Z artykułu poznasz najlepsze filmy o Mikołaju, które idealnie wprowadza cię w świąteczny nastrój. Zestawiliśmy ze sobą produkcje zarówno kultowe, jak i nowe, ale godne uwagi.

„Ekspres Polarny” – piękny i magiczny film animowany

ekspres polarny plakat

„Ekspres Polarny” to film animowany, którego premiera miała miejsce w 2004 roku. Jest to piękna i magiczna opowieść o ośmioletnim chłopcu niewierzącym w Świętego Mikołaja. W Wigilię główny bohater zostaje obudzony przez nadjeżdżający pociąg, a ekscentryczny pan konduktor zaprasza malca do środka. Podczas podróży poznaje trójkę przyjaciół i dowiaduje się, że pociąg zmierza na Biegun Północny do siedziby samego Mikołaja. Film powstał na motywach powieści Chrisa Van Allsburga i jest to piękna opowieść o przyjaźni i magii świąt.

„Cud na 34 ulicy” – nietypowy film o Mikołaju

cud na 34 ulicy plakat

„Cud na 34 ulicy” to fabularny film familijny z 1994 roku. Akcja toczy się w Nowym Jorku w czasie Wigilii Bożego Narodzenia. Kris Kringle (Richard Attenborough) zostaje zatrudniony w luksusowym sklepie z odzieżą. Firma jest na skraju bankructwa i grozi jej przejęcie przez konkurencję. Kris w przebraniu Świętego Mikołaja, dzięki swoim niekonwencjonalnym pomysłom przyczynia się do podwojenia obrotów. Szef konkurencyjnej firmy obmyśla plan, który ma skompromitować Krisa. Pełna zwrotów akcji, piękna opowieść o o magicznym czasie świąt.

„Śnięty Mikołaj” – zamiana ról

śnięty mikołaj plakat

„Śnięty Mikołaj” to amerykański film świąteczny dla całej rodziny z 1994 roku. Calvin Scott to główny bohater, który nie poświęca czasu swojemu synowi. Najważniejsza dla niego jest praca i uważa, że święta są nikomu niepotrzebne. Zwrot akcji następuje w chwili, gdy Calvin przyłapuje prawdziwego Świętego Mikołaja na rozdawaniu prezentów. Przez ten zbieg okoliczności Mikołaj nie może już jeździć saniami zaprzęgniętymi w renifery i dostarczać prezenty. Główny bohater za namową swojego syna Charliego postanawia zastąpić Mikołaja w pracy, co kompletnie odmienia jego życie.

„Elf” – idealny film na świąteczny czas

elf plakat

„Elf” – to familijna komedia z 2004 roku. Produkcja opowiada historię pewnego niemowlaka, który podczas świąt Bożego Narodzenia wkrada się do worka Świętego Mikołaja, a ten zabiera go do swojej krainy. Malec wychowuje się z elfami i uczy jak być jednym z nich. Kiedy główny bohater Buddy osiąga dojrzałość, musi jednak opuścić elfią rodzinę i wyruszyć na poszukiwanie biologicznej matki i ojca. „Elf” to świąteczny film familijny, który pozwoli ci razem ze swoimi domownikami spędzić magiczne święta.

„Ratujmy Mikołaja” –  najlepsza propozycja na mikołajki

ratujmy mikołaja plakat

„Ratujmy Mikołaja” to amerykański film animowany, którego głównym bohaterem jest elf Bernard. Ów pomocnik Świętego Mikołaja ma wielkie marzenie, chciałby trafić do grona najbliższych współpracowników i pracować w elitarnym laboratorium. Niestety na skutek niefortunnego wypadku sprawia, że Święty Mikołaj traci swoją anonimowość. Bernard niechcący ujawnia lokalizację chciwemu milionerowi chcącemu wykraść sekrety laboratorium. Elf zmuszony jest szybko naprawić swój błąd i uratować pracodawcę i nadchodzące święta.

„Artur ratuje gwiazdkę” – klimat świąt ocalony

artur ratuje gwiazdkę plakat

„Artur ratuje gwiazdkę” to amerykański film animowany opowiadający historię Mikołaja, który odpoczywa na emeryturze. Mimo że już nie pracuje, co roku otrzymuje wiele listów od dzieci. Firmę prowadzi pierworodny syn Steve, będący pierwszy w kolejce do przejęcia biznesu wraz z prawem do noszenia czerwonego stroju. Na najstarszym synu od kilku lat ciąży obowiązek dostarczenia wszystkich prezentów pod choinki. Akcja nabiera tempa, gdy Gwen, pewna mała dziewczynka nie dostaje swojego prezentu, a sytuacje może naprawić jedynie najmłodszy z braci, Artur.

„Renifer Świętego Mikołaja” – wzruszająca historia

renifer świętego mikołaja plakat

„Renifer Świętego Mikołaja” to opowieść o przyjaźni, cudach i magii świąt. Głównym bohaterem tej przepięknej opowieści jest mała dziewczynka, a akcja toczy się wokół jej znajomości z rannym reniferem. Dziewczynka za wszelką cenę stara się pomóc go wyleczyć, żeby jak najszybciej wrócił do zaprzęgu Świętego Mikołaja. Jest to naprawdę dobry, wyciskający łzy z oczy film na świąteczny seans.

„Zły Mikołaj” – pozycja dla starszej widowni

zły mikołaj plakat

„Zły Mikołaj” to komediowa opowieść świąteczna, kierowana do starszej publiczności. Głównym bohaterem jest Willie Strokes, pracujący jako sobowtór Świętego Mikołaja w galerii handlowej. Zachowanie Williego różni się bardzo od tego, z którym utożsamia się prawdziwego Mikołaja. Bohater produkcji pije alkohol, klnie na dzieci i jest bardzo niemiły. Jednak jest jeszcze dla niego ratunek, ponieważ los zsyła mu drugą szansę. Obejrzyj film i przekonaj się, czy ją wykorzysta.

„Zawód Święty Mikołaj” – komediowa świąteczna produkcja

zawód święty mikołaj plakat

„Zawód Święty Mikołaj” to przezabawna komedia, której akcja toczy się wokół producentki telewizyjnej, poszukującej aktora do roli Świętego Mikołaja. W końcu udaje się znaleźć odpowiedniego kandydata, ale nie przypuszcza nawet, że jest on najprawdziwszym Świętym Mikołajem. Nowy aktor przedstawia się jako Nick i okazuje się, że też ma swoje problemy. Szuka bowiem godnego następcy, który zastąpi go po ponad dwustu latach pracy.

Marzeniem każdego dziecka jest poznanie bliżej mitycznej postaci przynoszącej prezenty, szczególnie w okresie świątecznym. Powyższe produkcje choć trochę rekompensują najmłodszym tę potrzebę i potrafią wprowadzić w piękny klimat bożonarodzeniowy.

Polecane na święta:

Archiwum: listopad 2022