Maciej Woźniak

Maciej Woźniak

Miłośnik produkcji filmowych i serialowych wszelkiej maści, tych artystycznych i tych czysto rozrywkowych. Twórca kanału "Notatnik Kinomana" na Youtube. Zajmuje się przede wszystkim kinematografią amerykańską i polską. Swoje teksty i recenzje publikował w licznych czasopismach i portalach kulturalnych.
filmy z van dammem
Czytaj więcej

Jean-Claude Van Damme, mistrz szpagatu. Najlepsze filmy z Van Damme’em

Filmy z Jean-Claude Van Damme’em to niemal zawsze klasyczne kino akcji. W których z nich Belg prezentował się najlepiej? Sprawdź! Klasyka starego dobrego kina karate. Filmy z Van Damme’em nigdy nie przedstawiały wielkich artystycznych ambicji, ale gwarantowały pokaźną dawkę emocji. Te przynosiły oczywiście widowiskowe pokazy walk. Akrobatyczne popisy, starcia pełne może nieco kiczowatego lecz ujmującego patosu i oczywiście firmowy szpagat Van Damme’a – to wyznaczniki tych tytułów. Do których filmów z van Damme’em warto powrócić? Zobacz!
filmy sensacyjne
Czytaj więcej

Strzały i emocje. Najlepsze filmy sensacyjne

Czy filmy sensacyjne produkują wyłącznie Amerykanie? Poznaj odpowiedź na to pytanie i sięgnij po klasyki gatunku! Wielkie emocje, akcja i wybuchy! Ale przede wszystkim ciekawi bohaterowie z krwi i kości. To podstawowe wyznaczniki dobrego filmu sensacyjnego. Ten może być tytułem z gatunku kina akcji, kryminałem lub czerpać z thrillera.
komedie
Czytaj więcej

Komedia – najlepsze filmy, które przyprawią cię o ból brzucha!

Poznaj najśmieszniejsze i najbardziej oryginalne komedie, dzięki którym przeżyjesz wieczór pełen śmiechu. Od humoru sytuacyjnego po abstrakcyjny! Komedia to od tysiącleci, obok tragedii, podstawowy typ dzieł dramatycznych. Zarówno w teatrze, literaturze, jak i w przypadku kina. Komedie w początkach XX wieku tworzył już słynny Georges Melies. Rozsławiły na cały świat Charliego Chaplina, a w kolejnych dekadach zastępy innych komików.