Wzruszające filmy Netflixa. Sprawdź tytuły, które przyniosą niejedną łzę

Jeżeli interesują cię wzruszające filmy, Netflix ma do zaoferowania kilka ciekawych pozycji. Można tu odnaleźć naprawdę dobre klasyczne tytuły, tak amerykańskie jak i europejskie.
wzruszające filmy netflix

Biblioteka Netflixa zawiera wiele znakomitych filmów, ale nie jest wolna także od produkcji banalnych i mało wartościowych. Tym samym dobrze jest mieć rozeznanie w oferowanym repertuarze. Jeżeli interesują cię wzruszające filmy, Netflix może być miejscem, w którym nietrudno o pułapkę. Wiele obecnych tam tytułów to banalne wyciskacze łez. Jednak znaleźć można także produkcje naprawdę znakomite, gdzie żałoba po śmierci postaci filmowej będzie odczuwalna wśród widzów i to im się w tym miejscu przyglądamy. Oto garść świetnych tytułów, które żadnego kinomana nie pozostawią obojętnym. A wśród nich trochę klasyki i nie tylko. Czytaj dalej!

Wzruszające filmy Netflixa – „Forrest Gump” (1994)

Na początek polecamy jeden z najbardziej popularnych filmów w dziejach kina. Obraz z Tomem Hanksem w roli głównej to historia tytułowego niezbyt rozgarniętego bohatera, który na przestrzeni lat przeżywa wiele niezwykłych przygód i osiąga nieprawdopodobne rzeczy. Historia Gumpa nie ma wiele wspólnego z realizmem. Ale nie o to tu chodzi. To w istocie opowieść o Ameryce XX wieku, a dobroduszny Gump staje się tu narzędziem, dzięki któremu reżyser Robert Zemeckis przygląda się rozmaitym zdarzeniom, ujmując je przez pryzmat humoru i nostalgii. Poza wszystkim zaś jest to ponadczasowa wzruszająca opowieść. O miłości, życiu i o tym, co w nim najważniejsze. Choć bynajmniej nie jest to wzruszający film Netflixa oparty na prawdziwej historii, przekazuje wiele prawd. Przy tym to znakomity melodramat.

Sprawdź!
Netflix – filmy kinowe. Nowości, nadchodzące tytuły i najlepsze filmy na Netflixie po premierze w kinach

Wzruszające filmy Netflixa – „Zielona mila” (1999)

Po raz kolejny na ekranie Tom Hanks. Tym razem jako naczelnik specjalnego zakładu więziennego, w którym przebywają skazańcy oczekujący na wyroki śmierci. Życie zakładu ulega drastycznej zmianie, gdy trafia do niego czarnoskóry mężczyzna oskarżony o brutalne zabójstwo. Okazuje się, że ma on ponadnaturalne zdolności i zaczyna wpływać na życie pracowników zakładu. Film na podstawie prozy Stephena Kinga wyciśnie łzę z niejednego zatwardziałego serca. Zarazem jeden z najbardziej cenionych filmów w historii. Wzruszający film Netflixa, który każdy zapamięta.

Wzruszające filmy Netflixa – „Gran Torino” (2008)

Kolejna z naszych propozycji to film Clinta Eastwooda z… Clintem Eastwoodem w roli głównej. Legendarny aktor wcielił się tu w Walta Kowalskiego, starszego mężczyznę, który delikatnie rzecz ujmując, nie pała przesadną miłością do mniejszości etnicznych. Do czasu aż w jego życie nieco zamętu wprowadzi pewne rodzina azjatyckiego pochodzenia. To dramat opowiadający o nietypowej przyjaźni i o potrzebie walki o sprawiedliwość. Warto obejrzeć!

Wzruszające filmy Netflixa – „Przebudzenia” (1990)

To przepojony emocjami film w reżyserii Penny Marshall, w którym główne role zagrali Robin Williams i Robert De Niro. Ten pierwszy wcielił się w lekarza, który stworzył wyjątkową terapię przeznaczoną dla ludzi pozostających w stanie katatonii. Ten drugi zagrał mężczyznę, który jako pierwszy zostaje przywrócony przez doktora do normalnego stanu dzięki eksperymentalnemu lekowi. To wzruszający film Netflixa, który oferuje wiele emocji i refleksji o kruchości ludzkiego życia. To także opowieść o wyjątkowej i szczerej przyjaźni. Wyjątkowe kino z wybitnymi kreacjami aktorskimi.

„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (2008)

Kolejny tytuł na naszej liście to film w reżyserii Davida Finchera z Bradem Pittem w roli tytułowej. To było już trzecie spotkanie obu panów po wcześniejszej wspólnej pracy przy „Siedem” i „Podziemnym kręgu”. Przyniosło ono Pittowi nominację do Oscara za pierwszoplanową rolę męską, a Fincherowi za reżyserię. Sam film zgarnął łącznie aż 13 nominacji do tej prestiżowej nagrody.

Sprawdź!
Dla starszych i młodszych – najlepsze filmy o szkole. Netflix i jego repertuar młodzieżowy

To historia mężczyzny, który rodzi się jako… staruszek, by następnie w kolejnych latach swojego życia nie starzeć się, lecz młodnieć. Ta nietypowa okoliczność sprawia, że życie Benjamina Buttona jest inne niż wszystkich. A zarazem w pewnych punktach podobne, uwidaczniając, co jest tak naprawdę najważniejsze w ludzkiej egzystencji.

Wzruszające filmy Netflixa – „Chce się żyć” (2013)

Teraz pora na polską propozycję. Jest nią film wyreżyserowany przez Macieja Pieprzycę, w którym główną rolę zagrał Dawid Ogrodnik. Wcielił się on w postać niepełnosprawnego Mateusza zmagającego się z porażeniem mózgowym. Mimo trudności i skomplikowanej sytuacji zdrowotnej chłopak pokonuje przeciwności losu i stara się czerpać z życia tyle, ile się da. Film, jakich w polskim kinie brakuje – szczery, bezpretensjonalny, niosący nutę optymizmu. Przede wszystkim znakomita kreacja Ogrodnika. Ten wzruszający film Netflixa przedstawia ogrom ludzkiego heroizmu.

Wzruszające filmy Netflixa – „Elling” (2001)

Z Polski wyruszamy wprost do chłodnej Norwegii. Tam właśnie nad fiordami powstał ten wyjątkowy film w reżyserii Pettera Naessa. Jego tytułowy bohater to nieprzystosowany społecznie mężczyzna od lat zmagający się z problemami psychicznymi. Po spędzeniu dwóch lat w specjalistycznym zakładzie opieki Elling zamieszkuje wraz ze swym towarzyszem Kjellem. Obaj panowie starają się okiełznać otaczającą rzeczywistość. Pomaga w tym poezja, którą Elling zaczyna tworzyć i zostawiać nieopatrznie w… sklepowych słoikach z ogórkami. Pomysłowy scenariusz, nieszablonowi bohaterowie i prawdziwie wzruszająca wciągająca opowieść. To główne atuty tego znakomitego norweskiego tytułu, który jest równocześnie dramatem, filmem romantycznym i komedią.

Wzruszające filmy Netflixa – podsumowanie

Wiesz już, które wzruszające filmy Netflixa warto obejrzeć. Podstawą dobrego filmu oddziałującego na emocje jest scenariusz wolny od banałów, a zawierający w sobie historię, która jawi się jako prawdziwa i pokazująca autentyczne problemy. Tak właśnie jest w przypadku wyżej zarysowanych filmów. Nie przez przypadek to tytuły, które podbiły serca wielu kinomanów. 

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
filmy o miłości netflix
Czytaj więcej

Filmy o miłości na Netflix – zestawienie

Filmy o miłości na Netflix to doskonały pomysł na każdy wieczór, nie tylko walentynkowy i nie tylko dla zakochanych par. Ten gatunek może być świetną rozrywką dla każdego.