Z artykułu poznasz najciekawsze seriale i filmy o pandemii. Stworzyliśmy ranking produkcji przygotowanych we współpracy z naukowcami i lekarzami poruszającymi temat COVID-19, wraz z krótkimi opisami.

„Wyjaśniamy: Koronawirus” – serial o pandemii

„Wyjaśniamy: Koronawirus” to miniserial produkcji Netflix’a dotyczący pandemii, wywołanej przez COVID-19. Po obejrzeniu otrzymasz odpowiedź na pytanie, w jaki sposób nowy koronawirus w tak krótkim czasie doprowadził do największej epidemii ostatniego stulecia. W produkcji badany jest też temat wpływu pandemii na życie ludzi oraz omawiany problem piętna, jakie odcisnęła epidemia na ludzkiej psychice. Miniserial powstał przy współpracy wielu ekspertów i naukowców.

„Bańka” – film o kręceniu filmu

„Bańka” to film o pandemii, a konkretnie o kręceniu filmu o latających dinozaurach, podczas trwania lockdownu. Pomysł na fabułę był bardzo obiecujący, szczególnie że produkcja pojawiła się na platformach VOD, kiedy wszystkie sytuacje, obostrzenia i środki ostrożności wszyscy mają w pamięci. Wielkim plusem tej komedii jest niebanalny pomysł, gwiazdorska obsada i humor. W tytule podjęto się opowiedzenia historii o kręceniu dużego filmu akcji, gdzie przedłużanie się zdjęć przez kwarantannę, obawy przed dotykaniem rekwizytów i dystans społeczny były na porządku dziennym.

„Miłość, seks & pandemia” – gniot Patryka Vegi, którego lepiej unikać

„Miłość, seks & Pandemia” nakręcony został jako dramat i faktycznie większość widzów ten dramat będzie odczuwała podczas seansu, chyba że jesteś akurat zagorzałym wielbicielem twórczości Vegi. Jest to film o pandemii, którego akcja toczy się wokół czwórki bohaterów. Trzy przyjaciółki spragnione zabawy i męskiego towarzystwa wychodzą na miasto trochę się zabawić. Ambitna dziennikarka Kaja (Anna Mucha) za swój cel obrała niejakiego Johnego, którego chce wykorzystać do napisania przebojowego artykułu.

Silna prokuratorka Olga, której życie rodzinne i feministyczne poglądy zostaną wystawione na próbę, gdy pozna przystojnego mężczyznę ze wschodu. Trzecia z kobiet to Nora (Małgorzata Rozenek-Majdan) zdolna fotografka, ale bez sukcesów w życiu osobistym. Życie trójki koleżanek zostaje obrócone do góry nogami na skutek różnych losowych wydarzeń.

„Songbird Rozdzieleni” – film o pandemii w gwiazdorskiej obsadzie

„Songbird Rozdzieleni” to film z gatunku thriller science fiction. Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Trwa czwarty rok pandemii, mieszkańcy muszą regularnie kontrolować temperaturę ciała, a osoby chore umieszczane są w obozach, z których nikt już nie wraca. Niko (K.J. Apa) jest kurierem w tym dystopijnym mieście, który może swobodnie się poruszać, ponieważ jest odporny na śmiertelny patogen wirusa. W momencie, kiedy dostaje informację, że jego ukochana ma trafić do strefy kwarantanny, za wszelką cenę próbuje znaleźć sposób, aby ją ocalić.

„Songbird Rozdzieleni” jest pierwszym nakręconym filmem tego typu. Trzyma w napięciu i ukazuje widzowi, jak mogłoby wyglądać życie w świecie, w którym nie wynaleziono szczepionki na COVID-19.

„Rok, który odmienił świat” – pozytywny film o pandemii

„Rok, który odmienił świat” to pierwszy film, który ukazuje pandemię koronawirusa w pozytywnym świetle. Produkcja skupia się na wszystkich istnieniach na planecie. W dokumencie ukazano niepublikowane dotychczas dokumenty, ukazujące, jak lockdown pozwolił planecie rozkwitnąć. Kiedy ludzkość się zatrzymała, życie na ziemi odnalazło swój rytm. Jest to kolejna dopracowana produkcja, w której narratorem został David Attenborough – słynny mikrobiolog z Wielkiej Brytanii.

To nasz faworyt wśród filmów o pandemii, pokazujący jak niszczycielsko wpływa na planetę działalność człowieka. Jeśli szybko czegoś z tym nie zrobimy, jako społeczeństwo, to ziemia i życie na niej będzie w ogromnym niebezpieczeństwie. Podczas lockdownu niebo nad Chinami czy Indiami pierwszy raz od wielu lat stało się wolne od smogu, a przyroda odżyła.

Z biegiem czasu zapewne powstanie jeszcze więcej filmów o pandemii koronawirusa. Ludzkość długo nie zapomni o tym zabójczym wirusie, szczególnie że nie do końca został on opanowany. Wybraliśmy dla ciebie kilka filmów lepszych i gorszych, wspomnieliśmy też o tych, których nie warto oglądać. Naszym faworytem jest „Rok, który odmienił świat” ukazujący jak bardzo jako ludzkość zagrażamy sobie i całej planecie.

Wybierając edukacyjne i dokumentalne filmy o pandemii, warto wziąć pod uwagę te, które powstały przy współpracy prawdziwych ekspertów i naukowców w pełni wyjaśniających zagadnienie. Nie ufaj domorosłym naukowcom, którzy szerzą swoje prywatne poglądy niepoparte latami nauki, doświadczenia, a jedynie przeczuciami i wiedzą zaczerpniętą z wątpliwych źródeł.

Archiwum: luty 2024