Filmy o nieszczęśliwej miłości – porcja wzruszeń nie tylko na jesienny wieczór

Filmy o nieszczęśliwej miłości budzą skrajne emocje. Wśród typowych wyciskaczy łez znaleźć można wiele naprawdę ciekawych pozycji, które pozostają z widzem na długo i skłaniają do refleksji. Sprawdź, jakie są nasze propozycje!
filmy o nieszczęśliwej miłości

Zarówno w życiu, jak i ekranie nie każda historia miłosna kończy się happy endem. Nieszczęśliwa, niespełniona lub nieodwzajemniona miłość to temat, który inspiruje twórców od starożytności. Nic dziwnego, że filmy o nieszczęśliwej miłości nie schodzą z kinowych ekranów. W naszym zestawieniu znajdziesz bardzo różne produkcje, dlatego niezależnie od tego, jaki na co dzień jest twój gust filmowy, z pewnością znajdziesz tutaj coś dla siebie.

„Co się wydarzyło w Madison County” (1995) reż. Clint Eastwood 

W filmie poznajemy fotografa w średnim wieku, niezależnego obieżyświata Roberta Kincaida. Przybywa on do hrabstwa Madison, aby sfotografować znajdujące się tam wyjątkowe mosty. Po drodze gubi się i trafia na Francescę Johnson, gospodynię domową, która zaprasza go na filiżankę herbaty. Przypadkowa znajomość szybko zamienia się w gorący romans. 

Przedstawiona na ekranie historia porusza do głębi i zmusza do refleksji nad istotą związków międzyludzkich. Doskonałe role Clinta Eastwooda oraz Maryl Streep dodają głębi tej niesamowitej opowieści.  

„500 dni miłości” (2009) reż. Marc Webb

To współczesna historia w konwencji niszowej komedii romantycznej. Summer, grana przez Zooey Deschanel nie wierzy w miłość i do związków podchodzi z dużym dystansem. Zakochany w niej na zabój, romantyczny z natury Tom próbuje zrobić wszystko, aby zmienić podejście swojej ukochanej. 

W swoim pełnometrażowym debiucie Marc Webb pozwala nam spojrzeć przez krzywe zwierciadło na historie miłosne kreowane przez Fabrykę Snów. „500 dni miłości” to bardzo klimatyczna historia o tym, że oczekiwania rzadko kiedy pokrywają się z rzeczywistością. 

Sprawdź!
Filmy motywacyjne Netflix – najlepsze produkcje, które zainspirują cię do działania

„Pożegnalny walc” (1940) reż Mervyn LeRoy

Jeżeli szukasz filmów o nieszczęśliwej miłości osadzonych w realiach złotej ery Hollywood, „Pożegnalny Walc” z pewnością powinien znaleźć się na twojej liście! W rolach głównych występują tutaj Robert Taylor oraz Vivian Leigh, która w tym samym roku otrzymała Oscara za główną rolę w „Przeminęło z Wiatrem”. Fabuła osadzona jest w realiach I wojny światowej. 

Dwoje ludzi spotyka się podczas bombardowania Londynu. On jest żołnierzem, ona baletnicą. Chociaż rodzi się między nimi uczucie, mężczyzna zostaje powołany na front. Szybko nadchodzi informacja o jego śmierci, która uruchamia w życiu ukochanej splot tragicznych wydarzeń. Od premiery „Pożegnalnego walca” minęło już ponad 80 lat, jednak zdecydowanie jest to film o nieszczęśliwej miłości, który warto jest obejrzenia.

„Mój chłopak się żeni” (1997) reż. P.J. Hogan

W latach 90 Julia Roberts występowała w bardzo różnych produkcjach. Pośród licznych tytułów znajdziemy również firmy o nieszczęśliwej miłości. „Mój chłopak się żeni” zdecydowanie wyróżnia się na tle innych.

Nie mamy tu do czynienia z melodramatem, a z komedią romantyczną, która jednocześnie wpisuje się w swój gatunek i łamie wiele schematów. Kiedy Julianne dowiaduje się, że jej najlepszy przyjaciel zamierza wyjść za mąż, ożywają w niej żywione do niego przez lata uczucia. Postanawia zrobić wszystko, aby nie dopuścić do wesela i sama zająć miejsce niedoszłej panny młodej. 

Ten pełen dobrego humoru i znakomitego aktorstwa film opowiada o nieszczęśliwej miłości, a jednocześnie bawi, wzrusza i zaskakuje aż do ostatniej sceny. 

„Rozmowy z innymi kobietami” (2005) reż. Hans Canosa 

Klimatyczny film Hansa Canosy w Polsce przeszedł bez echa. Tym bardziej warto sięgnąć po niego, szczególnie podczas poszukiwania filmów o nieszczęśliwej miłości. Helena Bonham Carter i Owen Wilson grają mężczyznę i kobietę w średnim wieku, którzy, kiedyś tworzyli nieudany związek. Po latach wpadają na siebie na przyjęciu i zaczynają rozmawiać. 

Sprawdź!
Horrory o nawiedzonych domach – 6 filmowych propozycji

Pod wpływem poznawania siebie na nowo w byłych małżonkach odżywają dawne emocje. A być może pojawiają się nowe? Obraz Canosy pomimo spokojnej narracji trzyma w napięciu, wzrusza i skłania do refleksji. 

Filmy o nieszczęśliwej miłości nie muszą wyciskać łez z oczu. Nie brakuje obrazów, które wzruszają, ale w tym temacie warto dać szansę również innym gatunkom, które w ciekawy sposób poruszają motyw złamanego serca, niezrozumienia i rozstań. 

Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
filmy o tornadach
Czytaj więcej

Filmy o tornadach. Top 10 produkcji z gatunku katastroficznego

Filmy o tornadach opowiadają historie ludzi, którzy próbują przetrwać w obliczu klęski żywiołowej. Wtedy wszystkie dobra materialne przestają mieć znaczenia, a liczy się tylko życie. Sprawdź, jakie produkcje z tej tematyki warto zobaczyć!
berlusconi film
Czytaj więcej

Berlusconi – film „Oni”. Jak przedstawiono familię na wielkim ekranie?

Myślisz, że wiesz wszystko o Silvio Berlusconim? Film „Oni” (wł. „Loro”, oryginalny tytuł nawiązuje też do złota) w reżyserii Paolo Sorrentino może zmienić twoje zdanie o tej postaci – na lepsze lub jeszcze gorsze. Poznaj świat pełen luksusu, skandali i politycznych gier!
Czytaj więcej

4 filmy dla dzieci z pięknym przesłaniem

Nie jest tajemnicą, że niemal wszystkie dzieci uwielbiają co jakiś czas obejrzeć ciekawy film animowany. Jako rodzic masz realny wpływ na to, co będą oglądać. Poznaj 4 propozycji, które nie tylko zainteresują Twoje dziecko, ale również będą nieść ze sobą niezwykłe przesłanie.
filmy o magikach
Czytaj więcej

Filmy o magikach i iluzjonistach. Top 10 najlepszych filmów o magii iluzji 

Interesują cię filmy o magikach? Nic dziwnego, iluzje od zawsze przykuwały uwagę. Już za chwilę poznasz 10 najlepszych produkcji opowiadających historie magików z różnych epok. Dzięki temu możesz sprawdzić, czym różnią się obecne sztuczki od tych wykonywanych 100 lat temu.
filmy o samolotach
Czytaj więcej

Filmy o samolotach. Top 10 produkcji o tematyce lotniczej

Jeśli boisz się latać, filmy o samolotach wywołają u ciebie niemały dreszczyk emocji. A jeżeli jesteś fanem lotnictwa, to z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Sprawdź, jakie produkcje z tej tematyki warto obejrzeć. Niektóre z naszych propozycji są oparte a faktach!