Adriana Kalska

Adriana Kalska jest popularną polską aktorką, którą widzowie znają z ról w serialach „M jak miłość” oraz „Papiery na szczęście”. Oprócz tego pojawia się na deskach m.in. Teatru 6. Piętro, wzięła także udział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”.
adriana kalska

Podstawowe informacje

Data urodzenia26 lutego 1986
Miejsce urodzeniaSłupsk
Wzrost1,67 m

Adriana Kalska – Facebook

Adriana Kalska jest obecna na Facebooku pod własnym nazwiskiem (https://www.facebook.com/adrianakalska). Jej profil obserwuje 30 tys. osób. Warto jednak zaznaczyć, że aktorka przestała zamieszczać swoje wpisy. Ostatnia aktywność miała miejsce w 2020 r.

Adriana Kalska – Instagram

Aktorka jest bardzo aktywna na Instagramie. Jej profil @adriana.kalska.official zgromadził 287 tys. obserwatorów. Adriana Kalska pokazuje tam zarówno kulisy swojej pracy, jak i wybrane kadry z życia prywatnego. Oprócz tego publikuje posty sponsorowane w ramach współpracy reklamowej.

Adriana Kalska – nagrody

Adriana Kalska brała udział w wielu festiwalach oraz przeglądach piosenki aktorskiej, na których otrzymywała nagrody oraz wyróżnienia:

 • II miejsce na VI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej “Reflektor” w Koszalinie (2009 r.);
 • nagroda zbiorowa dla studentów PWST w Krakowie na I Festiwalu Inspiracji Fredrowskich „Mocium Panie” w Krośnie za spektakl „Damy i huzary” (2010 r.);
 • III miejsce na VI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej “Reflektor” w Koszalinie (2010 r.);
 • udział w półfinale 32. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2011 r.);
 • udział w finale 3. Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy SERCA BICIE w Bydgoszczy.

Adriana Kalska – związki

Najgłośniejszym związkiem Adriany Kalskiej był ten z Mikołajem Roznerskim. Poznali się na planie serialu „M jak miłość”, w którym odgrywali parę, a później małżeństwo. Ich uczucie szybko wyszło poza scenariusz – w 2019 r. ogłosili nawet zaręczyny. Do ślubu jednak nie doszło, a na początku 2022 r. zaczęły pojawiać się plotki o zakończeniu relacji pomiędzy Adrianą Kalską a Mikołajem Roznerskim, co potwierdziła też aktorka. Oboje nie zrezygnowali ze wspólnych planów zawodowych. Nadal grają razem w „M jak miłość”, a oprócz tego występują w spektaklu „Boeing Boeing”. 

Adriana Kalska – dzieci

Chociaż w 2020 r. pojawiły się plotki o ciąży – po tym, jak Mikołaj Roznerski opublikował w swoich mediach społecznościowych zdjęcie USG – aktorka nie ma dzieci.

Sprawdź!
Julia Kamińska

Adriana Kalska – najważniejsze informacje

Adriana Kalska pochodzi z rodziny o artystycznych tradycjach. Jej dziadkowie prowadzili warsztat, w którym wyrabiali ozdoby z bursztynu, później zajęli się tym rodzice aktorki. Poza tym babcia Adriany kochała muzykę, a wnuczka przejęła tę pasję. Aktorka ma dwoje rodzeństwa – jej siostra Paulina pracuje jako architektka, a brat Paweł studiuje wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych.

W 2012 r. po pięciu latach nauki aktorka ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Jednak wcześniej przez dwa lata uczęszczała do Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Trójmiasto porzuciła jednak na rzecz szlifowania swoich umiejętności w krakowskiej PWST. 

Adriana Kalska – kariera

Pierwszą telewizyjną rolą Adriany Kalskiej był fabularyzowany film dokumentalny „Żołnierze wyklęci”, w którym zagrała w 2008 r. Później skupiała się przede wszystkim na teatrze, otrzymywała też role epizodyczne w popularnych serialach. Po raz pierwszy w głównej obsadzie znalazła się w 2014 r. gdy wcieliła się w Mariannę Kamper w serialu „Sama słodycz”. Kolejne znaczące postaci, które zagrała, to Izabela Chodakowska w „M jak miłość” oraz Marta Wiśniewska w „Papierach na szczęście”.

Programy rozrywkowe z udziałem Adriany Kalskiej

Dużym sukcesem okazał się udział aktorki w dziesiątej edycji show Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo” (2018 r.). Adriana Kalska ostatecznie zajęła czwarte miejsce. To nie jedyny muzyczny program, w którym pojawiła się artystka. Kilka lat wcześniej (2011 r.) śpiewała piosenkę Andrzeja Zauchy w „Szansie na sukces”. Natomiast ostatnim muzycznym akcentem w jej karierze był występ na 57. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wykonała tam piosenkę „Czarne perfumy”, za co otrzymała bardzo entuzjastyczną owację.

Kariera teatralna Adriany Kalskiej

Adriana Kalska łączy pracę na planie polskich seriali z występami teatralnymi. Można ją było zobaczyć między innymi w Teatrze Muzycznym w Gdyni w musicalu „Fame”. Jeszcze w trakcie studiów występowała na scenie krakowskiego PWST w sztukach „Śluby panieńskie” oraz „Damy i huzary”. Inne teatralne role Adriany Kalskiej to Krysia w „Dwóch morgach utrapienia”, Mariolka w „Atrakcyjny pozna panią…” i Laurence w „Kłamstwie”. Obecnie można ją zobaczyć w „Pięknej Lucyndzie” Teatru 6. Piętro oraz w spektaklu „Boeing Boeing”.

Sprawdź!
Katarzyna Figura

Adriana Kalska – filmografia

Adriana Kalska znana jest przede wszystkim z seriali, ale na swoim koncie ma kilka ról filmowych.

Filmy, w których zagrała Adriana Kalska

 • „Każdy ma swoje kino” (2010 r.) – kasjerka;
 • „Hystera” (2015 r.) – Olga;
 • „Bóg vs. Szatan” (2018 r.) – Afrodyta;
 • „Baba Joga” (2018 r.) – Dorota;
 • „Marek Edelman …i była miłość w getcie” (2019 r.) – laborantka Fersztówna;
 • „Asymetria” (2020 r.) – prokurator Kozłowska.

Seriale, w których zagrała Adriana Kalska

 • „Żołnierze wyklęci” (2008 r.);
 • „Ojciec Mateusz” (2011 i 2014 r.) – gościnnie jako Ela oraz Regina;
 • „Hotel 52” (2012 i 2013 r.) – gościnnie jako Lilka oraz Daria;
 • „Sama słodycz” (2014 r.) – Marianna Kamper;
 • „Komisarz Alex” (2014 r.) – gościnnie jako Joasia Ostalska;
 • „Prawo Agaty” (2014 r.) – gościnnie jako Ewa Kozłowska;
 • „Nie rób scen” (2015 r.) – gościnnie jako sprzedawczyni;
 • „Singielka” (2015 r.) – gościnnie jako recepcjonistka;
 • „M jak miłość” (od 2015 r.) – Iza Chodakowska;
 • „O mnie się nie martw” (2016 r.) – gościnnie jako Kamila;
 • „Papiery na szczęście” (od 2021 r.) – Marta Wiśniewska.

Adriana Kalska – zdjęcia

Fot. główne: Paweł Matyka via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Może Cię także zainteresować:
Sprawdź!
Agnieszka Kaczorowska
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
Jenna Ortega
Czytaj więcej

Jenna Ortega Wednesday w nowym serialu Netflixa

Jenna Ortega to zdecydowanie jedna z najnowszych gwiazd Netflixa. Ta młoda aktorka znacznie zyskuje na popularności dzięki wcieleniu się w postać słynnej Wednesday Addams, którą doskonale znamy z poprzednich opowieści o Rodzinie Addamsów. Ale zanim zagrała w serialu komediowym wyprodukowanym przez Tima Burtona, Jenna wcieliła się w szereg postaci z listy bardzo imponujących programów telewizyjnych i filmów.
Maja Bohosiewicz
Czytaj więcej

Maja Bohosiewicz

Maja Bohosiewicz jest polską aktorką serialową i filmową, swoich sił próbuje również w teatrze. Oprócz tego działa aktywnie w mediach społecznościowych. Siostrą Mai jest znana aktorka Sonia Bohosiewicz.
alicja bachleda-curuś
Czytaj więcej

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś jest polską aktorką i piosenkarką. Zaczęła występować w wieku 6 lat, a w 1995 roku została uznana za najbardziej uzdolnioną solistkę dziecięcą roku. Szerokiej publiczności dała się poznać jako młodziutka Zosia z „Pana Tadeusza”.
paulina gałązka
Czytaj więcej

Paulina Gałązka

Paulina Gałązka to polska aktorka filmowa i teatralna, która zasłynęła główną rolą w kontrowersyjnym filmie „Dziewczyny z Dubaju”. Znają ją widzowie serialu „Pierwsza miłość” i „Na dobre i na złe”. Aktorka dba o prywatność i rzadko bywa imprezach branżowych.
Magdalena Ogórek
Czytaj więcej

Magdalena Ogórek

Obecnie Magdalena Ogórek kojarzona jest jako dziennikarka Telewizji Polskiej. Jednak jeszcze kilka lat temu jej kariera wyglądała zupełnie inaczej. W młodości Ogórek grywała w filmach i serialach, a później zaangażowała się w działalność polityczną.
małgorzata kożuchowska
Czytaj więcej

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska stała się popularna dzięki roli Hanki Mostowiak w „M jak miłość”. Na swoim koncie ma wiele ról filmowych i teatralnych, za które jest regularnie nagradzana. Oprócz tego angażuje się w działalność charytatywną.
Agnieszka Kaczorowska
Czytaj więcej

Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska-Pela to aktorka, którą cała Polska kojarzy z roli Bożenki w „Klanie”. Jednak jej największą pasją jest taniec – przez wiele lat była zawodową tancerką. Agnieszka jest także bardzo aktywną w mediach społecznościowych influencerką.
katarzyna figura
Czytaj więcej

Katarzyna Figura

Katarzyna Figura znana jest z ról w kultowych polskich komediach (np. „Kingsajz” i „Kiler”), ale zachwyca też na scenie teatralnej. Chociaż urodziła się i wychowała w Warszawie, obecnie związana jest z Trójmiastem.