Praca w biurze do niedawna kojarzyła się z sukcesem zawodowym. Dzisiaj coraz częściej mówi się o ciemniejszych stronach posiadania firmowego biurka i komputera. Czy popularny serial The Office opowiada o prawdziwym życiu pracowników biurowych?

The Office – dwie wersje kultowego serialu

Polska wersja kultowego serialu wywołała skrajne emocje wśród widzów, zwłaszcza osób nie mających doświadczenia w tego rodzaju pracy. Zwiększone zainteresowanie pracą na własny rachunek, korzystanie z nowoczesnych form kontaktu i prowadzenia działalności gospodarczej jak: wirtualne biuro Warszawa sprawia, że nie każdy rozumie specyficzny, biurowy humor. Popularny serial o pracownikach amerykańskiej firmy Dunder Mifflin w stanie Pensylwania emitowany w latach 2005-2013 jest odświeżoną wersją brytyjskiej serii o tym samym tytule. Biuro przedstawione przez europejskich pomysłodawców nie zdobyło jednak takiego uznania jak serial zza oceanu. Czy powodem jest znakomita rola cenionego aktora znanego z takich filmów jak: Bruce Wszechmogący, 40-letni prawiczek, Evan Wszechmogący? Steve Carell w roli ekscentrycznego kierownika Michaela Scotta wypada doskonale, ale popularność amerykańskiej wizji pracy biurowej wynika raczej ze znacznie mniej przygnębiającego obrazu firmowej rzeczywistości. Brytyjski The Office oceniono jako bardzo pesymistyczny i zbytnio oddający realia pracy za biurkiem, dlatego amerykańska, zabawna wersja została przyjęta przez widzów z ogromnym entuzjazmem. Okazuje się, że nawet jeśli pracujemy w podobnym miejscu, niechętnie przyjmujemy prawdę o szefie, współpracownikach czy nas samych.

The Office – uniwersalne przesłanie

The Office UK okazał się zbyt przytłaczający w swoim realistycznym ukazaniu poszczególnych postaci. Amerykański serial o biurze okazał się lżejszy w odbiorze, ale warto zauważyć, że bohaterowie posiadają cechy, które można przypisać kolegom zza biura. Czy w naszej firmie znajdzie się podlizujący podwładnym niczym serialowy Dwight Schrute? A może współpracownicy, którzy niczym się nie przejmują jak Ryan Howard? Czy każdy szef jest zapatrzony w siebie, a przy tym uważa się za zabawnego? Cechy głównych bohaterów można z powodzeniem dopasować do osób, z którymi pracowaliśmy lub nadal spędzamy osiem godzin dziennie. Można odnieść wrażenie, że satyryczne przedstawienie perypetii pracowników firmy w Scranton ukazują prawdziwy obraz specyficznych relacji w dowolnej firmie.

Polska wersja The Office

Serial o codziennym życiu w biurze w polskiej wersji dostępny jest od października 2021. Akcja serialu toczy się w firmie Kropliczanka, mającej siedzibę w Siedlcach. Pracownicy spółki produkującej wodę butelkowaną bawią widzów specyficznym humorem. Nie brakuje ekscentrycznego szefa, pracownika outsidera czy uroczej recepcjonistki. Polski serial biurowy cieszy się skrajnymi opiniami: krytycy zarzucają twórcom brak realizmu i przerysowanie postaci, zwolennicy doceniają ciekawą fabułę. Warto wyrobić sobie samemu opinię zapoznając się z codziennością siedleckiego biura i porównując z amerykańską i brytyjską wersją kultowego serialu.Praca w biurze rządzi się swoimi prawami, ale jak się okazuje, nie wszyscy potrafią się odnaleźć w specyficznych relacjach. Coraz więcej osób decyduje się na porzucenie stabilnej pracy na etacie i założenie działalności gospodarczej. Dla freelancerów najlepszym rozwiązaniem będzie wirtualne biuro w Warszawie, czyli prestiżowy adres do wynajęcia w atrakcyjnej lokalizacji i znacznie niższej cenie niż tradycyjna powierzchnia biurowa. W ofercie e-biura znajdziesz również wiele dodatkowych usług jak: profesjonalna obsługa korespondencji firmowej, obsługa prawna, prowadzenie księgowości, doradztwo podatkowe oraz pomoc w rejestracji spółek. Własna firma i wirtualne biuro to najlepszy sposób na przeżywanie biurowych przygód jedynie podczas oglądania serialu The Office.

Archiwum: marzec 2024