Kiedy wyjdzie 3 sezon Demon Slayer?

Oficjalne konto twórców Demon Slayer na twitterze, 13 lutego ogłosiło, że 3 sezon jest już w produkcji. Jednak od tego czasu nie ogłoszono oficjalnej daty premiery nowego sezonu. Są jednak spekulacje na ten temat i najczęściej mówi się o listopadzie 2023 lub sierpniu 2023, argumentuje się to datą premiery poprzedniego sezonu, który wypadł na sezon jesienny.
demon slayer sezon 3 kiedy
Fot. trailer serialu: “Demon Slayer” – zrzut ekranu

 Na ten moment można się nacieszyć zwiastunem nowego sezonu, który jest podsumowaniem poprzednich sezonów oraz krótkim przedstawieniem nowych postaci, które wystąpią w sezonie 3.

Kto wyprodukuje nowy sezon?

    Dla fanów serialu jest dobra wiadomość – sezon 3 będzie produkowany przez tych samych twórców, co w poprzednich sezonach. Reżyserem będzie Haruo Sotozaki – reżyser poprzednich dwóch sezonów i filmu pełnometrażowego Kimetsu no Yaiba film: Pociąg Mugenma. Można zatem założyć, że jakością trzeci sezon będzie dorównywał poprzednim.

O czym będzie opowiadał nowy sezon?

    Serial anime jest stworzony na podstawie mangi o tym samym tytule. Twórcą opowieści i ilustratorem jest Koyoharu Gotouge. Na podstawie zwiastunu, można się domyślić, że historia będzie zobrazowaniem rozdziałów 100-127 mangi. Opowiadają o wydarzeniach w Swordsmith Village i przybliżają nam historię nowych filarów – miłości i mgły, których ukazano już wcześniej, w sezonie 1, jednak nie było rozwinięcia ich historii.

    Twórcy bardzo oszczędnie dzielą się informacjami o serialu, jednak fani mangi doskonale znają wydarzenia, jakie szykują się dla miłośników anime.

Kiedy będzie więcej informacji o 3 sezonie?

    Więcej informacji ukaże się 10 grudnia 2022 roku, w japońskiej telewizji. Twórcy anime chcą udostępnić te informacje zaraz po filmie Kimetsu no Yaiba film: Pociąg Mugenma, który tego dnia będzie ukazywany w telewizji. Można zatem założyć, że fani anime z Japonii, krótko po nowych informacjach chętnie się nimi podzielą z resztą fanów Demon Slayer.

Ile odcinków będzie miał 3 sezon Demon Slayer?

    Jak wyżej wspomniano, anime jest na podstawie mangi, która liczy 205 rozdziałów. Trzeci sezon będzie się opierał na rozdziałach 100-127, więc śmiało, można założyć, że przy takiej ilości wydarzeń z rozdziałów wyjdzie 12 odcinków. Na ten przykład sezon pierwszy miał 26 odcinków i został stworzony na podstawie 52 rozdziałów, natomiast film trwał 1 godzinę i 57 minut, a opierał się na rozdziałach 53-69.

Sprawdź!
Kiedy 3. sezon „Ginny and Georgia”? Świeże informacje o kolejnej odsłonie serialu!

    Można zatem wysnuć kolejną teorię – czekają na nas przynajmniej 2 kolejne sezony (oprócz 3) Demon Slayer, biorąc pod uwagę ilość rozdziałów, jaka zostanie dla twórców anime.

Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
pamiętniki z wakacji nowy sezon
Czytaj więcej

„Pamiętniki z wakacji” wrócą! Chcesz polecieć na Kanary?

To już oficjalnie potwierdzone – będzie nowy sezon „Pamiętników z wakacji”. Dla części widzów kultowego programu, dla innych szczytu telewizyjnej żenady. Obie grupy powinny być zainteresowane konkretami. Poznaj najnowsze informacje!
kiedy będzie 2 sezon heartstopper
Czytaj więcej

Kiedy będzie 2 sezon „Heartstopper”? Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

Kiedy będzie 2 sezon „Heartstopper”? To pytanie nurtuje fanów serialu na całym świecie. Jeśli ty też z niecierpliwością czekasz na kolejne przygody Nicka i Charliego, mamy dla ciebie dobrą wiadomość! Szczegóły dotyczące drugiego sezonu są już dostępne. Zapraszamy do lektury!
lupin sezon 3
Czytaj więcej

„Lupin” sezon 3 – dżentelmen-złodziej powraca!

„Lupin” – sezon 3. nadchodzi wielkimi krokami i przynosi nowe wyzwania dla uwielbianego przez wszystkich Assane Diopa. Sprawdź, jakie niespodzianki szykują twórcy i kiedy premiera nowych odcinków!