Sprawdź, jakie filmy o pociągach i z koleją w tle znajdziesz w tym zestawieniu. Jeśli lubisz pociągi, ten przegląd jest właśnie dla ciebie. W niektórych produkcjach kolej gra główną rolę, a w innych – pozostaje jedynie tłem.
„Morderstwo w Orient Expressie”
Remake filmu o pociągu z lat 70. XX wieku, który był adaptacją powieści kryminalnej Agathy Christie, wydanej w 1934 roku. W tytułowym Orient Expressie dochodzi do morderstwa. Nikt nie zna tożsamości zabójcy. Za rozwiązanie zagadki bierze się detektyw Hercules Poirot, którego gra Kenneth Branagh. Czy uda mu się odkryć, kto zabił, zanim morderca zaatakuje ponownie?
To pełen napięcia, sensacyjny film o pociągu. Klasyką, którą po prostu trzeba obejrzeć!
„Transsiberian”
To kolejny wśród filmów o kolei, a konkretnie – o długiej podróży pociągiem. Tym razem, jak sam tytuł wskazuje, chodzi jednak o słynną trasę wiodąca z Chin do Moskwy. W pociągu znajduje się amerykańskie małżeństwo, którego losy będziesz śledzić w filmie. Początkowo wszystko wydaje się przebiegać według planu, ale wkrótce ich podróż pokrzyżuje inna para. Nikt w pociągu nie jest tym, kim wydawał się być na pierwszy rzut oka…
„Dziewczyna z pociągu”
Rachel to kobieta po przejściach. Jest załamana rozwodem i próbuje zająć się czymkolwiek, by chociaż przez chwile o nim nie myśleć. Wybrała podróż pociągiem i fantazjowanie o parze mieszkającej w domu, obok którego biegną tory.
Jeśli lubisz nietypowe filmy o pociągach, ten może przykuć twoją uwagę. Skupia się na jednej bohaterce, która wkrótce odkrywa, że jej fantazje mocno odbiegają od rzeczywistości…
„Pociąg do Darjeeling”
Tak jak większość filmów o pociągach, ta produkcja to film drogi. Chodzi jednak nie tylko o pokonywanie dystansu, ale też drogę do pojednania skłóconej rodziny.
Trzech braci postanawia się udać w duchową podróż po Indiach, a jako środek transportu wybierają oczywiście pociąg. Jak można się domyślić, nie wszystko odbędzie się tak, jak mężczyźni zakładali. Czeka ich przygoda, którą trudno było przewidzieć. A wszystko to w egzotycznej scenerii półwyspu indyjskiego. Warto zobaczyć takie filmy o pociągach!
„Snowpiercer: Arka Przyszłości”
To jeden z dystopijnych filmów o pociągach, w którym pasażerowie są ostatnimi ludźmi na ziemi. Cała planeta skuta jest lodem, a pędzący pociąg to jedyne miejsce, gdzie można przeżyć. Tak jak w rzeczywistości, wagony pociągu podzielone są na klasy. Jak przystało na niepokojące filmy o pociągach, w tej sytuacji niesie to za sobą o wiele większe konsekwencje. Pasażerowie niższych klas są wyzyskiwani przez zarządzającą pociągiem pierwszą klasę. W takiej sytuacji łatwo sobie wyobrazić, że wkrótce pojawi się ktoś, kto roznieci rewolucję…
„Wyrzuć mamę z pociągu”
Szukasz filmów o pociągach z bardziej prowokującymi tytułami? Ten na pewno się nada. I nie jest on tylko na pokaz, ponieważ główny bohater, Larry Donner – czyli Billy Crystal – zostaje nakłoniony, by zabić mamę jednego ze swoich znajomych. Do tego dochodzi wątek z życia prywatnego Larry’ego, którego była żona wydała powieść napisaną przez niego pod własnym nazwiskiem. Książka osiągnęła spory sukces, ale to kobieta zebrała wszystkie laury. Teraz pisarz, nie mogąc wymyślić niczego nowego, staje się coraz bardziej zdesperowany. Czy, poszukując utraconej weny, rzeczywiście dopuści się mordu?
„Pociąg”
Doskonale przyjęty przez krytyków i publiczność polski film o pociągu. Całość jest równie prosta i bezpretensjonalna, jak sam tytuł produkcji. To opowieść o nietypowej parze, która zmuszona jest podróżować w jednym przedziale na skutek braku miejsc. Oboje szukają samotności, ale mimo to z czasem udaje im się dojść do porozumienia. Rodzi się między nimi fascynująca relacja.
To ubogi w scenografię film, który przypomina nieco teatr. Mimo tego jego psychologiczna głębia zadowoli nawet najbardziej wymagającego widza.
„Powrót do przyszłości 3”
Trzecia część klasycznej trylogii dla młodzieży z lat 80 również zalicza się do filmów o pociągach. Duet młodego Marty’ego i ekscentrycznego profesora Emmeta tym razem bierze udział w przygodzie na Dzikim Zachodzie. A jak Dziki Zachód, to też pociągi. Jednym z nich będzie skonstruowany przez naukowca wehikuł czasu, niezbędny bohaterom, by uporać się ze spotkanymi na drodze problemami. Ta pełna komedii produkcja reprezentuje filmy o pociągach w ciekawy i nietuzinkowy sposób.
„Harry Potter i Kamień Filozoficzny”
Wśród filmów z pociągami w tle znajduje się też ten. Tutaj kolejowym bohaterem jest Hogwart Express, który przewozi uczniów szkoły dla magów.
Jest to też pierwsza z cyklu ekranizacja książek o Harrym Potterze, którego zna dziś niemal każdy. O ile późniejsze części są przeznaczone bardziej dla nastolatków, „Kamień Filozoficzny” to zdecydowanie kino rodzinne, przy którym świetnie bawią się zarówno odkrywające magiczny świat dzieci, jak i dorośli. Wszyscy docenią, że w filmie na pierwszym miejscu nie zawsze stawiane są czary, ale przyjaźń. A może to właśnie magia przyjaźni?
„Nieznajomi z pociągu”
Alfred Hitchcock to reżyser znany ze swojego nowatorskiego podejścia do kina. Tym razem postanowił zrobić dołożyć cegiełkę do filmów o pociągach, ale nie tylko o nich.
Dwóch ekscentrycznych mężczyzn obmyśla zbrodnię doskonałą. Obaj dokonają zabójstwa. Ofiarami mają być żona jednego z mężczyzn, która nie zgadza się na rozwód, oraz ojciec drugiego, który despotycznie ogranicza syna. Czy ostatecznie układ zostanie zrealizowany? To pełna mrocznej energii opowieść o walce egoistycznego pragmatyzmu z moralnością.
„Samoloty, pociągi i samochody”
Ta produkcja o podróży różnymi środkami transportu zalicza się również do filmów o pociągach. Zarówno z pojazdami szynowymi, jak i tymi poruszającymi się na drogach czy w powietrzu, zdarzają się problemy. W tym tytule jednak bohaterowie będą mieć nieprzyjemności z wszystkimi tymi maszynami. A to niedobrze, bo obaj mężczyźni chcą jak najszybciej wrócić do domu na święta.
To komedia pełna nieprzewidywalnego humoru. Godna polecenia fanom filmów o pociągach i nie tylko.
To już koniec dzisiejszego przeglądu filmów o pociągach. W zestawieniu znalazło się wiele ciekawych produkcji, z których z pewnością wybierzesz idealną na najbliższy seans. Być może to właśnie w pociągu obejrzysz którąś z nich?