Jeśli szukasz filmów Vegi, Netflix to właściwe miejsce, ponieważ gigant streamingowy postanowił skorzystać z popularności filmowca i w swojej bibliotece umieścił niemal połowę jego produkcji. W ofercie serwisu znajdują się też dwa seriale zrealizowane na podstawie jego hitów. Sprawdź, które tytuły Patryka Vegi możesz obejrzeć na platformie.

Filmy Vegi – Netflix wychodzi naprzeciw fanom reżysera

Patryk Vega debiutował w 2005 roku filmem „PitBull”, który został świetnie przyjęty przez widownię i krytykę. Kinomani widzieli w nim następcę Władysława Pasikowskiego, który będzie dostarczał mocnych wrażeń w swoich brutalnych i surowych produkcjach. Vega nieoczekiwanie skierował się jednak w stronę komedii, co zdecydowanie nie wyszło mu na dobre.

Dlaczego Netflix udostępnia filmy Vegi?

Kiedy reżyser powrócił z kolejnymi „PitBullami”, nie miały już w sobie tej świeżości i zadziorności, za które doceniono jego debiut. Mrok i brud zastąpiły tandeta i kicz, zaś świetnego Marcina Dorocińskiego – aktorzy pokroju Piotra Stramowskiego. Z roku na rok było tylko coraz gorzej, coraz bardziej szokująco i coraz bardziej prymitywnie. Aż do tegorocznej produkcji „Miłość, seks i pandemia”, która może poszczycić się oceną 3,3 w popularnej bazie filmowej. „Grzecznie już było” głosi plakat najnowszego filmu Vegi. Jednak tak źle chyba jeszcze nigdy… Mimo ich tragicznie niskiego poziomu wiele osób nadal lubi filmy Vegi. Netflix ma tego świadomość, dlatego w ofercie serwisu nie brakuje propozycji dla jego fanów.

Filmy Patryka Vegi na Netflix – 8 słynnych hitów

Do największych hitów Patryka Vegi należą „PitBull. Niebezpieczne kobiety”, „Botoks” i „Kobiety mafii”. Każdy z nich zgromadził w kinach ponad 2 miliony widzów, a ich zwiastuny wyświetlono na YouTube prawie 7 milionów razy. Dwie z tych produkcji możesz aktualnie oglądać na Netflixie. Sprawdź, jakie inne filmy Vegi Netflix ma w swojej ofercie.

„Bad Boy” (2020)

Opowieść o dwóch braciach, którzy wybrali diametralnie odmienne style życia. Starszy został policjantem, młodszy – przestępcą. Kiedy drugi z mężczyzn trafia za kratki, jego starszy brat prosi swoją dziewczynę, utalentowaną prawniczkę, o pomoc. Kobieta staje się kością niezgody między mężczyznami. W rolach głównych Maciej Stuhr, Antoni Królikowski i Katarzyna Zawadzka.

„Botoks” (2017)

Jeden z największych hitów Vegi. Film przedstawia historie czterech kobiet, które splatają się w jednym szpitalu. Daniela (Olga Bołądź) jest ratowniczką medyczną, która dzięki operacjom plastycznym wyrasta na bezwzględną przedstawicielkę Big Pharmy. Magda (Katarzyna Warnke) to ginekolożka, która specjalizuje się w aborcjach. Patrycja (Marieta Żukowska) to chirurżka, która przerzuciła się na ginekologię estetyczną, zaś Beata (Agnieszka Dygant) to uzależniona od opioidów pracownica SOR-u. Losy każdej z bohaterek przedstawione są w skrajnie sensacyjny, płytki i prostacki sposób, by pokazać widzom, jakim piekłem są szpitale i jak zepsuci są pracownicy ochrony zdrowia. Na ekranie można też zobaczyć… scenę seksu z psem. Jakie jeszcze filmy Vegi Netflix ma w katalogu i czy warto je sprawdzić?

„Pętla” (2020)

Spokojnie, jedna z czterech produkcji Vegi, które miały premierę w 2020 roku, to nie remake arcydzieła Wojciecha Jerzego Hasa. Fabuła filmu skupia się na młodym policjancie, który w efekcie spotkania z dwójką braci z Ukrainy, przejmuje kontrolę nad nocnym klubem. W swoim przybytku oferuje ekskluzywne dziewczyny wpływowym mężczyznom, zbierając haki na swoich klientów. W roli głównej ponownie Antek Królikowski.

„Kobiety mafii” (2018)

Jak sugeruje sam tytuł, „Kobiety mafii” to opowieść o różnych przestępczyniach, córkach i kochankach gangsterów, w które wcielają się m.in. Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke, Aleksandra Popławska i Julia Wieniawa. Główną bohaterką jest natomiast Bela (Olga Bołądź), była policjantka, która na zlecenie ABW infiltruje mafię.

„Pitbull. Nowe porządki” (2016)

Drugi „Pitbull” Patryka Vegi, nakręcony po 11 latach przerwy, opowiada o walce policji z Grupą Mokotowską. Film wyznaczył kierunek kariery reżysera oraz wprowadził na ekrany plejadę jego ulubionych gwiazd, z Piotrem Stramowskim, Andrzejem Grabowskim i Tomaszem Oświecińskim na czele. Bezpośrednią kontynuacją filmu są „Niebezpieczne kobiety”, które trafiły do kin 10 miesięcy po „Nowych porządkach”.

„Polityka” (2019)

Zbiór luźno powiązanych anegdot i historii znanych z pierwszych stron gazet, których bohaterami są przedstawiciele polskiego rządu. Patryk Vega, kręcąc ten film, chciał otworzyć oczy swoim fanom i wyrazić sprzeciw wobec sposobu uprawiania polityki przez PiS. Cel był tak szczytny, że swoim udziałem w projekcie postanowili wesprzeć go aktorzy, tacy jak Daniel Olbrychski, Zbigniew Zamachowski i Maciej Stuhr.

„Plagi Breslau” (2018)

Czy przynajmniej dla tego filmu Vegi Netflix warto uruchomić do zaaranżowania seansu? Małgorzata Kożuchowska występuje tu jako nieustraszona policjantka, która bada sprawę makabrycznych morderstw. Ślady prowadzą ją do tajemnic Wrocławia, które sięgają XVIII wieku. W rozwiązaniu zagadki pomaga jej profilerka grana przez Darię Widawską.

„Służby specjalne” (2014)

Po likwidacji WSI politycy formują nową grupę do zadań specjalnych. Trafiają do niej agentka wyrzucona z ABW, żołnierz, który wrócił z Afganistanu oraz były funkcjonariusz SB. Wkrótce bohaterowie orientują się, że organizacja, do której ich zwerbowano, nie jest tym, czym być miała. W rolach głównych Olga Bołądź, Wojciech Zieliński i Janusz Chabior.

Jeśli lubisz produkcje Vegi, na Netflix znajdziesz też dwa seriale zrealizowane na postawie jego filmów. Są to „Botoks” i „Kobiety mafii”.

Archiwum: marzec 2024