Znamy datę premiery 5 sezonu serialu ,,Chyłka”

Każdy fan serii kryminalnych słyszał o serialu ,,Chyłka” dostępnym na platformie Player. Mamy dla Was dobrą wiadomość! Chyłka powróci w piątym i zarazem ostatnim sezonie, a my znamy datę premiery.
chyłka sezon 5 kiedy
Fot. trailer serialu: “Chyłka” – zrzut ekranu

Czego możemy spodziewać się w tym sezonie?

Nowy sezon będzie nosić tytuł “Chyłka: Oskarżenie”. Jest to ekranizacja szóstej książki z serii o Joannie Chyłce.

“Oskarżeniu” Joanne Chyłce zostaję dostarczony zagadkowy list. Adresatem jest żona niejakiego Tadeusza Tesarewicza, skazanego za serię zabójstw w okolicy Warszawy. W treści wiadomości zona osiadującego wyrok mordercy przedstawia, że ma dowody na udowodnienie niewinności męża.

Pomimo początkowych obiekcji w związku z rozgrzebywaniem starej sptrawy, Chyłka zgadza się przyjrzeć sprawie — duży wpływ na to ma morderstwo potencjalnej zleceniodawczyni. Nie pomaga również fakt, że ksiądz Mieleszko jest przekonany o niewinności mordercy. Uważa, że prawdziwy morderca nie został złapany i dalej przebywa na wolności. Gwałtowny rozwój sytuacji sprawi, że Chyłka ponownie znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie.

Oprócz zupełnie nowej sprawy mecenas Chyłki “Oskarżenie” skupi się także na prywatnych problemach głównej bogaterki. Obsesyjne zachowanie Langera juniora na jej punkcie znacznie przybierze na sile. Bez kłopotów nie obejdzie się również Kordian. Na światło dzienne wyjdzie przeszłość, w tym elementy związane z tragiczną śmiercią jego matki.

“Chyłka” – sezon 5. Kiedy premiera “Oskarżenia”?

Chyłka (sezon 5) kiedy obejrzymy? Według sprawdzonych informacji emisja “Oskarżenia” na Playerze rozpocznie się 30 listopada 2021. Pomimo braku potwierdzenia informacji, spodziewamy się, ze sezon piąty “Chyłki” trafi do emisji telewizyjnej na wiosnę 2022r.

Warto wspomnieć, że książkowa saga o Joannie Chyłce autorstwa Remigiusza Mroza ma 14 tomów, twórcy serialu podjęli decyzję, że ekranizacja skończy się na piątym sezonie.

“Chyłka” – sezon 5. Ile odcinków będzie miało “Oskarżenie”

Nowy sezon, podobnie jak poprzednie będzie się składać z 6 odcinków. Na platformie Player będą dodawane z tygodniowymi odstępami.

Sprawdź!
Trzeci sezon Wiedźmina już niedługo pojawi się na ekranach naszych telewizorów.

“Chyłka” ‐ sezon 5. Obsada aktorska

Jak można się było spodziewać, w roli charyzmatycznej Joanny Chyłki ponownie zobaczymy Magdalenę Cielecką. W obsadzie zobaczymy również pozostałych dobrze znanych bohaterów:

 • Filip Pławiak (Kordian Oryński),
 • Jakub Gierszał (Piotr Langer junior),
 • Piotr Żurawski (Kormak),
 • Ireneusz Czop (Szczerbiński),
 • Szymon Bobrowski (Artur Żelazny),
 • Jacek Koman (Harry McVay),
 • Szymon Piotr Warszawski (Paderborn),
 • Cezary Pazura (Feliks),
 • Marcin Bosak (Rejchert),
 • Olgierd Łukaszewicz (Siwowłosy),
 • Artur Żmijewski (Piotr Langer senior).

W sezonie 5 do obsady dołącza również nowe twarze m. in. Jan Englert, Adam Ferency, Ewa Wencel, Małgorzata Potocka, Witold Dębicki, Paweł Kos, Jacek Mikołajczak, Maja Pankiewicz.

Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
pracujące mamy sezon 7 kiedy
Czytaj więcej

“Pracujące mamy” sezon 7 – kiedy premiera nowych odcinków?

Jeśli jesteś fanem serialu "Pracujące mamy", z pewnością z niecierpliwością wyczekujesz premiery nowych odcinków sezonu 7. W tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie wszystkie najważniejsze informacje na ten temat - kiedy pojawią się nowe odcinki, gdzie będzie można je oglądać i co będzie się działo w fabule serialu.
demon slayer sezon 3 kiedy
Czytaj więcej

Kiedy wyjdzie 3 sezon Demon Slayer?

Oficjalne konto twórców Demon Slayer na twitterze, 13 lutego ogłosiło, że 3 sezon jest już w produkcji. Jednak od tego czasu nie ogłoszono oficjalnej daty premiery nowego sezonu. Są jednak spekulacje na ten temat i najczęściej mówi się o listopadzie 2023 lub sierpniu 2023, argumentuje się to datą premiery poprzedniego sezonu, który wypadł na sezon jesienny.