Filmy motywacyjne Netflix – najlepsze produkcje, które zainspirują cię do działania

filmy motywacyjne netflix

Szukasz filmów motywacyjnych? Netflix ma w swojej ofercie sporo tego typu produkcji. Są to zarówno dokumenty o inspirujących ludziach, jak fabularne historie, które ukazują, że można podnieść się z każdej, nawet najgorszej sytuacji. Zebraliśmy 10 tytułów, które warto zapamiętać, by sięgnąć po nie w chwilach załamania.

Najlepsze filmy motywacyjne Netflix – TOP 10 inspirujących historii

Kiedy brak ci sił i masz ochotę zrezygnować ze wszystkich swoich celów i marzeń, dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po motywacyjne filmy. Netflix ma w swojej ofercie całą listę tytułów, które pobudzą twój umysł i duszę i pozwolą ci spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Przedstawiamy 10 najlepszych z nich.

„Brene Brown: Odwagi!” (2019)

Na pierwszym miejscu ląduje nie film, lecz program Netflixa, w którym badaczka, uczestniczka konferencji TED i autorka bestsellerów, Brene Brown, opowiada o tym, jak znaleźć w swoim życiu odwagę. Profesor Brown wyjaśnia, że można być jednocześnie odważnym i wrażliwym, zachęca do wyjścia ze swojej strefy komfortu i namawia, by słuchać swojego wewnętrznego głosu.

„Tony Robbins: Nie jestem Twoim guru” (2016)

Tony Robbins to mówca motywacyjny oraz doradca życiowy i biznesowy, który na każdym swoim spotkaniu gromadzi tysiące uczestników. Reżyser Joe Berlinger postanowił wziąć udział w jednym z jego seminariów na Florydzie, gdzie nakręcił niezwykły dokument. Spotkania Robbinsa nigdy wcześniej nie rejestrowane przez kamery. Dzięki Berlingerowi po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć to pełne muzyki, medytacji, śmiechu, a przede wszystkim szczerych emocji wydarzenie.

Sprawdź!
Filmy podobne do „Incepcji”, czyli produkcje, które rozruszają Twoje szare komórki

„O chłopcu, który ujarzmił wiatr” (2019)

Film, którego reżyserem i scenarzystą jest nominowany do Oscara aktor, Chiwetel Ejiofor. Gwiazdor zagrał w nim też jedną z głównych ról. Opowieść „O chłopcu, który ujarzmił wiatr” przedstawia wzruszającą i inspirującą historię, która wydarzyła się naprawdę. Pochodzący z Malawi William Kamkwamba w wieku trzynastu lat wymyślił sposób, który pomógł mu ocalić rodzinę i całą lokalną społeczność przed głodem. W jego rolę wcielił się Maxwell Simba.

„Chwyć życie za włosy” (2018)

Oparty o powieść Trishy R Thomas film motywacyjny Netflix przedstawia losy odnoszącej sukcesy kobiety. Violet Jones ma świat u swoich stóp. Robi karierę, ma świetnego partnera życiowego i zawsze olśniewającą fryzurę. Pewnego dnia wizyta u fryzjera nie przebiega po jej myśli, co uruchamia lawinę kolejnych wydarzeń. Kobieta orientuje się, że tak naprawdę nie jest szczęśliwa i postanawia zmienić swoje życie. Rolę Violet zagrała Sanaa Lathan.

„Aż do kości” (2017)

„Aż do kości” to opowieść o dwudziestoletniej Ellen, która od szkolnych lat jest anorektyczką. Jej dysfunkcyjna rodzina nie potrafi pomóc jej wyjść z choroby, postanawia więc wysłać ją do ośrodka dla młodzieży z podobnymi problemami. Dziewczyna jest zadziwiona podejściem lekarza prowadzącego placówkę oraz zasadami panującymi na miejscu. Ellen po raz pierwszy zaczyna radzić sobie z chorobą i zaczyna odnajdywać drogę do samoakceptacji.

Reżyserką filmu jest Marti Noxon, zaś jego gwiazdami – Lily Collins, Keanu Reeves i Carrie Preston.

„Amator” (2018)

Poruszający dramat sportowy, którego głównym bohaterem jest czternastoletni Terron Forte. Kiedy chłopak trafia do elitarnej szkoły, jego marzenie o zawodowej karierze koszykarskiej staje się bliższe realizacji. Niestety, poznaje też skorumpowany świat amatorskiego sportu i nieczyste zagrania, które nim rządzą.

Film pokazuje wiele trudów i przeciwności, z którymi musi zmierzyć się Terron, ale niesie ze sobą także satysfakcjonujący i motywujący przekaz. W roli głównej Michael Rainey Jr. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Ryan Koo.

Sprawdź!
Zakazane horrory – 8 chorych filmów dla odważnych

„Błękitny cud” (2021)

Casa Hogar to dom dziecka w Meksyku, który w 2014 nawiedził straszny Huraganu Odile. Chcąc zebrać pieniądze na jego uratowanie, podopieczni placówki wraz ze swoim opiekunem zgłosili się do konkursu wędkarskiego. Nie przeszkadzało im to, że żaden z nich nie miał pojęcia o wędkarstwie. Film „Błękitny cud” pokazuje fabularyzowaną wersję tych wydarzeń. Pojawia się w nim fikcyjna postać zgorzkniałego kapitana Wade’a, który początkowo dba tylko o własny interes. Z czasem zaczyna jednak zżywać się ze zdeterminowanymi chłopcami.

Reżyserem produkcji jest Julio Quintana. Główne role grają tu Dennis Quaid i Jimmy Gonzales. „Błękitny cud” to wzruszający film o sile przyjaźni, który daje olbrzymi zastrzyk motywacji, inspiracji i pozytywnej energii.

„Wstrzymaj oddech: Rekord pod lodem” (2022)

W filmie dokumentalnym „Wstrzymaj oddech: Rekord pod lodem” przez 40 minut oglądamy… dokładnie to, co zawarto w tytule. Bohaterką dokumentu jest Johanna Nordblad, pasjonatka nurkowania swobodnego. W 2015 roku podjęła ona próbę pobicia rekordu Guinnessa jako kobieta, która przepłynie najdłuższy odcinek pod lodem na jednym oddechu. Jeśli któregoś dnia wstaniesz i twoje zadania wydadzą ci się trudne i niemożliwe do zrealizowania, pomyśl o Johannie Nordblad.

„Minimalizm: Czas na mniej” (2021)

Film motywacyjny Netflix, którego zadaniem jest przebudzenie współczesnego, konsumpcyjnego społeczeństwa i ograniczenie wszechobecnej chęci posiadania. Bohaterami dzieła są Joshua Fields Millburn i Ryan Nicodemus, wieloletni przyjaciele, którym udało się przeobrazić minimalizm w ruch społeczny. W dokumencie Matta D’Avelli opowiadają, jak żyć piękniej, posiadając mniej.

„Powrót w kosmos” (2022)

Inspirujący film o najbogatszym człowieku na świecie, który pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Oscarowi twórcy, Elizabeth Chai Vasarhelyi i Jimmy Chin, przedstawiają w swoim filmie dzieje firmy SpaceX, która zrodziła się z ambicji Elona Muska, by Stany Zjednoczone powróciły do eksplorowania kosmosu. W filmie możemy podziwiać m.in. zapis pierwszej załogowej misji kosmicznej, jaka miała miejsce po 2011 roku.

Sprawdź!
Filmy podobne do serii „Szybkich i wściekłych”, czyli akcja, auta i mnóstwo adrenaliny

Jeśli chcesz znaleźć więcej inspirujących treści, Netflix oferuje nie tylko motywacyjne filmy, ale także seriale, które dostarczają energii i pomagają przewartościować życie. Wiele tego typu produkcji znajdziesz też na innych platformach streamingowych, takich jak HBO Max, Amazon Prime Video czy Apple TV+.

Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
filmy podobne do hobbita
Czytaj więcej

Filmy podobne do „Hobbita” – 5 słynnych filmów fantasy

Filmy podobne do „Hobbita”, czyli dzieła z pogranicza fantasy i akcji, to ciekawa lista tytułów, która powinna przypaść do gustu fanom gatunku. Jeśli podobały ci się filmy Petera Jacksona, musisz poznać nasze propozycje!