Serial „Ozark” opowiada historię rodziny doradcy finansowego Martina, który wraz z rodziną musi opuścić dom rodzinny w Chicago i przenieść się do krainy Ozark w stanie Missouri. Kłopoty finansowe zmuszają głównego bohatera do poszukiwania rozwiązania – swój dług wobec bossa narkotykowego może spłacić tylko w jeden sposób, musi wyprać 500 milionów dolarów. Widzowie mogą śledzić zmagania miejscowej ludności Ozark, wśród której nie brak osób, które robią wszystko, by wyjść cało ze starcia z mafią narkotykową. Czwarty, ostatni wyemitowany sezon serialu Ozark”, natychmiast trafił na listę 10 najpopularniejszych seriali w Polsce i 70 innych krajach. Fani serialu zastanawiają się, czy losy Byrde’ów doczekają się kontynuacji, a producenci zdecydują się na kolejną serię „Ozark”. Sezon 5. jest realny? Sprawdzamy!

„Ozark” – sezon 5. pojawi się na platformie Netflix?

Sezon 4. serialu Ozark jest zarazem finałowym. Niestety, miłośnicy Marty’ego Byrde’a i jego rodziny będą musieli rozstać się z ulubionymi bohaterami. Produkcja nie doczeka się kontynuacji w postaci 5. sezonu. Ciekawostką jest jednak fakt, że część 4. została podzielona na dwie. Trzy pierwsze sezony serialu miały po 10 odcinków, natomiast sezon 4 to aż 14 odcinków. Twórcy postanowili zatem podzielić ostatni sezon na dwie części, każda po 7 odcinków. Historia doradcy finansowego i jego bliskich dobiegła końca. Emisja ostatnich odcinków rozpoczęła się 29 kwietnia 2022 roku. Zapowiedzią był zwiastun, który dodatkowo podgrzał atmosferę i zaostrzył apetyt czekających na finał opowieści.

Serial „Ozark” – obsada

Marty i Wendy to małżeństwo, które musi stawić czoła niemałym problemom finansowym. Dodatkowym kłopotem jest to, że małżonkowie zadarli z drugim co do wielkości kartelem narkotykowym w Meksyku. Serial opowiada niezwykłą historię zmagań rodziny. To dramat, który został doceniony nie tylko przez widzów, lecz także krytyków. Na wysokie oceny zasłużyli również aktorzy serialu:

  • Jason Bateman;
  • Laura Linney;
  • Sofia Hublitz;
  • Julia Garner;
  • Skylar Gaertner.

Do obsady ostatniego, czwartego sezonu dołączyło kilka osób (Alfonso Herrera, Adam Rothenberg, Bruno Bichir, CC Castillo, Katrina Lenk).

Za co kinomaniacy pokochali Ozark?

Już pierwszy odcinek doskonałego serialu „Ozark” pokazuje, na co kładą nacisk twórcy. Łatwo się domyślić, że nie będzie to przyjemna i ckliwa opowieść. Cały serial, będący historią Byrde’ów, przepełniony jest mrokiem i krwią, a śmierć wdziera się tutaj nader łatwo i często. Kolejne odcinki i sezony pokazują, jak główni bohaterowie coraz bardziej toną w kłopotach. I choć na początku wydaje się, że Marty jest tu najważniejszy i to właśnie on wyciągnie rodzinę z odmętów, wkrótce widzowie przekonują się, że kontrolę nad chaosem przejmuje powoli jego żona, Wendy.

Zakończenie produkcji „Ozark”. Sezon 5. nie powstanie

Miłośnicy serii pochłonięci zmaganiami bohaterów, zastanawiali się, jaki finał będzie miała ta przesycona mrokiem opowieść. Niemałym zaskoczeniem może być fakt, że twórcy hitu Netflixa postanowili jako zakończenie potraktować Ozark sezon 4. Co więcej, nakręcono 14 odcinków, tworząc z nich dwie części sezonu (każda po siedem odcinków). Część 1 kolejnego sezonu widzowie mogli oglądać od 21 stycznia 2022 roku, natomiast 2 część finałowego sezonu 3 miesiące później. Choć fani mogliby oczekiwać kontynuacji „Ozark”, sezon 5. nie został zaplanowany przez twórców. Jak zatem zakończyła się ta historia?

Zakończenie serialu Ozark. Spełnienie oczekiwań czy rozczarowanie?

Zakończenie serii o rodzinie starającej się wyjść na prostą i wrócić do spokojnego życia jest podobne w tonie do wszystkich wcześniejszych odcinków. Równie mroczne, dramatyczne i niespokojne. Konkluzją może być stwierdzenie, że każdy ponosi konsekwencje swoich czynów i każdy musi zostać ukarany. Finał „Ozark” każe widzowi pochylić się nad tym, czym jest rodzina, jakimi wartościami moralnymi warto się w życiu kierować, a także do czego mogą prowadzić własne ambicje. „Ozark” nie jest łatwym i przyjemnym serialem, jednak niesie za sobą potężny ładunek emocjonalny. Tak naprawdę wszystko jest tu niejednoznaczne. Nawet dobro i zło nie są jasno zarysowane. Nie sposób nie zgodzić się z twórcami serii, że czasem bardzo trudno o właściwą ocenę zarówno sytuacji, jak i ludzi.

Czy fanów opowieści zakończenie rozczarowało? Tych, którzy delektowali się kolejnymi odcinkami serialu i z prawdziwą satysfakcją obserwowali coraz doskonalszą grę aktorską i sposób prowadzenia narracji, finał na pewno nie rozczarował. Jeśli ktoś poszukiwał nagłego przyspieszenia akcji i typowego happy endu mógł poczuć lekki dyskomfort. Śmiało można jednak powtórzyć za krytykami i recenzentami, że to jedna z lepszych produkcji Netflix. Niestety produkcji, która zakończyła się na sezonie 4. Jeśli liczysz na kontynuację „Ozark”, sezonu 5. nie powinieneś wyczekiwać, ponieważ historia została domknięta.

Archiwum: maj 2022