4 filmy dla dzieci z pięknym przesłaniem

Nie jest tajemnicą, że niemal wszystkie dzieci uwielbiają co jakiś czas obejrzeć ciekawy film animowany. Jako rodzic masz realny wpływ na to, co będą oglądać. Poznaj 4 propozycji, które nie tylko zainteresują Twoje dziecko, ale również będą nieść ze sobą niezwykłe przesłanie.

Filmy animowane to nie tylko zapychacz czasu. Mogą zawierać piękne przesłania, uczyć, kształtować emocje, a nawet rozwijać intelektualnie. Wybierz filmy dla dzieci, które będą ciekawe i wartościowe jednocześnie! Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, które tytuły warto poznać bliżej!

1. Odlot

  Film animowany o prawdziwej miłości, ale również dążeniu do realizacji celów i spełnianiu marzeń. Starszy pan po śmierci ukochanej żony postanawia wyruszyć w podróż do Ameryki Południowej we własnym domu, mocując do niego tysiące balonów, co było ich największym, wspólnym marzeniem od dziecka. Przy okazji poznaje chłopczyka, dla którego pomaganie innym to największa wartość, a także zwierzęta, dzięki którym film staje się zabawny.

  „Odlot” to film animowany uczący o tym, że nie warto odkładać na później własnych pragnień, a miłość, dobroć i szacunek są ponadczasowe. To właśnie nimi warto kierować się w życiu. Film daje nadzieję, że prawdziwych przyjaciół można poznać w każdym wieku.

  2. Balerina

   11-letnia Felicia ucieka z sierocińca, aby spełnić odważne marzenia o nauce w najlepszej szkole baletowej we Francji. To energiczna, wesoła i pełna pasji dziewczynka o ogromnym talencie. Twórcy zadbali o to, by lekcja o sięganiu po marzenia była przekonująca dla wszystkich dzieci bez względu na płeć. Podczas oglądania poznasz również drugiego bohatera animacji – Wiktora marzącego o skonstruowaniu własnego samolotu.

   Niesamowite przygody, wspaniała choreografia i wpadająca w ucho muzyka. To historia nie tylko o spełnianiu marzeń, ale również o silnej przyjaźni.

   3. Sekrety Morza

    Piękna opowieść o tęsknocie, stracie i więzach rodzinnych. 6-letnia Sirsza w dniu swoich urodzin podkrada starszemu bratu muszlę i znajduje magiczny płaszcz. Z pomocą tych przedmiotów rozpoczyna ciekawą, pełną emocji i zwrotów akcji podróż, pozwalającą jej odkryć prawdę o zniknięciu mamy.

    Sprawdź!
    Filmy na podstawie książek Nory Roberts. Sprawdź, co obejrzeć!

    Ten film animowany podkreśla, że nic na świecie nie dzieje się bez przyczyny, a miłość w rodzinie jest najsilniejszą, często niedocenianą wartością. Znajdzie się również wątek o więzach między rodzeństwem. Animacja uczy, że strata jest nieodłączną częścią życia, jednak pomimo niej miłość pozostaje w człowieku już na zawsze.

    4. Kraina Lodu

     Historia o dwóch siostrach – Annie i Elsie. Od początku filmu zauważyć można silną więź i ogrom miłości między księżniczkami. Elsa, z obawy przed siłą swojej magicznej mocy zamrażania, ucieka z pałacu, zaś Anna bez wahania rusza ją odnaleźć. Mnóstwo zabawnych epizodów, piękne i melodyjne piosenki oraz zwroty akcji sprawią, że Twoje dziecko pokocha „Krainę Lodu”!

     W filmie znajdziemy niemal wszystkie wartości – miłość rodziców do dzieci i dzieci do rodziców, głębokie relacje między rodzeństwem, wchodzenie w dorosłość, istotę zaufania oraz poświęcenia.

     Materiał promocyjny.

     Archiwum: czerwiec 2023
     Dodaj komentarz

     Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

     Może Cię także zainteresować:
     filmy o tornadach
     Czytaj więcej

     Filmy o tornadach. Top 10 produkcji z gatunku katastroficznego

     Filmy o tornadach opowiadają historie ludzi, którzy próbują przetrwać w obliczu klęski żywiołowej. Wtedy wszystkie dobra materialne przestają mieć znaczenia, a liczy się tylko życie. Sprawdź, jakie produkcje z tej tematyki warto zobaczyć!
     berlusconi film
     Czytaj więcej

     Berlusconi – film „Oni”. Jak przedstawiono familię na wielkim ekranie?

     Myślisz, że wiesz wszystko o Silvio Berlusconim? Film „Oni” (wł. „Loro”, oryginalny tytuł nawiązuje też do złota) w reżyserii Paolo Sorrentino może zmienić twoje zdanie o tej postaci – na lepsze lub jeszcze gorsze. Poznaj świat pełen luksusu, skandali i politycznych gier!
     filmy o magikach
     Czytaj więcej

     Filmy o magikach i iluzjonistach. Top 10 najlepszych filmów o magii iluzji 

     Interesują cię filmy o magikach? Nic dziwnego, iluzje od zawsze przykuwały uwagę. Już za chwilę poznasz 10 najlepszych produkcji opowiadających historie magików z różnych epok. Dzięki temu możesz sprawdzić, czym różnią się obecne sztuczki od tych wykonywanych 100 lat temu.
     filmy o samolotach
     Czytaj więcej

     Filmy o samolotach. Top 10 produkcji o tematyce lotniczej

     Jeśli boisz się latać, filmy o samolotach wywołają u ciebie niemały dreszczyk emocji. A jeżeli jesteś fanem lotnictwa, to z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Sprawdź, jakie produkcje z tej tematyki warto obejrzeć. Niektóre z naszych propozycji są oparte a faktach!