Film o Kalinie Jędrusik – najważniejsze informacje o musicalu z Marią Dębską. Gdzie obejrzeć „Bo we mnie jest seks”?

Film o Kalinie Jędrusik trafił do kin 19 listopada 2021 roku. Główną rolę zagrała w nim Maria Dębska. Sprawdź, co warto wiedzieć o tym wyjątkowym filmie biograficznym i gdzie obejrzeć „Bo we mnie jest seks”?
film o kalinie jędrusik

Film o Kalinie Jędrusik nakręcono 30 lat po jej śmierci. W słynną seksbombę wcieliła się Maria Dębska. Kto towarzyszył jej na ekranie? Kto stworzył tę produkcję? Dlaczego jest wyjątkowa i ile prawdy zawiera? Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje o filmie „Bo we mnie jest seks”. Dowiesz się też, gdzie można go obejrzeć online.

Film o Kalinie Jędrusik, czyli polski musical biograficzny

Kalina Jędrusik była nazywana polską Marilyn Monroe. Ta aktorka, piosenkarka i tancerka w latach 60. uchodziła za największą skandalistkę w Polsce. Kiedy cały kraj pogrążał się w szarości, bylejakości i niedostatku, ona kusiła z ekranów swoim wdziękiem i seksapilem. Wyznaczała trendy i za nic miała konwenanse. Robiła to, co chciała i z kim chciała. Nie było większej seksbomby w PRL-u.

W 2021 roku do kin trafił poświęcony jej film biograficzny. Produkcja „Bo we mnie jest seks” opowiada o ważnym fragmencie życia gwiazdy polskiego kina. Z jednej strony porusza temat licznych romansów artystki, ukazując jej trójkąt miłosny ze Stanisławem Dygatem i piosenkarzem Luckiem. Przede wszystkim jednak skupia się jednak na tym, jak trudno w czasach PRL-u było kobiecie niezależnej, która chciała żyć na własnych zasadach. Nawet gwiazda Kabaretu Starszych Panów nie mogła bez trudu być tym, kim chciała.

Ważny i ponadczasowy temat filmu o Kalinie Jędrusik został ubrany w musicalową formę. Aktorzy tańczą i śpiewają, a scenografia sprawia wrażenie teatralnej dekoracji. Bardzo daleka jest od tego, co znamy z innych współczesnych filmów opowiadających o Polsce Ludowej. „Bo we mnie jest seks”  to film pastelowy, jasny i pełen uroku.

Sprawdź!
Najstraszniejsze horrory na świecie – TOP 10 filmów

Twórcy i obsada filmu „Bo we mnie jest seks”

„Bo we mnie jest seks” to projekt wyjątkowy także pod względem składu ekipy zdjęciowej. Zrealizowały go bowiem niemal same kobiety. Reżyserką filmu o Kalinie Jędrusik jest Katarzyna Klimkiewicz, która napisała również scenariusz wspólnie z Patrycją Mnich. Za zdjęcia odpowiadała Weronika Bilska. Producentką wykonawczą była Ewa Jastrzębska. Film zrealizowało RE Studio w koprodukcji z Telewizją Polską, Next Film, Mazowieckim i Warszawskim Funduszem Filmowym, Chimney Poland, DI Factory i Aeroplan Studios. Projekt był współfinansowany przez PISF.

Jak zostało już wspomniane, w roli głównej wystąpiła Maria Dębska – aktorka znana m.in. z filmów „Zabawa, zabawa” czy „Czarny mercedes”. U jej boku wystąpili Leszek Lichota jako Stanisław Dygat, Krzysztof Zalewski jako Lucek oraz Bartłomiej Kotschedoff jako dyrektor Ryszard Molski. W obsadzie znaleźli się też Borys Szyc w roli Kazimierza Kutza, Paweł Tomaszewski jako Tadeusz Konwicki oraz Rafał Rutkowski i Dariusz Basiński jako Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski.

Zwiastun filmu o Kalinie Jędrusik

Pierwszy teaser filmu o Kalinie Jędrusik zadebiutował w sieci 7 sierpnia 2021 roku. Pełny zwiastun pojawił się miesiąc później. Obydwa materiały wideo dawały przedsmak tego, jak fantastyczną Kaliną Jędrusik będzie Maria Dębska. Możecie zobaczyć je poniżej.

„Bo we mnie jest seks” – gdzie obejrzeć film o Kalinie Jędrusik?

„Bo we mnie jest seks” debiutował na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu latem 2021 roku. We wrześniu mogli go oglądać uczestnicy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie brał udział w Konkursie Głównym. Do ogólnopolskiej dystrybucji trafił 19 listopada 2021.

Premiera online miała miejsce w szczególnym dniu – 8 marca 2022 roku. Obecnie film o Kalinie Jędrusik dostępny jest zarówno na Netflixie, jak i na TVP VOD.

Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię także zainteresować:
filmy o tornadach
Czytaj więcej

Filmy o tornadach. Top 10 produkcji z gatunku katastroficznego

Filmy o tornadach opowiadają historie ludzi, którzy próbują przetrwać w obliczu klęski żywiołowej. Wtedy wszystkie dobra materialne przestają mieć znaczenia, a liczy się tylko życie. Sprawdź, jakie produkcje z tej tematyki warto zobaczyć!
berlusconi film
Czytaj więcej

Berlusconi – film „Oni”. Jak przedstawiono familię na wielkim ekranie?

Myślisz, że wiesz wszystko o Silvio Berlusconim? Film „Oni” (wł. „Loro”, oryginalny tytuł nawiązuje też do złota) w reżyserii Paolo Sorrentino może zmienić twoje zdanie o tej postaci – na lepsze lub jeszcze gorsze. Poznaj świat pełen luksusu, skandali i politycznych gier!
Czytaj więcej

4 filmy dla dzieci z pięknym przesłaniem

Nie jest tajemnicą, że niemal wszystkie dzieci uwielbiają co jakiś czas obejrzeć ciekawy film animowany. Jako rodzic masz realny wpływ na to, co będą oglądać. Poznaj 4 propozycji, które nie tylko zainteresują Twoje dziecko, ale również będą nieść ze sobą niezwykłe przesłanie.
filmy o magikach
Czytaj więcej

Filmy o magikach i iluzjonistach. Top 10 najlepszych filmów o magii iluzji 

Interesują cię filmy o magikach? Nic dziwnego, iluzje od zawsze przykuwały uwagę. Już za chwilę poznasz 10 najlepszych produkcji opowiadających historie magików z różnych epok. Dzięki temu możesz sprawdzić, czym różnią się obecne sztuczki od tych wykonywanych 100 lat temu.
filmy o samolotach
Czytaj więcej

Filmy o samolotach. Top 10 produkcji o tematyce lotniczej

Jeśli boisz się latać, filmy o samolotach wywołają u ciebie niemały dreszczyk emocji. A jeżeli jesteś fanem lotnictwa, to z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Sprawdź, jakie produkcje z tej tematyki warto obejrzeć. Niektóre z naszych propozycji są oparte a faktach!