Niemieckie seriale Netflix – „Dark” i inne świetne produkcje [TOP 10]

Niemieckie seriale Netflixa są bardzo ciekawe i zróżnicowane. Wśród nich największą karierę zrobił thriller fantasy „Dark”, ale to nie jedyny tytuł, jakim mogą pochwalić się Niemcy.
niemieckie seriale netflix

Jeśli szukasz niemieckich seriali, Netflix będzie dobrym miejscem do rozpoczęcia eksploracji. Na platformie znaleźć można bardzo różnorodne produkcje zrealizowane w Niemczech – od brutalnych dramatów historycznych po czarne komedie o nastolatkach. Które z nich są najlepsze? Sprawdź nasze propozycje.

Najlepsze niemieckie seriale Netflix – co warto obejrzeć?

Język niemiecki odrzuca wielu widzów z Polski, a szkoda, bo nasi sąsiedzi zza Odry mają do zaoferowania wiele ciekawych filmów i seriali. Niektóre z nich można znaleźć na platformach streamingowych, takich jak Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video czy Apple TV+. Tym razem skupimy się wyłącznie na odcinkowych produkcjach pierwszego z wymienionych serwisów. Przedstawiamy 10 najlepszych niemieckich seriali Netflix.

„Dark” (2017) – 3 sezony

Pierwszy i największy hit Netflixa wśród produkcji z Niemiec. Nazywany niemieckim „Stranger Things” serial opowiada zagmatwaną historię kilku rodzin z małego miasteczka, która obejmuje swoim zasięgiem kilkadziesiąt lat i toczy się na kilku płaszczyznach czasowych. W rolach głównych Louis Hofmann, Lisa Vicari, Julika Jenkins i Oliver Masucci.

„Kod wart miliardy dolarów” (2021) – 1 sezon

Czy wiesz, że algorytm, na którym opiera się Google Earth, został podobno stworzony przez małą firmę z Berlina? Nikt o tym nie wie, ponieważ przedstawiciele ART+COM przegrali sprawę o patent z amerykańskim gigantem. Jeśli chcesz poznać fabularyzowane kulisy tej intrygującej historii, koniecznie zobacz „Kod wart miliardy dolarów”. Twórców TerraVision zagrali Mark Waschke i Misel Maticevic.

Sprawdź!
Seriale fantasy Netflixa – „Wiedźmin” to nie wszystko. TOP 10 tytułów, które warto obejrzeć

„Plemiona Europy” (2021) – 1 sezon

Niemiecki serial Netflixa w klimacie postapo. Jego twórcy przenoszą widzów do 2074 roku, w którym ludność Europy podzieliła się na małe, skłócone ze sobą plemiona. Światu grozi totalna zagłada. Jedyna nadzieja tkwi w trójce rodzeństwa z pokojowego plemienia Źródlan. W ich rolach wystąpili Emilio Sakraya, Henriette Confurius i David Ali Rashed.

„Berlińskie psy” (2018) – 1 sezon

Dwóch detektywów z berlińskiej policji dzieli niemal wszystko. Kiedy dochodzi do zabójstwa na tle politycznym, zostają zmuszeni do współpracy jako partnerzy. Tak rozpoczyna się ich wspólna walka z przestępczym światkiem stolicy oraz własnymi słabościami. W głównych rolach „Dogs of Berlin” pojawili się Fahri Yardim i Felix Kramer.

„Słowa pożegnania” (2018) – 1 sezon

Klasyczna czarna komedia w niemieckim wydaniu. Karla (Anke Engelke) to kobieta w średnim wieku, której świat rozpada się na kawałki po śmierci męża. By uporać się z własną żałobą, postanawia zostać zawodową mówczynią na… pogrzebach. Serial w ciepły i humorystyczny sposób ukazuje różne oblicza radzenia sobie ze stratą bliskich.

„Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko)” (2019) – 3 sezony

Kolejny serial niemiecki, który cieszy się dużą popularnością na Netflix, to komediowa opowieść o nastolatkach. Głównym bohaterem jest nerd o imieniu Moritz, który zostaje porzucony przez dziewczynę dla szkolnego dilera, w efekcie czego wraz z kumplem postanawia rozkręcić narkotykowy biznes online. W rolę Moritza wciela się Maximilian Mundt.

„Barbarzyńcy” (2020) – 1 sezon

Brutalny dramat historyczny, który opowiada o legendarnym Arminiusie – przedstawicielu germańskiego plemienia Cherusci wychowanym przez Rzymian na wojskowego. Kiedy podczas jednej z misji Arminius trafia na swoje rodzinne tereny, rozpoczyna bunt, który na stałe zapisze się w historii. W jego roli wystąpił Laurence Rupp.

„Zaginięcie Birgit Meier” (2020) – 1 sezon

Choć w gatunku true crime series zdecydowanie królują Amerykanie, wśród niemieckich seriali Netflix znajdziemy interesującą perełkę dla fanów dokumentów o prawdziwych zbrodniach. Ta czteroodcinkowa produkcja opowiada o sprawie kobiety, która zniknęła bez śladu w 1989 roku. Rozwścieczony opieszałością policji brat zaginionej postanowił przeprowadzić własne śledztwo w jej sprawie, co doprowadziło go do przerażających odkryć.

Sprawdź!
Premiery seriali [cnt-year] – najważniejsze produkcje, na które warto czekać [nowości i kontynuacje]

„Pachnidło” (2018) – 1 sezon

Wariacja na temat słynnego dzieła Patricka Süskinda, które w 2006 roku na ekran przeniósł Tom Tykwer. Akcja serialu toczy się we współczesnych Niemczech i rozgrywa się w środowisku detektywów badających sprawę śmierci dziewczyny, której wycięto gruczoły zapachowe. W jednej z głównych ról występuje August Diehl.

Jeśli lubisz oglądać seriale Netflixa i masz ochotę poznać produkcje z innych krajów, które są dostępne na platformie, sięgnij do naszych pozostałych zestawień. Znajdziesz wśród nich artykuły o najlepszych seriach serwisu z Francji, Hiszpanii, Turcji czy Korei Południowej.

Archiwum: maj 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
telenowele meksykanskie
Czytaj więcej

Telenowele meksykańskie. Najpopularniejsze, najlepsze seriale z Meksyku

Telenowele meksykańskie od lat są ważną częścią popkultury. Ekspresyjne aktorstwo, bohaterowie zakochujący się z niezwykłą łatwości, przejmująca muzyka, namiętne romanse i dramatyczne zwroty akcji. Sprawdź, co wyróżnia te produkcje i poznaj najgorętsze nazwiska oraz seriale!
seriale tureckie
Czytaj więcej

Seriale tureckie – 8 propozycji dla fanów gatunku

Popularność produkcji obyczajowych, z elementami romansu, nie powinna dziwić. Są one chętnie oglądane na całym świecie. Nieoczekiwanie w ostatnich latach – szczególnie w Polsce – na czoło zaczęły wysuwać się seriale tureckie.