Filmy o prostytutkach: Top 10 produkcji ukazujących najstarszy zawód świata

Zastanawiasz się, jakie filmy o prostytutkach warto obejrzeć? Jak się okazuje, jest wiele bardzo interesujących pozycji. Już za chwilę poznasz produkcje, z których dowiesz się, co skłania kobiety do zarabiania w ten sposób.
filmy o prostytutkach

Filmy o prostytutkach cieszą się sporym zainteresowaniem, dlatego że każda historia jest inna. W istocie nigdy nie wiadomo, z jakiej przyczyny kobieta decyduje się na seks za pieniądze. Czasem jest to wychowanie w patologicznej rodzinie, innym razem brak pieniędzy. Jest też scenariusz najczarniejszy – wątek kobiet zmuszanych do prostytucji. 

Szokujące filmy o prostytucji

Jedno jest pewne, filmy o prostytucji niemal zawsze przedstawiają interesującą opowieść. Niektóre inspirują, inne szokują, a jeszcze inne zasmucają. W naszym zestawieniu znajdziesz też produkcję opartą na faktach. Jednak niezależnie od tego, czy film przedstawia historię prawdziwą, czy nie, ten wątek jest jak najbardziej rzeczywisty.

„Pretty woman”

Edward Lewis (Richard Gere) to przystojny, majętny i inteligentny mężczyzna. Czy zatem może mu brakować szczęścia w miłości? Okazuje się, że tak, ponieważ bohater jest zbyt zajęty na zaangażowanie. Spotyka uroczą prostytutkę Vivian (Julia Roberts) i składa jej ofertę – ma ona mu dotrzymywać towarzystwa przez tydzień. Jednak siedem dni to wcale nie mało. W tym czasie wiele może się wydarzyć…

„Młoda i piękna”

Ten film z 2013 roku opowiada historię siedemnastoletniej Isabelle (Marine Vacth), która podczas rodzinnych wakacji traci dziewictwo z przystojnym, dopiero poznanym chłopakiem z Niemiec. Po powrocie decyduje się pracować jako prostytutka, jednak w domu nadal odgrywa przykładną córkę. Pytanie tylko, jak długo uda jej się prowadzić podwójne życie…

„Malena”

Tam, gdzie pojawia się Malena (Monica Bellucci), tam można spodziewać się całego wianuszka adoratorów, nawet tych, którym brakuje przynajmniej kilku lat do dorosłości. Największym z nich jest Renato (Giuseppe Sulfaro), który staje się obsesyjnym cieniem Maleny i obserwuje, jak jej życie powoli rozpada się na tysiące kawałków. Wraz z rozwojem fabuły drastycznie narasta zbiorowa niechęć miejscowych kobiet do kradnącej męskie spojrzenia Maleny, którą pogardliwie nazywają dziwką.

Sprawdź!
Ile kosztuje Netflix [cnt-year]? Cena abonamentów i pakietów Netflixa

„Wyznania Gejszy”

Najlepsze filmy zwykle budzą mnóstwo emocji i tak jest w przypadku tego filmu. Jest to historia pewnej dziewczynki o imieniu Chiyo, która wraz z siostrą Satsu zostaje sprzedana do dzielnicy rozrywki w Kioto. Satsu trafia do domu publicznego, natomiast Chiyo, ze względu na nietuzinkową urodę, szczególnie szaro-błękitne oczy, będzie szkolona na gejszę. Surowe traktowanie, zazdrość i spowodowane nią intrygi sprawiają, że Chiyo powoli traci nadzieję na lepsze jutro…

„Śniadanie u Tiffaniego”

Audrey Hepburn w kultowej roli Holly Golightly po dziś dzień jest symbolem uroku i wdzięku, choć film ma już ponad sześćdziesiąt lat. Młoda mieszkanka Manhattanu jest zwariowana i nie kryje swojej powierzchowności. Może sobie pozwolić na kosztowne życie, za sprawą swojej profesji. Jej sąsiadem jest przystojny Paul Varjak (George Peppard), który ma podobny pomysł na życie… 

„Mandarynka”

Transseksualna prostytutka Sin-Dee Rella (Kitana Kiki Rodriguez) właśnie wychodzi z więzienia. Od swojej przyjaciółki Alexandry (Mya Taylor) dowiaduje się, że została zdradzona przez swojego faceta i jednocześnie alfonsa Chestera (James Ransone) z białą kobietą. Żądna zemsty Sin-Dee będzie kroczyć ulicami Los Angeles, a jej temperament sprawi, że nie obejdzie się bez kłopotów.

„Ryzykowny interes”

Licealista Joel (Tom Cruise) pozostaje sam na włościach, gdy jego rodzice wyjeżdżają na wakacje i postanawia zaznać trochę życia. Zaczyna się niewinnie od nieposkromionych tańców w salonie i przejażdżek autem ojca. Jednak gdy Joel postanawia spędzić noc z luksusową call-girl Laną (Rebecca De Mornay) robi się coraz bardziej ryzykownie. Jednym z doprowadzonych do skutku pomysłów tej pary jest przerobienie domu Joela na dom publiczny.

„Monster”

Gwiazda kina Charlize Theron odtworzyła postać amerykańskiej seryjnej morderczyni Aileen Wuornos. Za tę rolę otrzymała kilka nagród, w tym Oskara. Aileen już jako dziecko marzyła o wielkim uczuciu, niestety życie nie było dla niej łaskawe. Bardzo szybko zaczęła więc utrzymywać się z prostytucji. Gdy jeden z jej klientów okazuje się wobec niej brutalny, wszystkie hamulce Aileen puszczają. Kobieta z każdym kolejnym krokiem pozbywa się skrupułów…

Sprawdź!
Seriale dokumentalne Netflixa – nie tylko true crime series. Ranking najlepszych dokumentów serwisu [TOP 10]

„Amerykański żigolak”

Ten film w reżyserii Paul Schradera opowiada historię uroczego, elokwentnego i towarzyskiego Juliana (Richard Gere). Te cechy pozwalają mu utrzymać się na bardzo wysokim poziomie. Niestety „idealne” życie bohatera legnie w gruzach, gdy jedna z jego kochanek padnie ofiarą zabójstwa, a wszystkie poszlaki wskazywać będą właśnie na Juliana. 

Jeśli interesuje cię ten film, to polecamy również „Amerykańskie ciacho” z 2009 roku z Ashtonem Kutcherem w roli głównej. 

„Taksówkarz”

„Taksówkarz” to kultowe dzieło jednego z najlepszych reżyserów wszech czasów, Martina Scorsese, a twórcą scenariusza jest tutaj wspomniany wcześniej Paul Schrader. Travis (Robert De Niro) to weteran wojennym, który pracuje jako taksówkarz. Obserwując obraz splugawionego Nowego Jorku, Travis czuje się jeszcze bardziej przytłoczony, jednak nie zamierza patrzeć na to bezczynnie. Jednym z jego zadań będzie wyrwanie młodziutkiej prostytutki Iris (Jodie Foster) z rąk alfonsa (Harvey Keitel).

Jeśli interesują cię filmy o prostytutkach, to wiesz, że oglądając zaproponowane przez nas produkcje, możesz spodziewać się dramatu. Takie filmy mocno skłaniają do refleksji na temat otaczającego nas świata. 

Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
filmy o magikach
Czytaj więcej

Filmy o magikach i iluzjonistach. Top 10 najlepszych filmów o magii iluzji 

Interesują cię filmy o magikach? Nic dziwnego, iluzje od zawsze przykuwały uwagę. Już za chwilę poznasz 10 najlepszych produkcji opowiadających historie magików z różnych epok. Dzięki temu możesz sprawdzić, czym różnią się obecne sztuczki od tych wykonywanych 100 lat temu.
filmy o samolotach
Czytaj więcej

Filmy o samolotach. Top 10 produkcji o tematyce lotniczej

Jeśli boisz się latać, filmy o samolotach wywołają u ciebie niemały dreszczyk emocji. A jeżeli jesteś fanem lotnictwa, to z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Sprawdź, jakie produkcje z tej tematyki warto obejrzeć. Niektóre z naszych propozycji są oparte a faktach!
filmy o pieskach
Czytaj więcej

Filmy o pieskach – produkcje, które umilą czas najmłodszym

Filmy o pieskach nie bez powodu są tak popularne wśród najmłodszych. Dzieci kochają czworonogi. Lubią też oglądać bajki. Gdy połączysz te dwie rzeczy, otrzymasz filmy z pieskami, obok których żaden maluch nie przejdzie obojętnie.
filmy o nazistach
Czytaj więcej

Filmy o nazistach. Poruszające historie z nazizmem w tle

Jakie filmy o nazistach warto obejrzeć? Jak się okazuje, pozycji godnych uwagi jest całkiem sporo. Jeżeli interesuje cię taka tematyka, to już za chwilę poznasz nasze propozycje produkcji z wątkiem II Wojny Światowej.