Filmy o zakazanej miłości: poruszające romanse, różnica wieku i mezalians 

Filmy o zakazanej miłości to zwykle całe spektrum emocji – pożądanie, nadzieja, radość, ale też tęsknota, wstyd, a nawet złość. Już za chwilę przedstawimy kilka produkcji, które głęboko poruszą nawet tych, którzy twardo stąpają po ziemi.

Filmy o zakazanej miłości pokazują, że najgłębsze uczucie pojawia się, nie pytając o status, metrykę i stan cywilny. To właśnie dlatego są tak chętnie oglądane i lubiane. On kocha ją, ona kocha jego… Jednak aby spełnić swe pragnienia, muszą  pokonać wiele przeszkód. Jeśli interesuje cię taka tematyka, to zostań z nami jeszcze przez chwilę, bo już za moment poznasz inspirujące filmy o miłości.

Najlepsze filmy o zakazanej miłości

Jeden sposób na samotny wieczór i randkę we dwoje? Zdecydowanie film romantyczny i dobre wino! A jeżeli szukasz najlepszych produkcji z ulubionych gatunków, koniecznie odwiedź portal filmowy. Gwarantujemy, że zaoszczędzisz wiele godzin szukania!

Gdy łączy nas miłość do zwierząt, czyli „Woda dla słoni”

Jacob Jankowski (Robert Pattinson) to empatyczny student weterynarii. Podejmuje pracę w cyrku wędrownym, którym kieruje brutalny August (Christoph Waltz). Mimo odmiennego podejścia do zwierząt oboje zdają się zadowoleni ze współpracy do momentu, gdy Jacob zakochuje się z wzajemnością w żonie Augusta, Marlenie (Reese Witherspoon). Jacobowi przyjdzie więc chronić przed bezwzględnym cyrkowcem nie tylko wykorzystywane do granic możliwości zwierzęta…

„Pożyczony narzeczony” – miłość vs. przyjaźń

Dwie przyjaciółki od najmłodszych lat – spokojna Rachel (Ginnifer Goodwin) i przebojowa Darcy (Kate Hudson), pomimo wielu różnic, zdają się być sobie bardzo bliskie. Jednak ta przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy Rachel po imprezie z okazji swych trzydziestych urodzin budzi się w łóżku obok narzeczonego Darcy, Dexa (Colin Egglesfield). Jak się okazuje, nie była to jednorazowa przygoda. Pomiędzy Rachel i Dexem od dawna tliło się uczucie…

Sprawdź!
Filmy o aborcji – produkcje, które wywołują silne emocje

Wzruszające wspomnienia z „Pamiętnika” 

Para nastolatków, Allie (Rachel McAdams) i Noah (Ryan Gosling) przeżywa typowe młodzieńcze zauroczenie. Niestety rodzice dziewczyny pragną dla swej córki czegoś więcej, niż prowincjonalnego życia z prostym ubogim chłopakiem. Starają się wyplenić to uczucie, zanim zaowocuje i zabierają Allie z powrotem do Nowego Jorku. Jednak nawet rozłąka i upływający czas nie są w stanie sprawić, aby ci dwoje o sobie zapomnieli. Przewrotny los da im jeszcze jedną szansę. Czy z niej skorzystają?

Kultowy romans „Dirty dancing”

„Dirty dancing” to chyba najpopularniejszy film o zakazanej miłości, który pokochał cały świat. Nic w tym dziwnego – jest w nim mnóstwo tańca i jeszcze więcej pożądania. Nastoletnia Baby (Jennifer Grey) jako inteligentna dziewczyna z poważnymi planami na życie jest chlubą rodziców. Spędza wraz z nimi i siostrą wakacje w malowniczym kurorcie, w którym to poznaje charyzmatycznego tancerza, Johnniego (Patrick Swayze). Baby decyduje się pomóc ślicznej nauczycielce tańca i zastąpić ją na ważnym konkursie, w parze z Johnnym. Z każdym kolejnym ruchem bioder zaczyna pomiędzy nimi coraz bardziej iskrzyć. Przeszkodą w tym, aby uczucie w końcu się zatliło, są status społeczny i różnica wieku. 

A to pech! „Ja cię kocham, a ty z nim”

Film opowiada historię pewnego wdowca o imieniu Dan (Steve Carell), który mierzy się z trudem wychowania córek. Gdy wspólnie odwiedzają rodzinny dom Dana, bohater poznaje w miejscowej księgarni kobietę idealną (Juliette Binoche). Podekscytowany, opowiada o niej najbliższym, gdy nagle okazuje się, że kobieta, która tak go zauroczyła, jest nową dziewczyną jego brata… 

„Idealne matki” i ich zakazane namiętności

Dwie dojrzałe, piękne kobiety i dumne matki młodych, przystojnych mężczyzn to wieloletnie przyjaciółki. Jak zareagują, gdy okaże się, że obie wdały się w płomienny romans z synem tej drugiej? Czy ich synowie zaakceptują fakt, że przyjaciel od kołyski jest kochankiem matki? Aby się dowiedzieć, trzeba zobaczyć ten kontrowersyjny dramat. W rolach głównych Naomi Watts, Robin Wright, Xavier Samuel i James Frecheville.

Sprawdź!
Filmy o piratach – poczuj się jak uczestnik morskiej wyprawy! Które produkcje warto obejrzeć?

Tajemnica i „Świąteczny szok” 

Szukasz świątecznego filmu o zakazanej miłości? Proponujemy „Świąteczny szok”, który opowiada historię miłości dwóch młodych kobiet. Harper (Mackenzie Davis) wybiera się na święta do rodzinnego domu. Pod wpływem magii chwili zaprasza tam swoją dziewczynę Abby (Kristen Stewart). Niebawem okazuje się, że Harper nie tylko nie powiedziała rodzinie o związku z Abby. Nie mają oni również pojęcia o orientacji córki. Ta poruszająca historia pokazuje, jak w obliczu oczekiwań bliskich możemy odtrącić nie tylko ukochaną osobę, ale też i samego siebie…

Filmy o zakazanej miłości pokazują, że nie tak trudno się zakochać i że nie tylko młodość rządzi się swoimi prawami. Dzięki nim możemy przypomnieć sobie, że czasem warto pójść za głosem serca… W końcu czy jest coś cenniejszego od miłości z wzajemnością?

Treść promocyjna

Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
filmy o magikach
Czytaj więcej

Filmy o magikach i iluzjonistach. Top 10 najlepszych filmów o magii iluzji 

Interesują cię filmy o magikach? Nic dziwnego, iluzje od zawsze przykuwały uwagę. Już za chwilę poznasz 10 najlepszych produkcji opowiadających historie magików z różnych epok. Dzięki temu możesz sprawdzić, czym różnią się obecne sztuczki od tych wykonywanych 100 lat temu.
filmy o samolotach
Czytaj więcej

Filmy o samolotach. Top 10 produkcji o tematyce lotniczej

Jeśli boisz się latać, filmy o samolotach wywołają u ciebie niemały dreszczyk emocji. A jeżeli jesteś fanem lotnictwa, to z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Sprawdź, jakie produkcje z tej tematyki warto obejrzeć. Niektóre z naszych propozycji są oparte a faktach!
filmy o pieskach
Czytaj więcej

Filmy o pieskach – produkcje, które umilą czas najmłodszym

Filmy o pieskach nie bez powodu są tak popularne wśród najmłodszych. Dzieci kochają czworonogi. Lubią też oglądać bajki. Gdy połączysz te dwie rzeczy, otrzymasz filmy z pieskami, obok których żaden maluch nie przejdzie obojętnie.
filmy o nazistach
Czytaj więcej

Filmy o nazistach. Poruszające historie z nazizmem w tle

Jakie filmy o nazistach warto obejrzeć? Jak się okazuje, pozycji godnych uwagi jest całkiem sporo. Jeżeli interesuje cię taka tematyka, to już za chwilę poznasz nasze propozycje produkcji z wątkiem II Wojny Światowej.