Filmy o kanibalach – osiem produkcji o kanibalach, które warto zobaczyć

Filmy o kanibalach budzą zwykle skrajne emocje. Niektórych fascynują, innych – przerażają do tego stopnia, że powodują nocne koszmary. Sprawdź, jakie filmy o ludożercach warto zobaczyć, aby wszechstronnie poznać ten gatunek kinowy.
Filmy o kanibalach

Oczywiście, takie filmy kojarzą się głównie z niskiej jakości horrorami. Jednak nie wszystkie z nich to produkcje klasy B. Niskiej klasy efekty specjalne i fontanny krwi dotyczą raczej kiepskiej jakości tytułów. Dzisiaj w zestawieniu znajdą się zarówno niskiej klasy produkcje, przy których jednak wciąż można doskonale się bawić, jak i filmy wyższej jakości. Tym razem do seansu nie przygotowuj lepiej żadnych przekąsek.

„Delicatessen”

Delicatessen plakat

Czy film o kanibalach może być komedią? Jak najbardziej, choć, oczywiście – czarną komedią. „Delicatessen” to surrealistyczna i nieco szalona opowieść o sklepie mięsnym. Pochodzenia sprzedawanych tam produktów można się domyślić. Do kamiennicy, w której znajduje się sklep, przybywa nowy lokator. Czy i on zostanie przeznaczony przez rzeźnika na mięso? A może spotka go inny los? Aby się o tym przekonać, po prostu obejrzyj film. 

Całość utrzymana jest w mrocznym, postapokaliptycznym klimacie. Seans będzie prawdopodobnie wymagać od ciebie może delikatnej zmiany podejścia do filmów o ludożercach. Mimo to – naprawdę warto!

„Wzgórza mają oczy (1977)”

Wzgórza mają oczy plakat

Tym razem to klasyczny horror o kanibalach pochodzący z klasy B. Przez pustynię porusza się samochód. Podróżujący w nim ludzie nie wiedzą, że już za parę chwil będą musieli stawić czoła żądnym krwi mordercom. Dużo posoki, oderwanych kończyn – niestety, to wszystko wykonane w dość miernym stylu.

W pewnym sensie to film tak zły, że aż dobry. Nie bez powodu jest jednak wymieniany jednym tchem z takimi klasykami jak „Teksańska masakra piła mechaniczną”. Idealny dla fanów kina kanibalistycznego oraz dorosłych z dystansem do siebie.


„Snowpiercer: Arka Przyszłości”

Snowpiercer: Arka Przyszłości plakat

To wspomniana już wcześniej wysokobudżetowa produkcja, w której występuje ludożerca. Film opowiada o postapokaliptycznym świecie, w którym ostatni ocalali ludzie znajdują się w pędzącym pociągu. Głównym wątkiem filmu jest rewolucja uciskanej w ostatnich wagonach ludzkości przez tych żyjących bliżej lokomotywy. W pociągu panuje bowiem system klasowy. 

Sprawdź!
Filmy o górach – zestawienie 10 produkcji. Obejrzyj dobre filmy o przygodach na wysokości!

Znajdzie się tu też, oczywiście, nieco ukryty wątek kanibali. Film jest obrazem może nieco przytłaczającym i negatywnym, ale też pełnym akcji i widowiskowych efektów specjalnych. Bez wątpienia wart polecenia.

„Sweeney Todd: Demoniczny Golibroda z Fleet Street”

Sweeney Todd: Demoniczny Golibroda z Fleet Street plakat

Johnny Depp – kto nie lubi tego aktora, który znany jest przede wszystkim z roli Jacka Sparrowa z „Piratów z Karaibów? Tym razem jednak występuje on w roli ludożercy, który pod przykrywką golibrody spożywa ciała swoich „klientów”. 

Johnny Depp często współpracuje z Timem Burtonem i tutaj też będziesz mieć do czynienia z tym ekscentrycznym duetem. Całość opowieści ma mocno gotycki klimat, tak charakterystyczny dla tego reżysera. Fanom Deppa i Burtona filmu nie trzeba polecać! Nieprzekonani powinni sami poznać jego wartość.

„Krwawy obiad”

Krwawy obiad plakat

Tym razem coś kompletnie odjechanego. To przedziwny horror, w którym dwóch z nich próbuje wskrzesić starożytną boginę, Shitaar. Niestety, aby to zrobić, potrzebują zebrać dość nietypowe przedmioty, między innymi ludzkiego mózgu. 

Ten film to prawdziwa jazda bez trzymanki. Widok fontann krwi, które w tym filmie leją się strumieniami, zostanie z tobą na dłużej. Film charakteryzuje się też bardzo unikatowym poczuciem humoru.

Jeśli jesteś człowiekiem o mocnych nerwach i równie mocnym żołądku – obejrzyj go!

„Tytus Andronikus”

Tytus Andronikus plakat

Tym razem kino nieco bardziej ambitne. To adaptacja sztuki Williama Shakespeare’a, w której nie zabraknie wątku kanibalistycznego.

Film przedstawia dowódcę rzymskich legionów, który powraca po wojnie do miasta. Według tradycji musi zabić jednego z pojmanych w trakcie potyczek jeńców. W efekcie czego spada na niego zemsta. 

Tak zaczyna się adaptacja jednej z najkrwawszych tragedii angielskiego pisarza. To być może nieco trudniejszy w odbiorze film, ale samo nazwisko Shakespeare’a to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie.

„Platforma”

Platforma plakat

Ten film o przetrwaniu jest naprawdę przerażający! Wszyscy bohaterowie uwięzieni są w wielopoziomowym budynku. Codziennie z górnych do dolnych pięter zjeżdża pewna ilość żywności. Jednak tylko ci przebywający na górze mają szansę coś zjeść. Reszta musi sobie poradzić inaczej, jeśli chce przeżyć.

Sprawdź!
Filmy o alkoholizmie – obraz pokus w dzisiejszym świecie. Które produkcje warto obejrzeć?

To naprawdę budząca grozę wizja, a film stawia również ciekawe pytania natury psychologiczno-filozoficznej. Film dostępny jest w serwisie Netflix. Warto zobaczyć tę hiszpańską produkcję!

„Hannibal”

<keywordmark>Hannibal</keywordmark> plakat

Tworząc zestawienie filmów o ludożercach, nie sposób zapomnieć o Hannibalu Lecterze. To w końcu czołowy kanibal świata filmów. Z biegiem lat powstało wiele produkcji z tą postacią. Do szczególnie polecanych filmów z tego gatunku należy „Hannibal” z 2001 roku. To świetnie przyjęta kontynuacja „Milczenia Owiec”.

Tytułowy bohater jest jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców na świecie za liczne morderstwa. Szuka go także też jedna z jego byłych ofiar. Mason Veger – w tej roli Gary Oldman – pałą rządzą zemsty i nie spocznie, dopóki nie rzuci Lectera świniom na pożarcie. Kto tym razem będzie górą?

To już wszystkie filmy o kanibalizmie przygotowane w ramach zestawienia. Oglądanie filmów kina kanibalistycznego to dość nietypowy sposób spędzenia wolnego czasu. Jeśli jednak dostarcza to ciekawych wrażeń i niezapomnianych emocji, to czemu nie?

 ŹRÓDŁA

https: //www.indiewire.com/feature/best-cannibal-movies-93276/

https ://www.antyradio.pl/Filmy-i-seriale/Filmy/Kanibalizm-w-kinie-przeglad-filmow-6-produkcji-ktore-warto-zobaczyc-41178

Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
filmy podobne do hobbita
Czytaj więcej

Filmy podobne do „Hobbita” – 5 słynnych filmów fantasy

Filmy podobne do „Hobbita”, czyli dzieła z pogranicza fantasy i akcji, to ciekawa lista tytułów, która powinna przypaść do gustu fanom gatunku. Jeśli podobały ci się filmy Petera Jacksona, musisz poznać nasze propozycje!