Seriale podobne do „Dlaczego ja?”: Top 9 polskich seriali paradokumentalnych

Seriale podobne do „Dlaczego ja?” cieszą się sporą oglądalnością. Jeśli należysz do fanów produkcji paradokumentalnych, to w naszym zestawieniu z pewnością znajdziesz coś ciekawego!
seriale podobne do dlaczego ja

Seriale podobne do „Dlaczego ja?” czasem bawią, a czasem szokują. To opowieści o trudnych relacjach, bardziej lub mniej przyjemnych zbiegach okoliczności i błędach życiowych. Choć na ogół seriale paradokumentalne są wyśmiewane, to jednak wcale nietrudno „wkręcić się” w przedstawianą historię. Dzieje się tak dlatego, że pozwalają na moment odpocząć od trudów własnego życia. Jeśli więc szukasz seriali, które taki odpoczynek mogą zapewnić, to koniecznie sprawdź nasze propozycje!

„Trudne sprawy”

Każdy odcinek tego serialu ukazuje historie różnych osób, które mierzą się z tytułową trudną sprawą. Fabuła odcinka zmierza w kierunku rozwiązania problematycznej sytuacji i przerywana jest co jakiś czas charakterystycznymi dla seriali paradokumentalnych wywiadami z jednym tylko bohaterem. 

„Ukryta prawda”

Oglądając ten serial również mamy do czynienia z inną historią w każdym odcinku. Tytuł „Ukryta prawda” wiele mówi o fabule tej produkcji. Każdy odcinek dotyczy jakiejś tajemnicy rodzinnej, a jak to z tajemnicami bywa, zwykle wychodzą na światło dzienne…

„Zdrady”

Coraz częstsza nieobecność partnera lub partnerki, znikanie z telefonem do toalety, nagłe problemy w codziennej komunikacji i ogromne przeczucie, że coś tu jest nie tak… To typowe sygnały, że być może w związek wkroczyła osoba trzecia. Jednak jak się upewnić, zanim emocje wezmą górę? Z pomocą przychodzą prywatni detektywi i o tym właśnie opowiada ten serial paradokumentalny…

„Szkoła”

Wiele osób sądzi, że tylko dorosłe życie może przysparzać problemów… Nic bardziej mylnego, ponieważ młodzież dopiero wkraczająca w dorosłość bardzo często doświadcza ogromnych trudności. O tym możemy się przekonać, oglądając serial „Szkoła”.

„Szpital”

Co dzieje się na oddziale ratunkowym? Jak się okazuje, bardzo dużo, a scenariusz jak zwykle pisze życie. Poznajemy tutaj niezwykle szokujące przyczyny wizyt w szpitalu i nie tylko zdrowotne problemy pacjentów…

Sprawdź!
Seriale o kartelach narkotykowych. Od „Narcos” i Meksyku po Polskę

„Sąd rodzinny”

Nie ma wątpliwości, gdy sprawy trafiają do sądu, sytuacja jest bardzo poważna. W każdym odcinku tego serialu przedstawiana jest inna sprawa prosto z wydziału rodzinnego i nieletnich.

„Na ratunek 112”

W sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia wyjście jest jedno – telefon na numer 112. O tym wiedzą bohaterowie serialu, którzy w ekstremalnych chwilach otrzymują fachową pomoc doświadczonych służb.

„Gliniarze”

Presja czasu i całe mnóstwo emocji to codzienność tytułowych gliniarzy. Świat przestępczy to ich rzeczywistość, a stawką w tej grze jest zwykle ludzkie życie.

„Idealna niania”

Nie tak łatwo jest rodzicom pozostawić swoje dziecko pod opieką obcej osoby. Kluczowe jest zaufanie, a jedynym sposobem, aby je zdobyć, jest dobrze spisać się pod okiem czujnych kamer, których serialowe nianie nie są świadome.

Jak widać, seriale podobne do „Dlaczego ja?” poruszają różne tematy. Czasem są to problemy codzienne, innym razem rzeczywistość pracowników szpitala, policjantów, a nawet uczniów i nauczycieli.

Archiwum: czerwiec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
telenowele meksykanskie
Czytaj więcej

Telenowele meksykańskie. Najpopularniejsze, najlepsze seriale z Meksyku

Telenowele meksykańskie od lat są ważną częścią popkultury. Ekspresyjne aktorstwo, bohaterowie zakochujący się z niezwykłą łatwości, przejmująca muzyka, namiętne romanse i dramatyczne zwroty akcji. Sprawdź, co wyróżnia te produkcje i poznaj najgorętsze nazwiska oraz seriale!
seriale tureckie
Czytaj więcej

Seriale tureckie – 8 propozycji dla fanów gatunku

Popularność produkcji obyczajowych, z elementami romansu, nie powinna dziwić. Są one chętnie oglądane na całym świecie. Nieoczekiwanie w ostatnich latach – szczególnie w Polsce – na czoło zaczęły wysuwać się seriale tureckie.
seriale kryminalne netflix
Czytaj więcej

Wśród tajemnic. Najlepsze seriale kryminalne Netflix

Kryminały to jedne z najbardziej popularnych gatunków filmowych i telewizyjnych. Jesteś entuzjastą seriali kryminalnych? Netflix ma w tym względzie to i owo do zaoferowania. Sprawdź, jakie tytuły na ciebie czekają. Columbo, Kojak i wielu innych.