Klaudia Halejcio

Klaudia Halejcio to aktorka młodego pokolenia, która debiutowała jako czterolatka. Rozpoznawalność przyniosła jej rola Andżeliki Kwaśniewskiej w serialu „Złotopolscy”. Kariera Klaudii rozwija się znakomicie, co idzie w parze z powodzeniem w życiu prywatnym.
klaudia halejcio

Podstawowe informacje

Data urodzenia13 września 1990
Miejsce urodzeniaWarszawa
Wzrost1,7 m

Klaudia Halejcio – Facebook

Na Facebooku można znaleźć kilka profili, które posługują się zdjęciami Klaudii Halejcio. Żaden z nich nie jest jednak aktualizowany regularnie, a sama aktorka zdecydowanie lepiej odnajduje się na Instagramie.

Klaudia Halejcio – Instagram

Instagramowe konto aktorki to @klaudiahalejcio, gdzie obserwuje ją 635 tys. osób. Klaudia jest tam bardzo aktywna – prezentuje zdjęcia i filmy, które dotyczą zarówno jej życia prywatnego oraz podróży, jak i wyzwań zawodowych. Oprócz tego świetnie odnajduje się jako influencerka. Na instagramowym profilu Klaudii Halejcio pojawia się wiele publikacji, które obejmują lokowanie produktów (dowiedz się czym jest lokowanie produktu na stronie: https://prawoteka.pl/lokowanie-produkt) i są efektem współpracy marketingowej z różnymi markami.

Klaudia Halejcio – nagrody

Chociaż dorobek Klaudii Halejcio jest godny pozazdroszczenia, to najważniejsze nagrody są jeszcze przed nią. Na razie ma na swoim koncie nominację do Węży 2014 – dla najgorszej aktorki za film „Last minute”. Na pewno o wiele przyjemniejszym wyróżnieniem jest dla niej nominacja do nagrody People’s Choice Awards 2021 w kategorii „Gwiazda polskich mediów społecznościowych”. 

Sprawdź!
Maria Dębska

Klaudia Halejcio – związki

Pierwszym związkiem Klaudii Halejcio, o którym rozpisywały się media, była relacja z Tomaszem Barańskim. Najpierw tworzyli parę taneczną i występowali razem w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, gdzie udało im się zająć czwartą lokatę. To właśnie na planie tanecznego show narodziło się między nimi uczucie, które trwało od 2014 do 2016 r. Niedługo przed rozstaniem Klaudia Halejcio i Tomasz Barański zdecydowali się razem zamieszkać, co jednak nie uratowało ich związku. Później aktorkę łączono z fotografem Maciejem Marsem, czego jednak żadne z nich oficjalnie nie potwierdziło. Obecnie towarzyszem życia Klaudii Halejcio jest przedsiębiorca Oskar Wojciechowski, z którym ma córkę. Para mieszka razem w przestronnej, nowoczesnej willi na warszawskim Ursynowie.

Klaudia Halejcio – dzieci

Klaudia Halejcio jest młodą mamą. Jej córka Nel urodziła się 2 czerwca 2021 r. o godzinie 2:30. Radosną informacją aktorka podzieliła się ze swoimi obserwatorami na Instagramie. Od tego czasu regularnie publikuje zdjęcia, na których można zobaczyć dziewczynkę. Rzadziej natomiast dzieli zdjęciami ukochanego Oskara, który jest ojcem dziecka Klaudii Halejcio. Aktorka dokumentuje swoje macierzyństwo, a szczegółowo relacjonowała także przebieg ciąży.

Klaudia Halejcio – najważniejsze informacje

Aktorka urodziła się w Warszawie w tradycyjnej rodzinie, która zawsze wspierała jej pasje. Do dzisiaj ma świetne relacje z mamą, a także starszą o 10 lat siostrą Moniką, na stałe mieszkającą w Norwegii. W dzieciństwie Klaudia Halejcio była pełna energii. Interesowało ją nie tylko aktorstwo – na zajęciach pozalekcyjnych rozwijała swoje inne pasje. Należały do nich balet, historia sztuki, plastyka, a nawet pływanie synchroniczne. Choć dzieciństwo i młodość upłynęły jej na planach filmowych i deskach teatralnych, Klaudia Halejcio nie zdecydowała się na szkołę aktorską. Zamiast tego wybrała kierunek psychologia społeczna w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. 

Klaudia Halejcio – kariera

Pierwsze kroki w zawodzie Klaudia Halejcio stawiała jako czterolatka. Jej najważniejszą rolą dziecięcą było wcielenie się w postać Andżeliki Kwaśniewskiej w serialu „Złotopolscy”. Poza tym występowała też w spektaklach Teatru Telewizji. W tej chwili jest przede wszystkim aktorką serialową, ale można ją zobaczyć w kilku większych produkcjach oraz programach rozrywkowych.

Sprawdź!
Anna Dymna

Kariera serialowa i filmowa Klaudii Halejcio

Swoją przygodę z serialami Klaudia Halejcio rozpoczęła od ról epizodycznych w znanych sitcomach „13 posterunek” oraz „Kasia i Tomek”. Jednak szersza publiczność zauważyła ją dopiero w serialu „Złotopolscy”. Mimo to Halejcio przez dłuższy czas nie otrzymywała znaczniejszych ról. Później dostała angaż do serialu „Pierwsza miłość”, w którym w odstępie kilku lat grała dwie różne role. Inne ważniejsze pozycje w jej dorobku serialowym to „Przepis na życie”, „Hotel 52” oraz „To nie koniec świata”.

Klaudia Halejcio pojawiała się też na dużym ekranie. Pierwszym filmem w jej karierze był „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, natomiast ostatnia produkcja z jej udziałem to komedia romantyczna „Szczęścia chodzą parami”. 

Kariera teatralna Klaudii Halejcio

Na koncie Klaudii Halejcio są też role teatralne. W wieku 7 lat wystąpiła w spektaklu „Dziady” wyreżyserowanym dla Teatru Telewizji przez Jana Englerta. Od 2000 do 2005 r. występowała w „Uroczystości” na deskach Teatru Rozmaitości. Po kilku latach powróciła na scenę – można ją było zobaczyć w „Królu dramatu”, „Dwóch morgach utrapienia”, „Człowieku dwóch szefów” oraz „Żonie potrzebnej od zaraz”. 

Programy rozrywkowe z udziałem Klaudii Halejcio

Klaudia Halejcio brała udział w tanecznym show „Taniec z gwiazdami. Dancing with the Stars”, a później wystąpiła również w programie „Dance Dance Dance”. Natomiast w 2020 r. można ją było zobaczyć w Telewizji WP jako współprowadzącą program „Remont w prezencie”. 

Klaudia Halejcio – filmografia

W dorobku Klaudii Halejcio jest wiele ról telewizyjnych i filmowych. Aktorkę można zobaczyć w najpopularniejszych produkcjach ostatnich lat.

Seriale, w których zagrała Klaudia Halejcio

 • „13 posterunek” (1998 r.) – gościnnie jako Zuzia;
 • „Kasia i Tomek” (2002 r.) – gościnnie jako harcerka;
 • „Złotopolscy” (2003-2010 r.) – Andżelika Kwaśniewska;
 • „Pierwsza miłość” (2005-2007 r. oraz 2014-2017 r.) – Klaudia Poraj i Luiza Florek;
 • „Na Wspólnej” (2007 r.) – Julia
 • „Plebania” (2008 r.) – gościnnie jako dziewczyna w studiu castingowym;
 • „Na dobre i na złe” (2008 r.) – gościnnie jako Aga;
 • „Ojciec Mateusz” (2008, 2010 i 2018 r.) – gościnnie jako: dziewczyna w solarium, Magda Fidecka oraz Mariola;
 • „Popiełuszko. Wolność jest w nas” (2009 r.) – Kaśka;
 • „Rezydencja” (2011 r.) – Marysia Podhorecka;
 • „Przepis na życie” (2011 r.) – Wiktoria „Śliczna”;
 • „Hotel 52” (2012 r.) – recepcjonistka Sara;
 • „To nie koniec świata” (2014 r.) – Monika Lauks;
 • „Komisarz Alex” (2014 r.) – gościnnie jako Alina Lenczyk;
 • „Historia Roja” (2015 r.) – panna młoda;
 • „O mnie się martw” (2019 r.) – gościnnie jako Paulina;
 • „Komisarz mama” (2022 r.) – Anna Warecka.
Sprawdź!
Maja Ostaszewska

Filmy, w których zagrała Klaudia Halejcio

 • „Popiełuszko. Wolność jest w nas” (2009 r.) – Kaśka;
 • „Last minute” (2013 r.) – Dominika;
 • „Wkręceni 2” (2015 r.) – blogerka;
 • „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” (2016 r.) – brunetka;
 • „Historia Roja” (2016 r.) – panna młoda;
 • „Serce nie sługa” (2019 r.) – dziewczyna w klubie;
 • „Krime Story. Love Story” (2022 r.) – Magda;
 • „Gierek” (2022 r.) – sekretarka;
 • „Szczęścia chodzą parami”.

Klaudia Halejcio – zdjęcia

Fot. główne: Fryta73 via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
Jenna Ortega
Czytaj więcej

Jenna Ortega Wednesday w nowym serialu Netflixa

Jenna Ortega to zdecydowanie jedna z najnowszych gwiazd Netflixa. Ta młoda aktorka znacznie zyskuje na popularności dzięki wcieleniu się w postać słynnej Wednesday Addams, którą doskonale znamy z poprzednich opowieści o Rodzinie Addamsów. Ale zanim zagrała w serialu komediowym wyprodukowanym przez Tima Burtona, Jenna wcieliła się w szereg postaci z listy bardzo imponujących programów telewizyjnych i filmów.
Maja Bohosiewicz
Czytaj więcej

Maja Bohosiewicz

Maja Bohosiewicz jest polską aktorką serialową i filmową, swoich sił próbuje również w teatrze. Oprócz tego działa aktywnie w mediach społecznościowych. Siostrą Mai jest znana aktorka Sonia Bohosiewicz.
alicja bachleda-curuś
Czytaj więcej

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś jest polską aktorką i piosenkarką. Zaczęła występować w wieku 6 lat, a w 1995 roku została uznana za najbardziej uzdolnioną solistkę dziecięcą roku. Szerokiej publiczności dała się poznać jako młodziutka Zosia z „Pana Tadeusza”.
paulina gałązka
Czytaj więcej

Paulina Gałązka

Paulina Gałązka to polska aktorka filmowa i teatralna, która zasłynęła główną rolą w kontrowersyjnym filmie „Dziewczyny z Dubaju”. Znają ją widzowie serialu „Pierwsza miłość” i „Na dobre i na złe”. Aktorka dba o prywatność i rzadko bywa imprezach branżowych.
Magdalena Ogórek
Czytaj więcej

Magdalena Ogórek

Obecnie Magdalena Ogórek kojarzona jest jako dziennikarka Telewizji Polskiej. Jednak jeszcze kilka lat temu jej kariera wyglądała zupełnie inaczej. W młodości Ogórek grywała w filmach i serialach, a później zaangażowała się w działalność polityczną.
małgorzata kożuchowska
Czytaj więcej

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska stała się popularna dzięki roli Hanki Mostowiak w „M jak miłość”. Na swoim koncie ma wiele ról filmowych i teatralnych, za które jest regularnie nagradzana. Oprócz tego angażuje się w działalność charytatywną.
Agnieszka Kaczorowska
Czytaj więcej

Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska-Pela to aktorka, którą cała Polska kojarzy z roli Bożenki w „Klanie”. Jednak jej największą pasją jest taniec – przez wiele lat była zawodową tancerką. Agnieszka jest także bardzo aktywną w mediach społecznościowych influencerką.
katarzyna figura
Czytaj więcej

Katarzyna Figura

Katarzyna Figura znana jest z ról w kultowych polskich komediach (np. „Kingsajz” i „Kiler”), ale zachwyca też na scenie teatralnej. Chociaż urodziła się i wychowała w Warszawie, obecnie związana jest z Trójmiastem.