joanna Opozda – rodzina

Obecnie najważniejszą osobą w życiu Joanny Opozdy jest syn Vincent. Aktorka jest także mocno związana z mamą Małgorzatą i młodszą siostrą Aleksandrą. Wszystkie trzy panie wyróżniają się urodą, co można zobaczyć między innymi na zdjęciach ze ślubu Joanny Opozdy z Antonim Królikowskim. Z ojcem Dariuszem aktorka ma w tej chwili trudne relacje, a na początku 2022 roku portale plotkarskie szczegółowo relacjonowały konflikt w rodzinie Opozdów.

Joanna Opozda wspiera zwierzęta

Joanna Opozda słynie ze swojej miłości do zwierząt. Jej pupilką jest suczka Marilyn, piesek rasy pomeranian. Poza tym aktorka chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne, a także wykorzystuje swoje zasięgi, by nagłaśniać problem zaniedbywanych zwierząt.

Joanna Opozda – kariera

W 2015 roku ukończyła studia aktorskie w prestiżowej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, ale debiut aktorski Joanny Opozdy miał miejsce na długo przed otrzymaniem dyplomu. Po raz pierwszy na dużym ekranie pojawiła się w 2009 roku. Wystąpiła wtedy w krótkometrażowym filmie fabularnym „Siemiany”, którego reżyserem jest Philip James McGoldrick. 

Sprawdź!
Ilona Ostrowska

Jednak widzowie kojarzą ją przede wszystkim z roli Jowity, w którą wcieliła się w serialu „Pierwsza miłość”. Przeszła wtedy długą drogę od postaci epizodycznej, aż do jednej z ważniejszych bohaterek. W 2019 roku Joanna Opozda dołączyła do obsady „Barw szczęścia”. Oprócz tego zagrała wiele ról epizodycznych między innymi w serialach „Ojciec Mateusz”, „Przyjaciółki”, „Komisarz Alex” czy „Prawo Agaty”.

Joanna Opozda jest obecna nie tylko na szklanych, ale również kinowych ekranach. Jedną z jej ostatnich kreacji jest Brigitte Bardot w filmie Lecha Majewskiego „Brigitte Bardot Cudowna”. Jak informowała w swoich mediach społecznościowych, legenda kina miała osobiście zaakceptować Opozdę do tej roli. Wcześniej Joannę można było zobaczyć w pierwszej części „Planety Singli”, „Disco Polo” czy „Diablo. Wyścig o wszystko”.

Teatr

Na debiut teatralny Joanny Opozdy jej fani musieli poczekać do 2017 roku. Aktorka wystąpiła na deskach Teatru Kamienica – można było ją zobaczyć w sztuce „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw”, którą wyreżyserował Emilian Kamiński.

Joanna Opozda – filmografia

Joanna Opozda ma na swoim koncie role w serialach, zarówno główne, jak i epizodyczne, a także w filmach.

Filmy, w których zagrała Joanna Opozda

 • „Siemiany” (2009 r.) – Dorota;
 • „Noc życia” (2010 r.) – Patrycja;
 • „Mały palec” (2014 r.) – Patrycja;
 • „Żyć nie umierać” (2015 r.) – pielęgniarka;
 • „Disco Polo” (2015 r.) – dziewczyna z hotelu;
 • „Głód” (2016 r.) – dziewczyna;
 • „Planeta singli” (2016 r.) – modelka w klubie;
 • „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” (2016 r.) – Monika;
 • „Pech to nie grzech” (2018 r.) – asystentka pana Takahashi;
 • „Diablo. Wyścig o wszystko” (2019 r.) – Lola;
 • „Shchedryk” (2021 r.) – Wanda Kalinowska;
 • „Brigitte Bardot Cudowna” (2021 r.) – Brigitte Bardot;
 • „Wygrać marzenia” (2022 r.) – Julia;
 • „Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle – tajemnice polskich fortun” (2022 r.) – Edyta.

Serialowe role Joanny Opozdy

 • „Pierwsza miłość” (2011–2012 r., 2014–2018 r.) – Jowita Kaczmarek-Zielińska;
 • „Sama słodycz” odcinek 4 (2014 r.) – klientka;
 • „Przyjaciółki” odcinek 29 (2014 r.) – modelka;
 • „Ojciec Mateusz” odcinek 156 (2014 r.) – Sandra;
 • „M jak Miłość” odcinki 1052, 1056, 1061, 1064 (2014 r.) – Agata;
 • „Komisarz Alex” odcinek 70 (2014 r.) – Teresa Markiewicz;
 • „Prokurator” odcinek 6 (2015 r.) – Beata Iwańska;
 • „Prawo Agaty” odcinki 85, 86, 87 (2015 r.) – Beata Iwańska;
 • „Aż po sufit” odcinek 4 (2015 r.) – Monika;
 • „Na dobre i na złe” odcinek 661 (2017 r.) – Sonia;
 • „Druga szansa” odcinki 1 i 8 (2017 r.) – Weronika;
 • „W rytmie serca” odcinek 22 (2018 r.) – Roksana;
 • „O mnie się nie martw” (2019 r.) – Sara;
 • „Barwy szczęścia” (od 2019 r.) – Sandra;
 • „Mały zgon” odcinek 4 (2020 r.) – Sylwia.

Joanna Opozda – zdjęcia

Zdjęcie główne: Fryta 73 via Flickr, CC BY-SA 2.0

Może Cię także zainteresować:
Sprawdź!
Paulina Gałązka
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
Jenna Ortega
Czytaj więcej

Jenna Ortega Wednesday w nowym serialu Netflixa

Jenna Ortega to zdecydowanie jedna z najnowszych gwiazd Netflixa. Ta młoda aktorka znacznie zyskuje na popularności dzięki wcieleniu się w postać słynnej Wednesday Addams, którą doskonale znamy z poprzednich opowieści o Rodzinie Addamsów. Ale zanim zagrała w serialu komediowym wyprodukowanym przez Tima Burtona, Jenna wcieliła się w szereg postaci z listy bardzo imponujących programów telewizyjnych i filmów.
Maja Bohosiewicz
Czytaj więcej

Maja Bohosiewicz

Maja Bohosiewicz jest polską aktorką serialową i filmową, swoich sił próbuje również w teatrze. Oprócz tego działa aktywnie w mediach społecznościowych. Siostrą Mai jest znana aktorka Sonia Bohosiewicz.
alicja bachleda-curuś
Czytaj więcej

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś jest polską aktorką i piosenkarką. Zaczęła występować w wieku 6 lat, a w 1995 roku została uznana za najbardziej uzdolnioną solistkę dziecięcą roku. Szerokiej publiczności dała się poznać jako młodziutka Zosia z „Pana Tadeusza”.
paulina gałązka
Czytaj więcej

Paulina Gałązka

Paulina Gałązka to polska aktorka filmowa i teatralna, która zasłynęła główną rolą w kontrowersyjnym filmie „Dziewczyny z Dubaju”. Znają ją widzowie serialu „Pierwsza miłość” i „Na dobre i na złe”. Aktorka dba o prywatność i rzadko bywa imprezach branżowych.
Magdalena Ogórek
Czytaj więcej

Magdalena Ogórek

Obecnie Magdalena Ogórek kojarzona jest jako dziennikarka Telewizji Polskiej. Jednak jeszcze kilka lat temu jej kariera wyglądała zupełnie inaczej. W młodości Ogórek grywała w filmach i serialach, a później zaangażowała się w działalność polityczną.
małgorzata kożuchowska
Czytaj więcej

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska stała się popularna dzięki roli Hanki Mostowiak w „M jak miłość”. Na swoim koncie ma wiele ról filmowych i teatralnych, za które jest regularnie nagradzana. Oprócz tego angażuje się w działalność charytatywną.
Agnieszka Kaczorowska
Czytaj więcej

Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska-Pela to aktorka, którą cała Polska kojarzy z roli Bożenki w „Klanie”. Jednak jej największą pasją jest taniec – przez wiele lat była zawodową tancerką. Agnieszka jest także bardzo aktywną w mediach społecznościowych influencerką.
katarzyna figura
Czytaj więcej

Katarzyna Figura

Katarzyna Figura znana jest z ról w kultowych polskich komediach (np. „Kingsajz” i „Kiler”), ale zachwyca też na scenie teatralnej. Chociaż urodziła się i wychowała w Warszawie, obecnie związana jest z Trójmiastem.